Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Bez zasad przyjmowania do PT się nie obejdzie.

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Gru 2007 13:27 
W związku z zaistniałą sytuacją sądzę że jak najprędzej powinniśmy zapisać na jakich zasadach przyjmujemy nowych członków. Nie ma się co obrażać kłócić itp.

Niech każdy tu napisze jakie kryteria powinien spełniać nowy uczestnik PT i punkt po punkcie je przegłosujemy.


1.Potencjalny członek powinien być aktywnym uczestnikiem forum.
2.Jego wypowiedzi powinny być na jakimś poziomie (rzeczowe i zgodne z prawdą)
3.Powinien przejawiać zaangażowanie i dociekliwość w kierunku pogłębiania wiedzy o naszej pasji.
4.Artykuł (jak wcześniej ustaliliśmy) powinien w jakiś sposób nawiązywać do biotopu tanganiki.


To moje propozycje na gorąco.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Gru 2007 13:33 
5. powinien być moim krewnym lub co najmniej znajomym ;-)

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Gru 2007 13:38 
6. być zwolennikiem PiS :)

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Gru 2007 14:00 
tooold Sendog

Wiem że chcecie rozładować napięcie. Ale sprawa jest chyba dość poważna. Prawda?

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Gru 2007 14:16 
Marcinie moim zdaniem sprawa jest poważna tylko wirualnie

w realnym świecie , przy szklance herbaty Wasze (Twoja i Przemka ) deklaracje wzajemnej rezygnacji nie ujrzałyby światła dziennego .

Proponuję więc w myśl paragrafu 22 ukarać Was obu regulaminową karą napisania artykułu o objętości co najmniej 4 stron , z początkiem , rozwinięciem i zakończeniem . Nie będę okrutny : nie musicie pisać razem , każdy może napisać swój artykuł ;-)))))))))))))))

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Gru 2007 14:25 
WITAM
A co zrobić jeśli ktoś pasjonuje się Tanganiką od lat, jest doskonałym znawcą "tematu" w całej jego rozciągłości, posiada ogólną wiedzę akwarystyczną na poziomie, że niejeden(a) z nas mógłby się powstydzić a nie jest uczestnikiem forum i nie napisał jak dotąd żadnego artykułu i chciałby wstąpić w nasze szeregi?
Sorry, że w jednym zdaniu ;-)))
Marcinie, nie wiem czy da się ustalić jakiekolwiek zasady, może się mylę.
Można się zastanowić jedynie czy to my mamy zapraszać, czy osoby mają się same zgłaszać. Wtedy np. jakiś link, baner na stronie TROPHEUSA z taką informacją, wypełnienie jakiś podstawowych danych o sobie, które oczywiście zawierałyby informacje z zakresu akwarystyki.
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Gru 2007 14:39 - Edytowany przez: timus 
w realnym świecie , przy szklance herbaty Wasze (Twoja i Przemka ) deklaracje wzajemnej rezygnacji nie ujrzałyby światła dziennego .

Ja nie napisałem Jerzy że rezygnuje. Tylko zapytałem czy przeszkadzam. Jestem daleki od wystąpienia z PT. Bo jest bliski memu sercu. A może zbyt bliski i dla tego takie mam zdanie nie inne.

...nie jest uczestnikiem forum i nie napisał jak dotąd żadnego artykułu i chciałby wstąpić w nasze szeregi?


Artur sądzę że w takiej sytuacji należało by zapytać co chce robić w PT. Tylko być czy działać z nami pisać, rozmawiać, dzielić się doświadczeniem itd...

Mamy być z założenia aktywni. Prawda?

Proponuję więc w myśl paragrafu 22 ukarać Was obu regulaminową karą napisania artykułu o objętości co najmniej 4 stron , z początkiem , rozwinięciem i zakończeniem .

Kare przyjmuje i obiecuje spełnić. Mam zaległy artykuł któremu nie sprostałem do 2 TM.

Nie będę okrutny : nie musicie pisać razem , każdy może napisać swój artykuł ;-)))))))))))))))

Mogę pisać z Przemkiem nic do niego nie mam i on pewnie też nie ;)) Każdy ma prawo do własnego zdania i należy to uszanować. Przemek przynajmniej wykazał się szczerością. A to cenie u ludzi.


Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Gru 2007 14:44 
Marcinie
Chyba z faktu chęci przystąpienia danej osoby do PT wynikałoby, że byłaby osobą aktywną - w innym przypadku przynajmniej dla mnie byłoby to niezrozumiałe.
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Gru 2007 14:58 
Więc należało by poprosić o napisanie artykułu. Ale to właśnie staram sie ustalić.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 6 Gru 2007 15:09 
Oj Marcin, Marcin

Ilu z Was napisało artykuł przed przystapieniem do projektu? opublikowany!!!

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Gru 2007 15:19 
ja,ja,ja .....
dostanę czekoladkę lub ktoś mnie pogłaszcze ??

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Gru 2007 15:23 
Ilu z Was napisało artykuł przed przystapieniem do projektu? opublikowany!!!

Więc czym Marto kierowaliście sie zapraszając mnie do PT?

Marcin.T <')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Gru 2007 15:26 
No i ja i .....Vepsik

Autor tooold
Użytkownik
#14 - Posted: 6 Gru 2007 15:28 
Więc czym Marto kierowaliście sie zapraszając mnie do PT?

Marcinie - chyba po prostu miałeś ciekawe pseudo ;-)))))))))

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 6 Gru 2007 15:34 
Chyba rozmowa kieruje sie Marcinie nie w tą stronę - ja wypadam -

Marta

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Gru 2007 15:36 - Edytowany przez: timus 
Chyba sie nie zrozumieliśmy Marto ;))

Chodzi mi o to czym na początku się kierowaliście i żeby przelać to na "papier" Wtedy jakiś początek by był.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 6 Gru 2007 17:04 
Marcinie - niczym sie nie kierowaliśmy, czy nie pamietasz jak na spotkaniu w Krakowie Robert rzucił pomysł PT. Nie było innego kryterium niz pasja.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Gru 2007 19:13 
pogibalo Was? :]

wracam z roboty, wchodze na forum, dwa tematy po iles tam postow, ludzie rezygnuja :]]] bez jaj.

No sensu licytacji kto ile napisal tez chyba nie ma.

Moja propozycja:
Zglasza ktos kandydature, koles jest przyjmowany na 3 miesiace. Da rade zostaje, nie da nara. Jak cos zwali wczesniej to wczesniej jest skreslany. Proste i bez niedomowien. Kandydature zglaszac moga jedynie aktualni, pelnoprawni czlonkowie PT.
Vepsik zostal przyjety na starych zasadach. Komu pasuje?

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 6 Gru 2007 20:47 - Edytowany przez: timus 
Da rade zostaje, nie da nara.


Daniel a co to znaczy da rade? A co że jej nie da?

Jak cos zwali wczesniej to wczesniej jest skreslany.

Co będzie powodem do skreślenia członka PT ?

To wszystko należy ustalić bo w przeciwnym razie będą sprzeczki i nie potrzebne nerwy.

Teraz z perspektywy czasu sądzę że PT jest jak rozpędzony pociąg bez maszynisty. Dokąd bez niego zajedzie????

Musi być osoba-osoby które można określić front menami.

Mam w głowie wielki mętlik i muszę to sobie poukładać. Niech wszyscy przemyślą temat i się określą jak to widzą.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Gru 2007 22:31 
TM jest jak rozpędzony pociąg bez maszynisty

Mam w głowie wielki mętlik

Witam,
Marcin - masz racje - metlik straszny: to juz TM tez Ci sie nie podoba??
Bo dla mnie (i nie chodzi tu o to, ze moge sie pochwalic swoim wkladem w ten "produkt") TM to obecnie najlepszy periodyk zwiazany z biotopem tanganikanskim i nie widze zeby dazyl nad przepasc.
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#21 - Posted: 6 Gru 2007 23:42 
Niech wszyscy przemyślą temat i się określą jak to widzą.
Mam w głowie wielki mętlik

Marcin ja to widze tak : to Twój problem i twój mętlik , ja nie muszę się określac, ustalać kryteriów zwalniania czy przyjmowania

Musi być osoba-osoby które można określić front menami

a ja sądzę że tak jak było było ok

To wszystko należy ustalić bo w przeciwnym razie będą sprzeczki i nie potrzebne nerwy.

dodtąd nie było sprzeczek ani nerwów ,nie wiem skąd te obawy

powoli zaczyna mnie męczyć Twoja frustracja i chyba nie będę więcej pisał w tym wątku bo to do niczego dobrego nie doprowadzi

Autor timus
Użytkownik
#22 - Posted: 7 Gru 2007 10:49 - Edytowany przez: timus 
Marcin - masz racje - metlik straszny: to juz TM tez Ci sie nie podoba??

Przepraszam pomyliłem się miało być PT. Można było wywnioskować z dalszej wypowiedzi.

Już się zamykam.

Marto bardzo proszę o skasowanie tego tematu skoro nie ma sensu.

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#23 - Posted: 9 Gru 2007 22:38 
Witam!

Póki co jest jedno ktryterium:
"Jedynym przyjętym kryterium jest chęć współpracy, praktyczna wiedza akwarystyczna i chęć pisania – mocno podparta wiedzą teoretyczną – o tym, co znamy z własnych doświadczeń i obserwacji. "

Co ono oznacza? Że jest potrzebny człowiek, który będzie pisał artykuły oparte na swoich doświadczeniach na temat jeziora Tanganika. Tylko i aż tyle.




A co zrobić jeśli ktoś pasjonuje się Tanganiką od lat, jest doskonałym znawcą "tematu" w całej jego rozciągłości, posiada ogólną wiedzę akwarystyczną na poziomie, że niejeden(a) z nas mógłby się powstydzić a nie jest uczestnikiem forum i nie napisał jak dotąd żadnego artykułu i chciałby wstąpić w nasze szeregi?
-> Metoda 0-1 nie ma nic po środku. Nie spełnia kryterium wg założeń PT. choć pewnie jest wartościową osobą...

Zglasza ktos kandydature, koles jest przyjmowany na 3 miesiace.
-> Odpada - nie ma takiej możliwości. Czemu? Inne osoby momentalnie wytknęłyby niefachowość itp. Była o tym mowa wieloktotnie. Albo przyjmujemy do grona PT lub nie. Nie ma opcji czasowej.

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#24 - Posted: 9 Gru 2007 22:57 
Jedynym przyjętym kryterium jest chęć współpracy, praktyczna wiedza akwarystyczna i chęć pisania – mocno podparta wiedzą teoretyczną – o tym, co znamy z własnych doświadczeń i obserwacji. "

Co ono oznacza? Że jest potrzebny człowiek, który będzie pisał artykuły oparte na swoich doświadczeniach na temat jeziora Tanganika. Tylko i aż tyle.


Marku nie zgadzam się z Tobą - chęć pisania nie musi dotyczyć artykułów, jeśli taki delikwent będzie pisał na Forum i tam pisał o własnych doświadczeniach i rybach to moim zdaniem spełnia to kryterium

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 10 Gru 2007 06:11 
Jedynym przyjętym kryterium jest chęć współpracy, praktyczna wiedza akwarystyczna i chęć pisania

Po " chęć wspołpracy" jest przecinek, czyli to jest podstawowe kryteriu, potem jest na końcu dodane "i chęć pisania". Jak napisał TooOLd nie napisano słowo "artykułów". Dalej nie rozumiem dlaczego PT ma być kregiem zamkniętym. Kto niedługo będzie pracował w nim, bo jezeli ma byc dalj tylko grupą " założycielska" to ja nie widzę przyszlosci PT.

Przypominam, ze artykuły maja byc pisane nie tylko do TM, bo tutaj "radzimy sobie" ale do NA, MA i na stronę projektu. Jakoś od dłuzszego czasu pomimo próśb redaktorów czasopism nic nie powstaje =:)))


Marta

Autor winiar
Użytkownik
#26 - Posted: 10 Gru 2007 08:14 
Po " chęć wspołpracy" jest przecinek, czyli to jest podstawowe kryteriu, potem jest na końcu dodane "i chęć pisania".
Nie rozdrabniajmy tego stwierdzenia na każe słowo, bo nic z tego nie wyniknie i zapętlimy się. Jest to jedno zdanie i trzeba je traktować jako całe.

Marku nie zgadzam się z Tobą - chęć pisania nie musi dotyczyć artykułów, jeśli taki delikwent będzie pisał na Forum i tam pisał o własnych doświadczeniach i rybach to moim zdaniem spełnia to kryterium

To prawda nie ma stwierdzenia "artykuł", ale wydaje mi sie, że tak jest. Masz rację Jerzy, osoba udzielająca się czynnie spełnia to kryterium.

Dalej nie rozumiem dlaczego PT ma być kregiem zamkniętym. Kto niedługo będzie pracował w nim, bo jezeli ma byc dalj tylko grupą " założycielska" to ja nie widzę przyszlosci PT.
Wcale nie jest. Potrzeba nowych, świerzych pomysłów i nowych obserwacji zachowań naszych miluśińskich. Ale skoro zostały storzone kryteria postępowania to trzeba się ich trzymać. Albo zmienić kryteria....


Marek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Bez zasad przyjmowania do PT się nie obejdzie. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®