Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Artykuly na stronie PT

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor tasma
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sier 2007 12:40 
Nie wiem jak macie zapisane w umowach, ktore podpisywaliscie z MA i NA i jesli jest to sprzeczne z tym co napisze ponizej prosze to respektowac !

Kiedys rozmawialismy z Marta o czasie po jakim bedziemy dodawac artykuly na strone PT. Ustalilismy ze bedzie to 6 miesiecy. W zwiazku z tym, jesli ktos zyczy sobie, zeby jego artykul zostal dodany, prosze o przeslanie do Magdy lub do mnie pliku worda oraz zdjec. Mile widziane sa pliki z wklejonymi w tekst zdjeciami. Znacznie zmniejsza to czasochlonnosc calej operacji.

Przemek

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Sier 2007 01:05 - Edytowany przez: sue 
Bardzo chcielibyśmy uzupełnić bazę artykułów na stronie PT :)

Nie wiem czy wiecie, ale to głównie dzięki nim trafiają "do nas" na stronę nowe osoby, przy okazji zapoznając się z ideą Projektu Tanganika. Dlatego uważam, że warto poszerzać i aktualizować wiadomości tam zebrane, wprowadzać zmiany, nowe pomysły...
W związku z tym ponawiam prośbę/propozycję Przemka :)

Oto lista artykułów, które mogłyby zostać dodane na stronę PT:
1.NA 71/2005 – Marek Winiarski – Cyprichromis leptosoma – „śledzie z Tanganiki”
2.NA 73/2006 – Lechosław Łątka – Simochromis diagramma – nowy roślinożerny gatunek z jeziora Tanganika w naszych akwariach
3.NA 76/2006 – Jarosław Grejczyk – Synodontis aff. dhonti „dwarf”
4.NA 79/2006 – Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus
5.MA 8/2006 (55) - Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti
6.NA 82/2006 – Marcin Terpiłowski – Fragment jeziora Tanganika zaciszu domowym
7.NA 83/2006 – Lechosław Łątka – Petrochromis trewavasae – hodowla i obserwacje własne
8.MA 9-10/2006 (56) – Krzysztof Mrzygłód – Moje akwarystyczne wspomnienia i teraźniejszość

Proszę o przemyślenie sprawy

Magda

P.S. Dziękujemy TooOld'owi za przesłanie artykułu "Pora na muszlowce"

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Sier 2007 01:12 
Marto, a może Wy posiadacie w swojej bazie wymienione przeze mnie artykuły oraz zdjęcia do nich?

Pozdrawiam

Magda

P.S. Jezeli przez nieuwagę pominęłam jakis artykuł lub autora w przygotowanym wykazie z góry przepraszam :) Czekam na odpowiedzi...

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 27 Sier 2007 05:41 
Madziu

Tak, ma mam całą bazę tych artykułow, tylko autorzy powinni się do prosby Przemka ustosunkowac w jakiś sposób.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sier 2007 09:59 
Nie wiem jak macie zapisane w umowach, ktore podpisywaliscie z MA i NA

o kurcze! ja nie pamietam, ale pewnie jak wszyscy autorzy co pisali do MA i NA. Ja gdzies "zagubilem" te umowy. Jezeli ktos to ma to mozna sprawdzic, ale cos kojarze ze kiedys rozmawialem na ten temat z Marta i byla mowa o pol roku nie "powielania" tego samego artykulu, ale nie jestem pewien.

Jezeli mozna to startujcie :-). Czasami mozna cos jeszcze uzupelnic do artykulu.

Leszek

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sier 2007 10:40 
Rozumiem Leszku, że mamy Twoją zgodę na dołączenie obu artykułów:

2.NA 73/2006 – Lechosław Łątka – Simochromis diagramma – nowy roślinożerny gatunek z jeziora Tanganika w naszych akwariach
7.NA 83/2006 – Lechosław Łątka – Petrochromis trewavasae – hodowla i obserwacje własne

Marto, czy możemy liczyc na przesłanie ich wraz ze zdjęciami? Oczywiście w wolnej chwili ;)

Z góry dziękujemy :)
Magda

P.S. Czekamy na decyzje kolejnych autorów...

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Sier 2007 10:44 
Ja mam tylko takie pytanie techniczne czy beda one w jakis spsob zabezpieczone przed "skopiowaniem"?

Moze dolozyc kilak fotek ?

Zgoda oczywiscie jest, chyba nie mogloby byc inaczej :-))))).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Sier 2007 10:58 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Zgadzam sie i ja (a umowy zadnej na oczy nawet nie widzialem, kaski zsresta tez-az tak mi na niej nie zalezy, ale jakies zasady powinny wydawce obowiazywac).
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sier 2007 11:07 
Leszku
Jesli chcesz na zdjecia moge Ci nalozyc jakies "stampy", ale tekstu nie da sie zabezpieczyc.

Krzysiek
MA, znaczy sie Siara i wszystko jasne ;)

Autor sue
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Sier 2007 12:03 
Krzyśku cieszę się, że możemy liczyć na Twój artykuł :)

8.MA 9-10/2006 (56) – Krzysztof Mrzygłód – Moje akwarystyczne wspomnienia i teraźniejszość

Magda

P.S. Oczywiście nadal Czekamy na decyzje kolejnych autorów...

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Sier 2007 12:04 
ale tekstu nie da sie zabezpieczyc.

dla laików można zabezpieczyć :

http://www.tooold.superhost.pl/artykul1.html

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Sier 2007 12:09 
A jak to jest niby zabezpieczone? Wklejam pierwszy akapit ponizej:

Muszlowiec - od jakiegoś czasu popularna nazwa kilkunastu gatunków ryb, mieszkańców jeziora Tanganika, które charakteryzują się tym, iż w warunkach naturalnych, niektóre tylko w warunkach sztucznych czyli w akwarium, do procesu reprodukcji i wychowania narybku potrzebują pustych muszli po ślimakach. W popularnonaukowej literaturze polskiej pierwszy raz tę nazwę zaproponowali państwo Beata i Krzysztof Wiecheccy w historycznym już opracowaniu "Endemiczne pielęgnice wielkich jezior Afryki - część 1 " - wydanej nakładem Zarządu Głównego Polskiego Związku Akwarystów w 1986 roku. Autorzy proponowali nazwę muszlowiec lub pielęgnica muszlowa. Przyjęło się to pierwsze określenie. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa - Schneckenbuntbarsch (także Schneckencichlid ).

Mozna zablokowac dzialanie prawego przycisku myszy, ale to tez nic nie da. Poza tym artykuly musza byc widziane przez wyszukiwarki. 80% wejsc na strone PT nastepuje przez google.

Autor sue
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Sier 2007 12:30 
A co do kwestii:
umowy zadnej na oczy nawet nie widzialem, kaski zreszta tez-az tak mi na niej nie zalezy, ale jakies zasady powinny wydawce obowiazywac

Szkoda gadać...
Albo nie, dlaczego TEN PAN wciąż ma nas "robić w balona". To nie chodzi o kasę, ale o zasady i odpowiedzialność (której niestety brak!) za własne słowa i ustalenia.
W Waszym przypadku (autorzy tekstów) mieliście i tak szczęście, bo zostało zamieszczone Wasze imię i nazwisko. Ja nawet nie mam tyle szczęścia. Czy możliwe żeby tam był taki bałagan, czy to czysta złośliwość?
Jeżeli nie nastąpią zmiany zarówno w organizacji, jak i w jakości "Magazynu Akwarium" (która moim zdaniem ostatnio sięgnęła dna!!!) to nie zamierzam kontynuować tej żenującej współpracy (hehehe... jeżeli to wogóle można tak nazwać)

Krzyśku - ogólnie ustalone jest, że umowę i rachunek (który mają Marta i Robert) musisz wypełnic sam i odesłać. Nastepnie powinna przyjść odpowiedź z redakcji z podaniem kilku informacji np.: numeru umowy, daty jej zawarcie itp., nastepnie powinno się to wydrukować, podpisać i odesłać do redakcji, a potem już tylko ;) czekać na honorarium...

Kiedys Daniel zapytał mnie, czy warto sie w to wogóle bawić... Hmm... z jednej stony tak, bo obowiązują pewne zasady, ale z drugiej strony nie, bo nigdy nie otrzymałam od MA nawet potwierdzenia otrzymania umowy/rachunku, juz nie wspominając reszty...

Mam nadzieję, że Tanganika Magazyn zawstydzi takich ludzi jak PAN F. i wezmą się do roboty! Szkoda by było zeby Magazyn Akwarium zniknął z rynku... A na razie...

Pozdrawiam
Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Sier 2007 12:43 
musisz wypełnic sam i odesłać. Nastepnie powinna przyjść odpowiedź z redakcji z podaniem kilku informacji np.: numeru umowy, daty jej zawarcie itp., nastepnie powinno się to wydrukować, podpisać i odesłać do redakcji, a potem już tylko ;) czekać na honorarium...

ja tak wlasnie uczynilem, kiedys.

Leszek

Autor drozd
Użytkownik
#15 - Posted: 27 Sier 2007 16:12 
witam,

w kwietniu 2007 roku ukazał się w NA moj artykuł o C. Horei... jakoś tak w październiku chyba możnaby go już umieścić na stronie PT, jak sądzicie?

ja drukowałem moje artykuły (dwa) w NA i nie było najmniejszego problemu z niczym... jesli MA zachowuje się tak jak piszecie to nie ma sensu marnować sił na współpracę z nimi...

pozdrawiam,

Marek

Autor sue
Użytkownik
#16 - Posted: 27 Sier 2007 17:19 
Dzięki Marku :)

Tak jak proponujesz w październiku dołączymy Twój artykuł o C. horei.

Nadal czekamy na odpowiedź:
1.NA 71/2005 – Marek Winiarski – Cyprichromis leptosoma – „śledzie z Tanganiki”
3.NA 76/2006 – Jarosław Grejczyk – Synodontis aff. dhonti „dwarf”
4.NA 79/2006 – Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus
5.MA 8/2006 (55) - Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti
6.NA 82/2006 – Marcin Terpiłowski – Fragment jeziora Tanganika zaciszu domowym


Pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#17 - Posted: 27 Sier 2007 22:32 
Kiedys Daniel zapytał mnie, czy warto sie w to wogóle bawić... Hmm... z jednej stony tak, bo obowiązują pewne zasady, ale z drugiej strony nie, bo nigdy nie otrzymałam od MA nawet potwierdzenia otrzymania umowy/rachunku, juz nie wspominając reszty...

Dzisiaj dostałam (po raz pierwszy) odpowiedź z MA :)
Czyżby jakieś fluidy?

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#18 - Posted: 27 Sier 2007 22:51 
Sorki, ze dopiero teraz, Oczywiście nie ma problemu by umieścić mój artykuł na stronie.
Co do umowy - mam - trzymam je gdzieś przy PIT'ach bo tak mi wygodniej.

Marek

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 30 Sier 2007 16:01 
Magda dziś dopiero wróciłem ;) Poszperam w papierach i zobaczę do kiedy maja wyłączność.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 31 Sier 2007 20:36 
Sprawdziłem.

I sprawa wygląda tak. Nie ma żadnej wyłączności w umowie podpisanej pomiędzy mną a NA.

W paragrafie 5 jest tylko napisane " Twórca udziela wydawcy nie wyłącznej licencji na jednorazowe opublikowanie dzieła "

Umowa została sporządzona w październiku 2006 więc moim zdaniem minął przyzwoity okres i śmiało można już go wkleić na stronę PT

Marcin.T <')))><

Autor sue
Użytkownik
#21 - Posted: 5 Wrz 2007 12:31 
Dzieki za pozytywne odpowiedzi :)

No to sprawa nie jest jeszcze jasna tylko w przypadku:
3.NA 76/2006 – Jarosław Grejczyk – Synodontis aff. dhonti „dwarf”
4.NA 79/2006 – Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus
5.MA 8/2006 (55) - Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti


Oczywiście zajmiemy sie wprowadzaniem w pierwszej wolnej ;) chwili...

Magda

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 5 Wrz 2007 12:58 
Madziu

Oj widać, że całkiem dobrze funkcjonujesz -:))) super!!

Mam juz dla Ciebie pracę, to tak w wolnych chwilach pomiędzy karmieniem i przewijaniem. A masz takie chwile?

Marta

Autor sue
Użytkownik
#23 - Posted: 5 Wrz 2007 13:06 
Chwile to dobrze powiedziane ;)
Sadze, ze potrzebuje jeszcze tygodnia, moze dwoch na przyzwyczajenie sie do nowej sytuacji, obowiazkow, rozkladu dnia i nocy itd. ;)

Potem moge byc znowu korektorem Tanganika Magazyn :)

Pozdrowienia
Magda

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 5 Wrz 2007 15:25 
Tak to norma. Chwile na początku są bardzo krótkie.

Ja coś Ci już podeśle, będzie w bazie u Ciebie.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#25 - Posted: 19 Wrz 2007 18:43 
Danielu czy mógłbyś się wypowiedzieć w sprawie artykułów, a dokładniej w sprawie ich umieszczenia na stronie PT???

No to sprawa nie jest jeszcze jasna tylko w przypadku:
3.NA 76/2006 – Jarosław Grejczyk – Synodontis aff. dhonti „dwarf”
4.NA 79/2006 – Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus
5.MA 8/2006 (55) - Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti


Magda

Autor worton
Użytkownik
#26 - Posted: 20 Wrz 2007 20:19 
Hej,

nie chce mi sie pisac to tych wszystkich gosci i znowu prosic o zgode umieszczenia fotek tym bardziej, ze dawno ich nie widzialem na PC wiec niech zostanie jak jest ;).

A ten drugi mozna wrzucic bo jak dobrze pamietam Twoje zdjecia Magdo byly tam wykorzystane, jezeli oczywiscie nie masz nic przeciwko ;).

Pozdrawiam.

Autor sue
Użytkownik
#27 - Posted: 20 Wrz 2007 22:10 
Dobrze Danielu

Dzięki za odpowiedź

Na stronę PT zostanie dodany artykuł Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti dodamy też moje zdjęcia i nawet podpiszemy ryby ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor tasma
Użytkownik
#28 - Posted: 21 Wrz 2007 22:42 
Artykuly dodane.
Prosze Was o sprawdzenie czy wszystko jest w miare OK. Niestety czcionki sa troszke pokaszanione. Ten edytor tak ma.
Nie mam zdjec do artykulu o Simmochromisach. jesli Leszku chcialbys zeby je dodac musisz mi doslac.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#29 - Posted: 22 Wrz 2007 13:29 - Edytowany przez: timus 
Wiecie co? Troszkę anonimowa jest strona PT ;)

Co sadzicie o pomyśle umieszczenia tam krótkich opisów i jakiejś fotki poszczególnych uczestników?

Np. Marcin Terpiłowski z Malborka z zawodu frezer. Do tej pory hodował takie a takie ryby z Tanganiki i jakaś fotka.

Pomogło by to również nam . czasami szuka sie wiadomości o jakimś gatunku. A może ktoś z nas już je hodował?

Marcin.T <')))><

Autor sue
Użytkownik
#30 - Posted: 22 Wrz 2007 21:09 
Z technicznego punktu widzenia nie ma problemu.

Takie zdjęcie i życiorys mógłby być podlinkowany pod nazwiskiem członka PT w "kontaktach" i/lub w dziale "artykuły". Raczej nie wchodzi w grę dodanie nowej zakładki w menu - "na górze" (przerabianie całej strony).

Czekamy na opinie innych członków PT oraz pomysły jakby to szczegółowo miało wyglądać. Czy miałoby to być coś podobnego jak na cichlidae?

Pozdrawiamy
M i P

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Artykuly na stronie PT Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®