Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

jak dlugo ?

Autor Saint
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lip 2005 18:13 
witam
do napisania tego postu sklonilo mnie dosyc przykre zdarzenie w ciagu dwu tygodni padly mi brevisy byly u mnie okolo pieciu lat mieszkaly sobie w jednym zbiorniku z calvusami parametry wody sa ok i dalo mi to do myslenia jak dlugo zyja ryby czy znacie jakies wyniki badan ktore to stwierdzaja czy wogole ktos takowe badania prowadzil jak dlugo zyja np tropheusy lub calvusy czy ktos moze mial podobna sytuacje z innym gatunkiem

przez dlugi czas nie bralem czynnego udzialu w forum z przyczyn osobistych jednak wszystkie klopoty kiedys sie koncza
pozdrawiam Mirek

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lip 2005 13:31 
Wiesz
nie mam tak długiego doświadczenia z muszlowcami. Moze trzeba zapytać TooOlda?

Marta

Autor Saint
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Lip 2005 20:52 
wlasciwie zastanawiam sie wogole nad dlugoscia zycia ryb ciekawi mnie czy ktos to opisal np w stosunku do tropheusow lub innych tanganikanckich ryb slynny gurami z berlinskiego zoo zyl bodajze 20lat wiec jak to jest z naszymi pupilami ?
Mirek

Autor admin
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lip 2005 21:55 
Z tego co pisał Schupke w akwariach trofeusy mogą żyć około 15 lat.

Marta

Autor worton[pl]
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Sier 2005 17:38 
Witam,

Ostatnio sporo czytam o mochokidae :P, i z pewnego zrodla wiem, ze malenka mochokiella paynei moze spokojnie zyc 18 lat. Znajomy ma 3 sztuki, jedna 18 letnia i dwie 16 i nie wygladaja na specjalnie zmeczone zyciem
Swego czasu trzymalem karpiencowate (malo miejsca na wieksze baniaki), spora czesc gatunkow zyje znacznie, znacznie krocej jesli plywaja w cieplej wodzie. Mysle, ze chodzi tutaj o przemiane materii - w cieplejszej wodzie wszystkie te procesy musza zachodzic szybciej, tym samym organizm zuzywa sie znacznie szybciej.

Mozliwe, ze podobnie jest i u innych rybek (u karpienicowatych to jest latwe do zbadania bo one z natury za dlugo nie zyja ), nim warunki w akwarium sa bardziej zblizone do optymalnych - powiedzmy, ze panujacych w naturze (pomijamy jakies choroby wykanczajace obsade w jeden, dwa dni) tym ryby dluzej zyja.

Pozdrawiam.

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / jak dlugo ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®