Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Kilka publikacji (.pdf) dla zainteresowanych.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 10 Maj 2007 16:49 
Moze napiszesz recenzję jakieś najnowszej Twojej zdobyczy książkowej, wg Ciebie godnej polecenia.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#32 - Posted: 10 Maj 2007 16:56 
Witam,
Nawet rozmawialem o tym z Robertem - jeszcze przed spotkaniem - mam cos takiego, laczacego w sobie wiele z publikacji naukowych - tylko podanego w sposob "zjadliwy" dla normalnego smiertelnika: George W. Barlow "The Cichlid Fishes: Nature's Grand Experiment in Evolution"
Pzdr.
Fazi64
PS.
Postaram sie sprezyc.
F64

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 10 Maj 2007 17:06 
Wiesz - właśnie o tym myslałam -:)))

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#34 - Posted: 4 Wrz 2007 22:43 
Witam,
Znalazlem znowu troche publikacji "perelek", ktore pewnie wielu z Was zainteresuja. Wrzucilem je na serwer pod adresem kiedys zalozonym specjalnie przez Przemka (czy jeszce tam zagladacie?):

http://www.projekttanganika.pl/publikacje/
login : pt
haslo : projekt1234

Podaje tytuly (sa poprzedzone data: 070904):
- A revision of the cichlid fish genus Petrochromis from Lake Tanganyika, with description of a new species,
- Brood defence and parental roles in a biparental cichlid fish Lamprologus toae in Lake Tanganyika,
- Early life histories of two clupeids, Limnothrissa miodon and Stolothrissa tanganicae, from Lake Tanganyika,
- Intra- and interspecific social organization among three herbivorous cichlid fishes in Lake Tanganyika,
- Maintenance of separate territories for mating and feeding by males of a maternal mouthbrooding cichlid, Gnathochromis pfefferi, in Lake Tanganyika,
- Mate monopolization by a dominant male in a multi-male social group of a mouthbrooding cichlid, Ctenochromis horei,
- Neolamprologus longicaudatus, a new cichlid fish from the Zairean coast of Lake Tanganyika,
- Taxonomy of small-sized cichlid fishes in the shell-bed area of Lake Tanganyika,
- The relationships of the mastacembelid and synbranchid fishes,
- The social and mating system of the maternal mouthbrooder Tropheus moorii (Cichlidae) in Lake Tanganyika.

Moze ktores z nich juz macie w swoich archiwach, ale pewnie nie wszystkie. Wtluszczone pozycje, to moje "prezenty" dla Magdy i Przemka z okazji urodzin Amelki ;))
I jeszcze jedna rzecz - mam sie wlasnie zabierac za tlumaczenie nastepnego artykulu do 2 nr'u TM i chcialem przetlumaczyc: Feeding Behaviour and Dental Morphology of Algae Scraping Cichlids in Lake Tanganyika, jako logiczna kontynuacje tlumaczenia: Feeding behaviour Asprotilapia leptura z nr'u 1, ale korci mnie cos z tych "nowosci" powyzej.
Co mi radzicie?
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Wrz 2007 23:35 
Dzialaj Krzysztof! :-). super!
Jak dla mnie co zrobisz i tak bede sie cieszyl :-).

Leszek

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 5 Wrz 2007 05:50 
Wiesz - a moze coś o pertusiach? Tyle ciekawostek, super!!!

Dziei za te pozycje - jest co czytać

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 6 Wrz 2007 23:07 
Witam,
Dodalem dzis miedzy innymi niezla "cegle" - 490 stron - Biology and ecology of african freshwater fishes (sporo tekstu jest po francusku), ale generalnie jest co czytac i w angielskim ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#38 - Posted: 11 Wrz 2007 21:51 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
I kolejna gratka (ale niestety tylko dla poslugujacych sie "francuszczyzna"): Eric Genevelle: Les non cichlides du Lac Tanganyika - dodana do publikacji z data dzisiejsza, a przy okazji inna ciekawa praca: Testing Conjectures about Morphological Diversity in Cichlids of Lakes Malawi and Tanganyika
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 12 Wrz 2007 06:01 
Les non cichlides du Lac Tanganyika


To mam od dawna, tam są naprawdę dobre rysunki diagnostyczne do opisów gatunków.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Wrz 2007 12:25 
Ja bardzo dziekuje za nowe publikacje. Mam nadzieje ze wkrotce bede mial czas zeby je przejrzec.

Pozdrawiam
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#41 - Posted: 15 Wrz 2007 21:05 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A to znacie?
Nuclear and mitochondrial data reveal different evolutionary processes in the Lake Tanganyika cichlid genus Tropheus - Egger, B., Koblmüller, S., Sturmbauer, C., Sefc, K.M. 2007
Polecam, choc "ciezar" publikacji jest spory (~14,5 MB), ale warto!!
Pzdr.
Fazi64
PS.
Oczywiscie do wgladu i sciagniecia z "wiadomego" miejsca
F64

Autor fazi64
Użytkownik
#42 - Posted: 24 Wrz 2007 22:03 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Cos dla "muszlowcomaniakow" - sprawa dotyczy L. callipterus:
1. An optimality approach to male and female body sizes in an extremely size-dimorphic cichlid fish.
2. An extreme sexual size dimorphism in the shell brooding cichlid, Lamprologus callipterus: the influence of sexual selection and ecological constraints.
3. Size-Dependent Male Alternative Reproductive Tactics in the Shell-Brooding Cichlid Fish Lamprologus callipterus in Lake Tanganyika.
4. The Evolution of Parasitic and Cooperative Reproductive Behaviors in Fishes.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 2 Paź 2007 09:52 
A może wrzućcie tą prace do naszego zbioru?

Mowa o reklamowanej przez Martę pracy o rozmnażaniu muszlowców ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#44 - Posted: 2 Paź 2007 10:42 
Witam,
Moj drogi Marcinie - juz tam jest - wprowadzone 070623
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#45 - Posted: 2 Paź 2007 11:12 
Upsss ;) Zwracam honor ;) Nie zauważyłem jak szukałem materiałów o Vittatusach ;(

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Kilka publikacji (.pdf) dla zainteresowanych. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®