Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

A moze nowa kampania "gadzetowa"??

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Wrz 2007 11:07 
Witam,
Zbliza sie nowy rok, wiec moze cos a'la Kalendarz PT?
Gdyby Magda i Przemek zgodzili sie udostepnic kilkanascie fotek ze swojego archiwum (bo chyba nikt nie neguje jakosci ich dokonan na niwie fotografii ryb z Tangi i pewnie nie tylko), to sprawa oprawy graficznej bylaby juz zalatwiona (chyba, ze zrobimy mix ze zdjec roznych autorow, wybranych w demokratycznym glosowaniu).
W ponizszym linku - przyklady wzorow i cen kalendarzy.
http://www.madruk.pl/MADRUK_2008.pdf
Prosze o opinie i dodatkowe pomysły wszystkich Uzytkownikow Forum Wewnetrznego (nie ukrywam, ze rozmowa z wykonawca zacznie sie od 100 szt., wiec wydatek bedzie rzedu 400++++..... PLN).
Mysle jednak, ze warto!!!
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Wrz 2007 11:57 
W tamtym roku powstal kalendarz ze zdjeciem petrusia A3 (tego z okladki TM, wtedy jeszcze nie byl tak znany). Byl to jeden egzemplarz eksclusive dla mojej zony ode mnie. Dlaczego o tym pisze. Otoz mozna zrobic nawet jedna sztuke kalendarza. Oczywiscie cena jednostkowa jest wyzsza (placilem ponad 20 zl), ale w naszym przypadku nie potrzeba chyba 100 szt. Chyba ze bedzie to rzecziwscie 4 zl za sztuke, choc, cena wydaje sie nad wyraz korzystna.

IMO jesli robimy tylko dla czlonkow PT wtedy na pewno tanszy bedzie wydruk. Pelno takich ofert jest na allegro. Jesli wieksza ilosc jak najbardziej drukarnia. Pozostaje kwestia jak zorganizowac sprzedaz.

A moze tak? PT organizuje kalendarz, daje zdjecia, zalatwia wydruk. Jest to dystrybuowane z TM nr 2, ktory przez przypadek wychodzi w grudniu. Cene ustalamy tak zeby zostalo powiedzmy 3-5 zl na sztuce. Te pieniazki bylyby wkladem PT w spotkanie, ktore niewatpliwie odbedzie sie w kwietniu u Marty i Roberta w Krakowie. Mozna by za nie kupic napoje A czlonkowie PT mieliby kalendarze za darmo, co pewnie daloby sie jakos schowac przy wiekszej ilosci sztuk.
Oczywiscie pomysl ten wymaga zgody Adminow bo tak na prawde dodajemy im dodatkowej roboty. oim zdaniem finansowanie powinno lezec po stronie PT (mysle ze zamrozenie 50 zl na glowe na dwa miesiace nie bedzie stanowic wiekszego problemu)

Kolejna rzecz. Jesli ma byc to kalendarz PT, uwazam, ze powinny sie tam tez znalesc zdjecia innych autorow, a nie tylko Magdy. Rozumiem ze myslimy o wersji z wieksza iloscia zdjec. W takim przypadku te zdjecia sa wielkosci A4 lub nawet mniej. Na pewno z wielu Waszych zdjec uda sie takowe wybrac. Damy rade.

Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Wrz 2007 12:07 
Witam,
Link do strony z ofertami podalem oczywiscie tylko jako przyklad, a Twoj post Przemku wyjasnia cala reszte. Czekamy wiec na opinie innych czlonkow PT.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Wrz 2007 12:07 - Edytowany przez: timus 
Ja proponuje żeby nie łączyć TM z kalendarzem. Sądzę że my jako PT możemy wziąć na siebie ten kalendarz i nie obarczać Mierzusi bo i tak mają co robić. Można go sprzedawać w necie itd.. A kasa przyda sie na organizowanie co rocznych warsztatów kwietniowych ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Wrz 2007 12:07 
Ja jestem jak nabardziej za!

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Wrz 2007 12:12 
Posted: 20 Wrz 2007 12:07
fazi64
timus
rufus1

Witam,
Tochyba rekord Forum - trzy posty o jednym czasie ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Wrz 2007 12:12 - Edytowany przez: tasma 
Marcin

A masz firme ktora wystawi paragon za niego? US ma specjalne komorki do tropienia sprzedajacych przez siec bez faktury. Osobiscie nie polecam. Nie jeden sprzedawca z allegro juz pozalowal.

Edycja:
Ja oczywiscie nie wykluczam udzialu innej firmy. Sugeruje tylko ze papier byc musi. Szkoda sie pozniej tlumaczyc za pare zlotych.

P.

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Wrz 2007 12:18 
Nie wiem nie znam sie na tym . Jeśli nie można sprzedawać od tak to można jak sie zgodzą Mierzeńscy pod szyldem Tropheusa. Ale nie obarczajmy ich całym przygotowaniem itd. Niech im tylko pozostanie zapakować z gazetą jeśli ktoś sobie zamów ;)


Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Wrz 2007 12:21 
Mi wlasnie o cos takiego chodzilo. Jak ktos bedzie chcial razem z TM to tylko wlozyliby razem z gazeta do koperty. Nie smial bym prosic Mierzenskich o cos wiecej.

P.

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Wrz 2007 12:47 
Ja juz mam zgrana duza czesc zdjec i filmow moich "bestii".
Moze cos z tego da sie wykorzystac. Juz wkrotce postaram sie je dostarczyc ;-). Jest tego wszystkiego ok. 12 GB.

Leszek

Autor sue
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Wrz 2007 13:21 - Edytowany przez: sue 
Witam!

Pomysł bardzo mi się podoba :) Jestem za...

Proponuję żeby chętnych poszukać po prostu na forum (jeżeli admini się zgodzą), informacje o kalendarzu można by też umieścić na stronie PT. Oczywiście dystrybucja kalendarza wraz z TM otwierałaby przed nami nowe mozliwosci, ale czy Marta z Robertem sie na to zdecydują?

Mam nadzieję, że tak jak w przypadku małych odznak PT - damy radę!!!

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 20 Wrz 2007 16:14 - Edytowany przez: admin 
Marta z Robertem sie na to zdecydują

My jesteśmy "za" ale nie my to robimy -:))) na to jak już napisaliście nie mamy czasu. Wszystko trzeba dogadać w najblizszym czasie.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Wrz 2007 18:48 
Proponuje zastanowic sie nad forma.
Mozna zrobic cos takiego jak tutaj:
http://www.allegro.pl/item243470894_foto_prezent_k alendarz_13_str_a4_pion.html
czyli 12 stron + okladka, calosc w formacie A4. Ta cena dotyczy wydruku i mysle ze przy planowanej przez nas ilosci powinno sie skonczyc okolo 20 zl.

Druga propozycja to zrobienie 6+1 stron A4. Wtedy dwa miesiace mielibysmy na jednej stronie. Pewnie byloby to bardzo nadziubdziane. Podejrzewam ze cena spadla by o okolo 30%.

Robienie czegos w formacie A3 wedlug mnie odpada ze wzgledu na to ze musialoby to byc pozniej wysylane poczta (chyba max A4, a zgiecie nie wchodzi w gre).

Jesli chodzi o wysylke za posrednictwem Tropheusa widzialbym to tak. Pakujemy Kalendarz w duza koperte do ktorej zmiesci sie rowniez TM. W Tropheusie dokaldaja TM, zaklejaja i wysylaja razem. Dodatkowe koszty przesylki rowniez trzeba uwzglednic.

Przemyslenia:
zastanowmy sie jak bedzie ze sfinansowaniem. Za wydruk trzeba by zaplacic z gory. kasa bedzie do odzyskania po dwoch - trzech miesiacach. Moze byc to nawet 2000.

Moze utworzyc temat na FZ z pytaniem ile osob byloby zainteresowanych orzy cenie powiedzmy 30zl. Jesli nie bedzie chetnych, kazdy wysupla po trdzydziesci kilka zlotych, zrobimy dla siebie i bedzie po sprawie.

Proponuje popytac w znajomych drukarniach ile mialoby to kosztowac. Mysle ze papier musi byc dosc dobry i blyszczacy.

Przemek

Autor Sendog
Użytkownik
#14 - Posted: 21 Wrz 2007 20:19 
Cześć rzeczywiście sprawdziłem dzisiaj formaty A3. cena jest około 4,5 zł za wydruk jednej strony razy 12 to daje 54zł . Format dośc spory . Ciężko rozsyłać. drukarnie offsetowe nie chcą brać ilości ponżej 200-300 szt.
Przy druku ;laserowym cena jest jak powyżej. Skład to około 500 zł . Możemy skorzystać z możliwości np. programu Microsoft Picture it , który ma szablony kalendarzy. Jednak później znów trzeba szukać wydruku.

Strona Faziego jest Ok pytanie tylko czy Panie zrobią kalendarz taniej z własnymi zdjęciami.

Pomysł świetny - na pewno byłoby częśc chętnych z FZ tylko ilu?
Ja mogę włożyć wkład wgranicach 50 zł

Pozdr

Krzysiek

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 21 Wrz 2007 21:20 
Jest nas kilkanaście osób więc powinniśmy dźwignąć koszt około 50 pln.

Choć można pewnie zaryzykować i wykupić więcej egzemplarzy . Pewnie by się sprzedały ;)

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#16 - Posted: 21 Wrz 2007 21:46 
Witam!

Kalendarz super sprawa, 50 to nie tragedia więc wchodzę. Kolega podsyłał mi pdf jakiejś fajnej firemki, która zajmuje się drukiem itp. Niestety posiałem go gdzieś. Poproszę by mi podesłał jeszcze raz to Wam pokaże jak to wygląda - może to będzie alternatywa?


Marek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 21 Wrz 2007 21:51 
Pomysł kalendarza jest doskonały, warto tylko sie zastanowić, czemu ma służyć.
Jeśli reklamowaniu PT to mała ilośc egzemplarzy nie zda egzaminu. Jeśli na sprzedaz celem poprawy funduszy PT, to cena jest moim zdaniem za wysoka. Nie pójdzie.

A czemu nie format A4 obustronny? Przede wszystkim dlatego, że można mysleć o wspólnym pakowaniu z gazetą. Tak jak pisał Przemek - zmniejsza koszty jednostkowe. Myślę też, że skład za 500 zł to spora kwota - chyba dałoby sie coś znaleźć taniej. To prosta robota w porównaniu do gazety.

I sprawa ostatnia - puszczenie zakupu, sprzedaży i dystrybucji przez jakakolwiek firmę jest chyba najsensowniejsze. Wszystko jest czyste.

Autor drozd
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Wrz 2007 23:22 
wg mnie rewelacyjny pomysł... każde szanujace się czasopismo wydaje pod koniec roku kalendarz także i TM coś przy okazji by zyskało... w każdym bądź razie to byłby bardzo fajny gadzet na ścianę, takie dwa w jednym: i ładne i pożyteczne... :-)

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 21 Wrz 2007 23:53 
Pomysł kalendarza jest doskonały, warto tylko sie zastanowić, czemu ma służyć.

jak to? przeciez to ma byc kalendarz. Na pewno powinna to byc w pewnym sensie ozdoba na scianie.

Jeśli reklamowaniu PT to mała ilośc egzemplarzy nie zda egzaminu

zrobi sie nieco wiecej. Na pewno pojdzie :-).

Duzo ludzi np. nie wie o TM i trzeba informowac slownie podczas rozmowy typowo akwarystycznej z ludzmi ze taka gazeta jest.

puszczenie zakupu, sprzedaży i dystrybucji przez jakakolwiek firmę

chyba powinno byc w liczbie mnogiej, jedna firma chyba nie podola. Oczywiscie nasze zaanagazowanie rowniez powinno pomoc, mowie oczywsicie nie o dystrybujcji tylko chodzacej reklamie ;-).

Format A4 jest chyba w porzadku. ale z tego A4 mozna zrobic po rozlozeniu A3. Na jednej stronie (gora) fotka, pod nia na drugiej stronie kolejny miesiac. A calosc spieta na srodku metalowa spinka. Nie wiem jak z kosztami.

Kwota 50 zl jest w porzadku, jak narazie.

to cena jest moim zdaniem za wysoka

a jaka jest cena?

Leszek

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 22 Wrz 2007 06:39 
a jaka jest cena?


Chodzi o cenę proponowana przez Sendoga za kalendarz A3.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#21 - Posted: 22 Wrz 2007 09:27 
Jeżeli wszyscy zgodzilismy się, że taki kalendarz to byłaby fajna sprawa, to proponuję żeby poszukać ofert... Gdybyście mieli jakieś namiary na firmy/drukarnie to wklejcie linki, porównamy propozycje i wybierzemy najlepszą :)

Gdy będziemy znali już przypuszczalna cenę kalendarza dobrze byłoby też zapytać czy będzie ktoś zainteresowany na FZ...

Można też mysleć już o propozycjach zdjęć do kalendarza - potrzebujemy 12 fotek, chyba że będzie jeszcze okładka...

Pozdrawiam
Magda

Autor Sendog
Użytkownik
#22 - Posted: 24 Wrz 2007 15:52 
MASAKRA :) KOSZT OKOŁO 5200 ZŁ NETTO ZA DRUK CYFROWY ZA OFFSET OKOŁO 7000 ZŁ NETTO


w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam wycenę na kalendarze wieloplanszowe

Format: A4
Nakład: 100 sztuk
Objętość: 13 kartek + tektura na spód
Druk: 4+0 (CMYK)
Oprawa: biała spirala
Cena jednostkowa: 36,70zł. (druk offsetowy na kredzie 150g)
19,90zł. (druk cyfrowy na papierze CTP 160g)

Przygotowanie projektu graficznego ok. 3 200zł.

Do w/w cen należy doliczyć 22% VAT

Forma płatności: zaliczka 40% + przelew potwierdzony

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 24 Wrz 2007 15:54 
MASAKRA :)

Oj tak tak! ;)

Marcin.T <')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#24 - Posted: 24 Wrz 2007 15:58 - Edytowany przez: Sendog 
To jest oferta ze strony którą podał Fazi.
Czy ktoś ma z Was może Picture it? fajny program do kalendarzy. Projekt byłby za darmo

Pozdro

Krzysiek

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 24 Wrz 2007 16:04 
Nie wiem jak z drukiem, ale my mamy oferte składu 6 kartkowego kalendarza za około 200pln.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#26 - Posted: 24 Wrz 2007 16:12 - Edytowany przez: Sendog 
Hej mam ofertę. Około 2000 zł za 100 szt A4 razem ze składem. Koszty projektu wliczone. Będę wiedział popołudniu o dokładnej kwocie. Firma pod Krakowem.

Koszt jednostkowy wychodziłby w granicach 20 zł szt.

Jest jeszcze jedna 3200 zł za 100 szt A3

Autor artkras12379
Użytkownik
#27 - Posted: 26 Wrz 2007 10:57 
WITAM
Oczywiście też wchodzę - super sprawa.
W kwestii formatu to jestem za A4. Czy jednostronny czy dwu - to jeszcze uzgodnimy. Na kalendarzu możnaby nanieść np. termin(y) naszego spotkania, itp.
pzdr
Artur

Autor tasma
Użytkownik
#28 - Posted: 26 Wrz 2007 13:22 
Ja dostalem dzisiaj takiego maila:

Przy ilości 200 szt. cena jednego kalendarza 13- sto stronnego wyniesie 9,55 zł. netto.( papier-kreda 150)
Projekt w cenie


czekam na wycene dla 100 szt

Przemek

Autor artkras12379
Użytkownik
#29 - Posted: 26 Wrz 2007 15:03 
Przemku
Super oferta - moim zdaniem ;-)))
Marta z Robertem mogliby tenp. nanieść w kalendarzu planowane terminy dostaw ryb.
pzdr
Artur

Autor tasma
Użytkownik
#30 - Posted: 26 Wrz 2007 19:03 
Dostalem oferte na 100 szt, ale jest "na odstraszenie":

Przy 100 szt. 16,24 zł. netto za sztukę
+ 80 zł. netto za projekt


Czyli mamy 1700 zl+22% VAT

Dla 200 szt. mamy 1910 + 22% VAT.

Mysle ze cena sprzedazy powinna oscylowac w okolicach 20 zl brutto.
To przy sprzedazy okolo 120 sztuk daloby nam jakies niewielkie pieniazki i 80 sztuk dla nas i na "cele reprezentacyjne".
Pytanie sa dwa:
Czy Robercie mozesz sprzedawac kalendarz razem z TM na 7% VAT jak na czasopisma czy tez musi byc to 22%?
Czy zdolamy uzbierac okolo 2300 "na zalozenie" do momentu zwrotu. Byc moze uda mi sie zalatwic jakis termin platnosci. Wspolpracuje z ta firma od dluzszego czasu.
I najwazniejsze pytanie. Czy wybieracie moja propozycje bo jak sobie tak planuje, a wiekszosc moze miec inne zdanie?
Jak zdecydujemy zabierzemy sie za wybieranie zdjec.
Prosze o deklaracje czlonkow PT.

Przemek

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / A moze nowa kampania "gadzetowa"?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®