Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Eric Genevelle - zgoda na tlumaczenia.

Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Paź 2007 23:53 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Napisalem dzis maila do Erica Genevelle z krotka informacja o PT i TM i prosba o wyrazenie zgody na mozliwosc umieszczania tlumaczen jego artykulow na naszych lamach i.... jest zgoda!! ;)) Eric odpisal, ze mozemy umieszczac tlumaczenia bezplatnie, zamieszczajac tylko informacje o jego autorstwie i link do jego strony www.
Pzdr.
Fazi64
PS.
W tej chwili dysponuje numerem CN July 2002 z nastepujacym artykulm Erica Genevelle:
- Introducing X. sp. "Sunflower" from Lake Tanganyika Underwater observation on Tanganyikan "butterflies"
F64

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Paź 2007 06:18 
Jak juz Ci napisałam to dla mnie rewelacja.

Nie znam tego artykułu. Czy jest on tylko drukowany na papierze, czy ma wersje elektroniczna> Jak on sie ma do obecnego stanu wiedzy o sunflower?


Marta

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Paź 2007 06:46 
Tak myśle, że do tych obserwacji z natury mozna by napisac artykuł o papilio w zbiorniku. Czyli Leszku chyba byłaby kolej na papilio Tembwe

Marta

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Paź 2007 08:02 
Krzyśku

Rewelacyjna wiadomość!!!

Kto by pomyślał, że pan Genevelle będzie tak miły :)))

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 30 Paź 2007 08:09 
Madziu

Oni generalni są mili w takich sytuacjach. Aż jestem często zaszokowana, że tak chętnie chca współpracować.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Paź 2007 08:10 
...Czy jest on tylko drukowany na papierze, czy ma wersje elektroniczna...

Witam,
To moj swiezy nabytek (3 egzemplarze archiwalne dotarly do mnie wczoraj-kazdy zamawiany pod katem artykulow, roznych autorow, o Tanganice, do wykorzystania w TM) i nie zdazylem sie jeszcze w niego wgryzc. Nie spotkalem sie tez z inna wersja (oprocz tlumaczenia chyba na koreanski - patrz watek ze zdjeciami Magdy w Azji). Dam znac jak sie z tym uporam. Szkoda, ze gros publikacji Erica i cala super strona www jest po francusku, bo tlumaczenia jest cala kopalnia.
Pzdr.
Fazi64

Autor sue
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Paź 2007 08:18 
Bardzo miło z ich strony. To otwiera nowe możliwości przed TM. Artykuły obcojęzyczne i ich tłumaczenia są nie lada atrakcją.

Oni generalni są mili
To chyba tylko ja podpadłam panu Koningsowi ;) A w zasadzie nie ja, tylko moje zdjęcia. Nie chce mi pozwolić "rozwinąć skrzydła" na cichlidae. com :(

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Paź 2007 08:21 
Nie chce mi pozwolić "rozwinąć skrzydła"

Witam,
Oooo!! A mozesz rozwinac temat. Szkoda, bo artykulow Koningsa w CN jest cala masa ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Paź 2007 08:32 
Hahahaha :)

A mozesz rozwinac temat.
Konings to guru na cichlidae.com
Nie jest ważne co mówią najnowsze publikacje, co jest ogólnie uznawane na świecie, ważne co powie Pan Konings. Taka sytuacja była, np. w sprawie nazwy Lamprologus faciatus (dawniej błędnie stosowano Altolamprologus fasciatus)
Ilość moich zdjęć jest również limitowana! I tak tu człowieku być za dobrym ;))) Ups...
Jedno moje zdjęcie jest nawet podpisane jako Koningsa ;)))

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 30 Paź 2007 08:34 
Koningsa niekóre artykuły sa kontrowersyjne. Musimy poszukac takich, gdzie pokazuje świat podwodny Tanganiki. Konings nie zgadza sie z wieloma opracowaniami naukowymi.

Krzysku, a masz propozycje jakiegos artykułu Koningsa?

Ja wolałbym aby poprosić o zgode na tłumaczenie artykułu o nowych taksonach eretmodinii. To jest bardzo ciekawy artykuł.

Wg mnie powinniśmy tłumaczyc w miarę nowe artykuły. Jak będą starsze zarzucą nam, że są nieaktualne.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Paź 2007 08:41 
Witam,
Jesli tylko mozecie sie skontaktowac z Adem (znacie sie, wiec bedzie Wam latwiej) to zapytajcie, a ja moge sie zajac tlumaczeniem oczywiscie. Przedstawie w ogole liste ciekawych artykulow, jakie ukazaly sie w CN i nie stracily na aktualnosci (do przedydkutowania) i po wyborze sprobuje/my skontaktowac sie z autorami (moze, tak jak Eric, wyraza zgode).
Pzdr.
PS.
Na razie bede offline - jak wroce za pare godzin, to sie odezwe.
F64

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Paź 2007 10:01 
Czyli się udało! ;) To świetnie. Podniesie jeszcze i tak już wysoki poziom TM ;)

Dobra robota Krzysiek !

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Paź 2007 00:06 
Napisalem dzis maila do Erica Genevelle z krotka informacja o PT i TM

Eric odpisal, ze mozemy umieszczac tlumaczenia bezplatnie, zamieszczajac tylko informacje o jego autorstwie i link do jego strony www.

Super Krzysztof!!! Jak dla mnie rewelacja i wiadomosc dnia!!!!


Oni generalni są mili w takich sytuacjach

i to jest bardzo fajne.

Koningsem za bardzo bym sie nie przejmowal. A co tam, niech robi sobie co chce :-). Za to bardzo lubie opracowania T. Andersena oraz zawsze z ogromna przyjemnoscia przegladam po raz n- ty po mistrzowsku przygotowana strone E. Genevelle.

Xeny Tembwe, bardzo chetnie :-). Zarowno papilio jak i "sunflowery". W sumie w zachowaniu za mocno sie nie roznia, oczywiscie w akwarium.

Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 31 Paź 2007 00:11 
Musimy poszukac takich, gdzie pokazuje świat podwodny Tanganiki.

to moze byc ciekawe.
chyba za duzo tego nie ma, a jak sa to dosc popularne tematy. Ale moge sie mylic.
Krzysztof na pewno cos znajdzie :-).

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Paź 2007 07:41 
Chylę czoła!

To miło ze strony Erica - jak widać chce popularyzować tanganike na całym świecie.
Co do Ada - nie przejmowałbym sie nim. Szkoda mi tylko Magdy, że gośc tak postępuje...

Marek

Autor worton
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Lis 2007 10:55 
zazdrosny jest dziadek ot co! :D

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Eric Genevelle - zgoda na tlumaczenia. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®