Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

proszę o pomoc w identyfikacji

Autor Ula
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Wrz 2005 14:32 
Witajcie
Czy mozecie mi pomóc zidentyfikowac te tropheusy, są młode mają około 5,6 miesięcy.
Bede wdzięczna za pomoc ;-)
Oto link [url=]http://voila.pl/5w8lb/[/url]

Autor dokdar
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Wrz 2005 15:17 
Witaj Ula.

Ryby, które zaprezentowalaś to napewno nie Ndole Red Fluorescent. Niedawno, może z dwa tygodnie temu mialem podobny problem ( patrz wątek "Tropheus Muzi" ). Te ryby bardzo przypominają moje, które wtenczas tak niefortunnie kupiłem.
Jednak nie chcę definitywnie przesądzać. Na tym forum często wypowiadają się ludzie, którzy mają mają większe doświadczenie i wiedzę niż ja. Napewno Ci pomogą. A skąd posiadasz te ryby, jeśli możesz powiedzieć?

Autor admin
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2005 15:46 
Witaj
te zdjęcia są bardzo słabe, nie widać naturalnych kolorów ryb. Sprawdź jak powinno wyglądać Ndole red Fluorescent w naszej galerii i porównaj swoje ryby.
Najlepiej postaraj sie zrobić lepsze zdjecia i prześlij.

Ndole to chyba najbardziej czerwona z odmian.

Marta

Autor Ula
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Wrz 2005 19:38 
Postaram sie zrobic lepsze zdjecia i wtedy zerknijcie jeszcze raz. Człowiek od którego kupowałam mówił ze to napewno Ndole (f1). Przygladałm sie zdjeciom tych ryb w internecie , ale w żaden sposób nie sa podobne do tych. Mówił że większość młodych tropheusów wygląda podobnie i ze dopiero za jakiś czas sie wybarwią
POzdrawiam Ula

Autor Ula
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Wrz 2005 22:50 
Jeśli ktos z was ma chwilke to niech zerknie na ten link http://www.voila.pl/fxnnn/
jest tem film z moimi nie dokońca zidentyfikowanymi ;-) tropheusami i zdjęcia Film jest niestety sporawy ale chciałam zeby coś można było zobaczyc
bede bardzo wdzięczna za odpowiedz "co to za tropheusy"
Dzięki i pozdrawiam ULa

Autor hurcik
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Wrz 2005 23:40 
Mi się wydaje,że to jest kachese gold orange rainbow

Autor admin
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Wrz 2005 07:00 
Jak już pisałam Ndole red to bardzo czerwona ryba. Czerwień u niej jest krwista a nie pomarańczowa. Z tych zdjeć i filmu trudno na 100% wyrokować, ale słabo to wygląda na Ndole.

Moze bardzie na Kachese, ale ...zdjecia są zażółcone i trudno wyrokować.

Zobacz na ten link http://www.airfish.de/stocklist/Tropheus/Tropheus_moorii_ndole_red_flo u/tropheus_moorii_ndole_red_flou.html

Tak powinny wyglądać.

Marta

Autor kul05
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Wrz 2005 09:20 
Myślę Ula że, powinnaś poczekać z identyfikacją do czasu aż ryby osiągną dojżałość płciową, dopiero wtedy można powiedzieć w miarę pewnie co to za odmiana. Młode ryby są bardzo podobne do siebie. A tak na marginesie to ryby pochodzą ze sklepu czy od hodowcy ?
Poz. Krzysiek

Autor Ula
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Wrz 2005 10:34 
Dzieki za odpowiedzi ;-) Marto moje wygladaja dokładnie jak na filmie, na tym linku sa faktycznie bardzo czerowone. Narazie poczekam aż troszke podrosną,a potem bede kombinować co tak naprawde kupiłam.
Ryby pochodza od hodowcy który twirdzi ze trzea poczekac, uwierze mu na słowo;-)
Pozdrawiam wszystkich
Jak podrosną za jakies dwa miesiące jeszcze raz podeślę fotki

Autor JGr
Anonimowy
#10 - Posted: 18 Wrz 2005 11:49 
Ula, czy widziałaś akwarium, z którego pochodzą Twoje rybki? Czy oglądałaś rodziców i czy wiesz, jakie jeszcze odmiany pływały w tym zbiorniku? Czy zebrałaś jakiekolwiek informacje na temat hodowcy? Może od innych klientów?
Niestety czasy są takie, że prawie wszyscy sprzedają "F1" - cudzysłowia użyłem celowo, czy sprzedawca udostępnił Ci do wglądu dowód zakupu dzikich rodziców, lub wspomniał coś na ten temat?
To wszystko są normalne sprawy, nie ma w nich nic zdrożnego, czy uwłaczającego sprzedawcy, wręcz przeciwnie - umożliwiając obejrzenie zbiorników, udostępniając do wglądu dowody zakupu ryb i odpowiadając na dziesiątki pytań hodowca wyrabia sobie markę, to leży w jego interesie jeśli jest rzetelny.

A w Twoim przypadku to kluczowe informacje, bo faktycznie młoda, pewnie niespełna 5-cio centymetrowa ryba, szczególnie "red" często sprawia kłopoty przy identyfikacji. Przy 6-7-miu centymetrach u Twoich rybek powinno być już zdecydowanie widać cechy odmiany - mniej widoczne paski, za to więcej intensywnej czerwieni - szczególnie na płetwach, za dolną szczęką charakterystyczne dla ndole lico, itd..

Jarek

Autor Ula
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Wrz 2005 12:18 
Jarku
Niestety nie widziałam ryb u hodowcy , kupiłam je przez internet i odebrałam przesyłke przez PKP Co do odmian jakie pływaja w akwariach hodowcy to wiem tyle ile zamieścił na swojej stronie , myśle ze nie bedzie w tym nic złego jeśli podam link http://republika.pl/tanganika/
Tam chodwca pisze ze posiadane stada f0 kupił właśnie u Państwa Mierzeńskich.
Pozdrawiam
Ula

Autor admin
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Wrz 2005 13:09 
Tak ten chodowca ma ryby od nas. Sprzedaliśmy mu kilka odmian.

Jakiej sa wielkości te ryby.Nnasze młode mające 4 cm są czerwone.

Marta

Autor Ula
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Wrz 2005 14:13 
Marto jeśli mozna to napisze do ciebie na adres mailowy

Autor Ula
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Wrz 2005 17:03 
Gdyby jeszcze ktos coś miała do powiedzenia na ten temat , bede wdzięczna ;-))
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Autor worton[pl]
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Wrz 2005 17:10 
Serwus,

ja troche nie na temat. Spotkales sie juz Jarku z takimi tropheuso-hybrydami? Podobnie jak z synodontami ten temat warto chyba bardziej rozpowszechnic (imho nawet bardziej niz z syno-hybrydami poniewaz w Polsce trofciaki sa znacznie bardziej popularne niz synodonty ).

Pozdrawiam.

Autor JGr
Anonimowy
#16 - Posted: 18 Wrz 2005 19:07 
Cześć Danielu!

Wszyscy spotykamy się z krzyżowaniem odmian barwnych (wariantów) ryb z rodzaju Tropheus, to niestety nagminne. Ale nie jest to praktyka celowa, przynoszaca korzyści finansowe (przynajmniej o ile mi wiadomo). Wynika to raczej z braku wiedzy, czy wyobraźni hodowcy, może trochę z chęci zaoszczędzenia miejsca w zbiornikach, do których wprowadza się kilka odmian krzyżujących się ze sobą.

Natomiast o typowych hybrydach, tworzonych celowo za pomocą iniekcji hormonalnych, jak ma to miejsce u sumów, u Trofeusów nie słyszałem.

U Synodontów jest inaczej - tam jednego rodzica bierze się z gatunku rzecznego - jak sam wiesz - o niebo łatwiejszego w rozrodzie i o wiele, wiele tańszego niż tanganicki, porównaj choćby cenę granulosusa i nigriventrisa (może to nie najlepszy przykład, ale nie podam lepszego, bo "rozmnażacze" nie bardzą chcą powiedzieć, które gatunki krzyżują...).
U Trofeusów nie ma aż tak kolosalnych różnic cenowych pomiędzy grupami czy wariantami, a wszystkie o których słyszałem łatwiej, lub trudniej, ale rozmnażają się w akwariach.

Aż boję się pisać dalej, żeby nie podsunąć komuś "genialnego" pomysłu na dodatkowe parę złotych, wystarczy nam Trofeusów skarłowaciałych, wysterylizowanych, chorych, wadliwych, z zanikającymi cechami odmiany na skutek chowu wsobnego, czy krzyżowania admian, zdegenerowanych przez niewłaściwą dietę, osłabionych leczeniem bez diagnozy, i o wydumanym F.

Sumując - myślę, że hybrydy to raczej zmartwienie pasjonatów ryb z rodziaju Mochokidae, ale nie zmienia to faktu, że akcje edukacyjne są potrzebne - tu masz rację.

Jarek

Autor worton[pl]
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Wrz 2005 11:04 
, no to jakies szkolenie zeby ludziom nie przychodzilo do glowy trzymanie odmian krzyzujacychc sie bardzo by sie przydalo . Mam dreszcze jak slysze o hybrydach, niewazne jakiego gatunku .

Pozdrawiam.

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / proszę o pomoc w identyfikacji Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®