Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

P. nigripinnis - pytanie

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor admin
Użytkownik
#61 - Posted: 10 Sty 2006 10:50 
Musimy chociaż jeden raz spróbowac. Wiemy, ze jest bardzo trudny w transporcie i aklimatyzacji. Cóż musimy ponieść ryzyko.


Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#62 - Posted: 10 Sty 2006 11:05 - Edytowany przez: JacekK 
Z mego doswiadczenia wiem ze moze tu byc problem w aklimatyzacji z sama zmiana srodowik a w przypadku tej ryby ilosci tlenu , wiem ze firmy stosuja w ich przypadku aklimatyzacje kropelkowa z pompami sp3000 /straszna tajemnica- juz nie / ... i przynosi to sktuki ... najczesciej ryby padaly w czasie przenoszenia z worka do wody w zbiorniku aklimatyzacyjnym.. moze te rady cos pomoga .
Pozdrawiam

Autor admin
Użytkownik
#63 - Posted: 10 Sty 2006 11:11 
Metodę kropelkową stosujemy w przypadku wielu gatunków delikatnych ryb. Sprawdza sie i to bardzo.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#64 - Posted: 10 Sty 2006 11:15 - Edytowany przez: JacekK 
No i kwestia miejsca odolowu ..jesli zostanie odlowiona w plyciznach , czesto u ujscia rzek lub w strefach plycizn o bardzo silnym naswietleniu i roslinnosci to sa to stery najbogatsze pod wzgledem roznych form przywr i tasiemcow w tych rejonach moga wystepowac w ilosci nawet 2,5gr na 100litrow ..zgroza ....przy pierwszych objawach ocierania w czasie aklimatyzacji mocna chemia musi byc ...
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#65 - Posted: 10 Sty 2006 11:23 
Z drugiej strony to ten watek swidczy o tym jak wielkie ryzyko podejmuja firmy sprzedajace ryby z odlowu i jak wielkiej wiedzy trzeba by dane gatunki odpowiedni zaaklimatyzowac i jaka droge ryba przebedzie zanim trafi do naszych zbiornikow .
Pozdrawiam

Autor admin
Użytkownik
#66 - Posted: 10 Sty 2006 11:27 
Po to właśnie jest kwarantanna by wszelkie zmiany wychwycić i po to są równiez badania weterynaryjne. Zawsze oddajemy ryby na badania. To jest bardzo pomocne.

Marta

Autor JGr
Anonimowy
#67 - Posted: 10 Sty 2006 11:30 
Przemek, tych węgorzyków musisz szukać pod nazwą caecomastacembelus - gatunek, albo mastacembelidae - rodzina.

Chyba najwięcej jest tu:
http://www.tanganyika-cichlids.com/mastacem.htm

Niestety - po francusku.

Czy to drapieżniki? Nie wiem, może kiedyś sprawdzę, ale zwróć uwagę na rozmiar osiągany przez C.tanganyicae, komu (poza narybkiem) miałby zrobić krzywdę? Rozmiar i położenie pyska też nie wskazuje na wielkie zagrożenie z ich strony, poza tym są ponoć spokojne i płochliwe.

A przede wszystkim są przepiękne!

Marto i Jacku,
O co chodzi z tą metodą kropelkową? Czy to ma zastosowanie przy hodowlach hobbystycznych?

Jarek

Autor timus
Użytkownik
#68 - Posted: 10 Sty 2006 12:12 
Jak dobrze rozumuje Jarku to metoda ta polega na bardzo wolnym dodawaniu wody ze zbiorników do tej w której były transportowane. Podobnie postępuje sie naprzykład z dyskowcami.
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#69 - Posted: 10 Sty 2006 12:13 - Edytowany przez: JacekK 
Jarek przy hodowlach hobbystycznych mozna zastosowac metode kropelkowa najprostsza ...ryba z woda z wora do zbironika osobnego butelka z wezykiem z woda z zbiornika i kropelka po kropelce ..sa takie specjalne pompy ale nie ma koniecznosci dla celow domowych... metoda ta oprocz aklimatyzacji chemicznych warunkow wody daje bardzo dobra aklimatyzacja z roznic tlenowych srodowisk.
Pozdrawiam

Autor admin
Użytkownik
#70 - Posted: 10 Sty 2006 12:24 
Jarku

Panowie juz odpowiedzieli.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#71 - Posted: 10 Sty 2006 12:27 
Panowie
Panowie to maja minimum 3 garnitury w szafie a ja mam jeden i to słubny
Marcin.T

Autor admin
Użytkownik
#72 - Posted: 10 Sty 2006 12:40 
Oj Marcin, Marcin.

Marta

Autor JGr
Anonimowy
#73 - Posted: 10 Sty 2006 13:01 
Dzięki. Metoda znana, tylko tej nazwy nie słyszałem.

Marcin, a dobry Ci jest ten ślubny garnitur? Bo mój się jakby... wstąpił ;-)

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#74 - Posted: 10 Sty 2006 13:03 
Panowie kwestia podejscia ja mam kilkanscie garniturow ale jedna zone..

Autor timus
Użytkownik
#75 - Posted: 10 Sty 2006 13:59 
Jest jeszcze dobry!
Więc nie jest ze mna tak źle!
Choc Ola sądzi inaczej
Marcin.T

Autor admin
Użytkownik
#76 - Posted: 10 Sty 2006 14:31 
Musisz Marcin chyba niedługo kupić nowy - impresy się u Ciebie szykują!!!

Marta

Autor timus
Użytkownik
#77 - Posted: 10 Sty 2006 15:02 
Oj ja mam alergie na uniformy!
Całą szkołe przechodziłem w gajerku tak że mam dosyć a z tymi imprezmi to tak raczej rużnie bywa
Marcin.T

Autor kaisuis
Użytkownik
#78 - Posted: 10 Sty 2006 18:24 
Własnie wrocilem ze sklepu (pyszczak w reducie na przeciwko blue city) szczerze mowiac zostalem mile zaskoczony, moze wyboru kosmicznego nie ma ale wszytkie zbiorniki zadbane, kazde ma wystroj pasujacy do upodoban ryb, nie widzialem zadnej nie zywej ryby. 2 zbiorniki z tanganika, nie ma to jak zobaczyc rybe na zywo, jednak zdjecia nie oddaja calkowitego uroku ryby.

Coraz bardziej przekonuje sie do szczelinowco i naskalnikow i mam pytanie czy takja obsada ma sens: N. leleupi, N. Meeli, A. Calvus i Brevisy? oczywiscie wszytsko po parze. Z czego zrezygnowac ? A moze jakas calkowicie nowa propozycja ? tym razem szczelinowce i naskalniki jak najbardziej

Mam jeszce jedno pytanie od czego zalezy kolor warg leleupi ? z wiekiem staja sie ciemniejsze ?
czy to wynik zlej opieki ?

Autor JGr
Anonimowy
#79 - Posted: 10 Sty 2006 23:49 
Obawiam się, że brevisy moga sobie nie poradzić z meeli i leleupi. Pożyją, ale raczej nieczęsto i niewiele ich zachowań będziesz mógł obserwować. Meeli nie są gatunkiem silnie agresywnym, ale choćby z racji większych rozmiarów (szczególnie samce) przy próbach zamieszkania tego samego terytorium mogą napastować brevisy. A leleupki do napokorniejszych nie należą.

W takim zbiorniku, z ryb przez Ciebie wymienionych, spróbowałbym z calvusami, leleupi i - jako że wśród małych muszlowców lubię charakterne typy i takie poradzą sobie z resztą obsady - z ocellatusami lub meleagrisami. To powinno zagrać.

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#80 - Posted: 11 Sty 2006 09:38 
meeli i szczegolnie leleupi sobie odpusc ... stanowczo doraczam reszta jest ok ...jak napisal Jarek winno zagrac...
Pozdrawiam

Autor tooold
Użytkownik
#81 - Posted: 15 Sty 2006 09:53 
Do takiego zbiornika nadaja się wyłącznie muszlowce, ew. dobrana para jakiegoś przedstawiciela Julidochromis (z tych mniejszych). Gorąco polecam haremik Neolamprologus multifasciatus.Ale nie rozumiem tez jednej rzeczy. Szukasz ryb do górnej przestrzeni w akwarium, o żywszym temperamencie, a chcesz wpuścić A.compressiceps "shell"???Przeciez ten gatunek wystepuje podobnie jak inne muszlowce na dnie jeziora w poblizu pustych muszli. To i tak nie rozwiąże Twojego problemu z zagospodarowaniem górnej przestrzeni zbiornika. Chyba że cos źle zrozumiałem.
zgadzam się z Kolegą .Dodam nawet ,że sumbu czy inne Altolamprologusy także można zaliczyć do muszlowców ;-) .Można więc, a nawet trzeba moim zdaniem podzielić dno na rewiry, choć ryby i tak ustanowią swoje własne.
Teraz co do dużych odmian Altolamprologus i małych muszlowców - tak jak Marta napisała każde akwarium jest inne, ale ......:
-u Marty zbiorniki są duże , ryby mają swobodę i są właściwie karmione
-w akwarium 112 litrowym ryby będą jednak miały ciasno , ich rewiry będą na siebie zachodziły, a i karmienie na pewno nie będzie takie same.Mogę sugerować ,że może się zdarzyć i dorosły Altolamprologus upoluje muszlowca.

Autor Saint
Użytkownik
#82 - Posted: 15 Sty 2006 14:49 
Witam
w 112 litrach trzymalem 3 A.Calvus i 4 ocelatusy doroslych muszlowcow
calvusy nie ruszaly jednak narybek coz... wrecz odwrotnie
Jeszcze w sprawie zon i garniturow podobno najleprze zony to sa zony obce :)
Mirek

Autor admin
Admin
#83 - Posted: 18 Sty 2006 10:33 
Mam prośbę - dyspute przenieście do albo do nowego tematu, bo zrobi się mętlik a szkoda by.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#84 - Posted: 18 Sty 2006 10:46 
Witam!!!
Pani Marto jeżeli ten temat będzie kontynuowany, ja moge zapewnić z mojej strony ze w tym obecnym temacie nie bede juz wklajał swoich postów. Ma Pani racje ostanie posty powinny sie znajdowć w innym temacie lub całkowicie nowym.
Jacku ja to sobie wszystko poukładam i przetrawię :-).
Pozdrawiam Leszek

Autor admin
Admin
#85 - Posted: 18 Sty 2006 10:54 
Posty o Altolamprologus przenioslam do nowego tematu "Altolamprologus....?"

Marta

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / P. nigripinnis - pytanie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®