Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Tropheus duboisi maswa

Autor Doli
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lip 2005 11:43 
Mam taką sprawa a mianowicie moje rybki kupiłem 2 dni temu ,mają nie
całe 3cm. i nie są wcałe jak o nich piszą smoliście czarne, owszem z
kropeczkami wszystko jest ok., ale nie są aż tak intensywnie czarne ,czy to
normalne przy tym rozmiarze?
Proszę o odpowiedz ,pozdrawiam.

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lip 2005 12:20 
Barwa podstawowa ciała jest zależna u takich maluchów od wielu czynników: parametrów wody, karmienia, no i oczywiście od tego czy są zestresowane. Podejrzewam, że to stress powoduje, ze nie mają intensywnych barw.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lip 2005 12:23 
Myśle że to normalne. W zależności od nastroju rybek zmieniaja tło. Czasem są szarawe,czasem mają ciemniejsze obszary,ale większość dnia są smoliście czarne.Marcin

Autor Doli
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Lip 2005 12:53 
Może był to wynik wpuszczenia do nowego akwa bo są coraz czarniejsze.
Chciałem jeszcze zapytać o sposób karmienia takich maluchów , ja karmie je spiruliną forte Tropicala, dokładnie rozcieram płatki w palcach i wrzucam dwie takie porcje 4 razy dziennie , czy powinienem coś zmienić?

Autor JGr
Anonimowy
#5 - Posted: 19 Lip 2005 16:11 
Może nie tyle zmienić, co urozmaicić. Spójrz 3 tematy poniżej oraz do działu Artykuły i recenzje. W zasadzie chyba wszystko co tam napisano o pokarmach dla Trofeusów dotyczy też Twoich maluchów (o konieczności rozcierania pokarmów już wiesz).

Czy te 8 sztuk Trofeusów do docelowa ilość?

Jarek

Autor Doli
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lip 2005 19:16 
Dzięki za wskazówki.
Tak to docelowa ilość ,może się coś pozmienia kiedy okaże się że jest nadmiar samców, a na koniec roku rusza akwa 500litrów i wtedy dołożę stadko st. black bemba ewentualnie kasanga w trochę większej ilości w stosunku do maswy, a czy coś nie tak jest z ilością moich rybek, dlaczego pytasz jeśli można wiedzieć?

Autor JGr
Anonimowy
#7 - Posted: 19 Lip 2005 23:53 
8 osobników to w przypadku Trofeusów więcej niż samotnik, ale mniej niż stado - to tak półżartem, a poważniej - taką liczebność dość trudno jest trzymać, ryby mogą czuć się zagubione w zbiorniku i być bardzo płochliwe, musisz się z tym liczyć.
"Eksperymentowałem" tak z moją maswą, też przez kilka miesięcy pływało 8 osobników w akwarium, to co się działo nazwałbym syndromem niedorybienia, może u Ciebie będzie inaczej.
Dlatego pytam.

Masz ambitne plany z tą 500-ką, to już dość konkretny zbiornik, na jakieś 30-35 trofci.

Jarek

Autor Doli
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Lip 2005 00:11 
Gatunki , które planuje dołożyć w przyszłości będą bardziej liczebne,a jeśli chodzi o maswę słyszałem, że jest to najmniej stadna rybka z tropheusów, dlatego taka ilość, może jakieś propozycje na przyszłą obsadę,będę wdzięczny.pozdrawiam

Autor JGr
Anonimowy
#9 - Posted: 20 Lip 2005 00:24 
Najlepiej będzie gdy swoją obsadę wymyślisz sam, ja nie miałbym sumienia odbierać Ci tej satysfakcji. Jak będziesz miał jakieś wątpliwości, wtedy pytaj.

Co do "inności" maswy - krążą różne opinie, w większości mocno wątpliwe. Fakt, dubois to specyficzna gatunek, najwięcej mieliby tu do powiedzenia genetycy, ale nie wierz we wszystko co gdzieś tam słyszałeś, w obiegu jest wiele mitów.
A jak znajdziesz prace naukowe badaczy, którzy zaobserwowali długotrwałe przebywanie dubois w stadach składających się z kilku osobników - daj znać.

Jarek

Autor Doli
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Lip 2005 00:31 
Dzięki ,odezwę się jeszcze w tej sprawie jak będę dobierał obsadę do większego akwa.

Autor zydekk
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Sty 2006 22:36 
male trofcie jak sie zestresują to bledną to jest normalne nie masz sie czego bac

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Tropheus duboisi maswa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®