Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Akwarium Sandera

Strona  Strona 4 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next »  
Autor sander
Użytkownik
#91 - Posted: 13 Mar 2011 10:37 
Jarud

podobają mi się takie rozwiązania gdzie przestrzeń aranżacji wykracza poza samo akwarium. A nawet gdzie akwarium jest częścią większej kompozycji skalnej. Można takie obrazki zaleźć w sieci ale ciekawi mnie czy ktoś u nas posiada coś takiego?

Występują u nas takie kompozycje ale wszystkie jakie widziałem, straszyły brakiem naturalności :-( takie oblepione gały jak podwozie auta po błotnistej jeździe.

Szafka już stoi na swoim miejscu na razie przestrzeń zamieszkiwana jest przez Nel.


Autor admin
Admin
#92 - Posted: 13 Mar 2011 15:57 
Solidnie wygląda:))

Ciekawa jestem dalszych kroków

Marta

Autor Jarud
Użytkownik
#93 - Posted: 13 Mar 2011 23:45 
Pięknie.

Chciałem zapytać o coś - tak ze zwykłej ciekawości. Tutaj

http://blog.punjabilokvirsa.com/2010/05/the-cooles t-aqua-forest-aquarium-2/

są fotki kilku aranżacji.
Czy na tej pierwszej to jest "wodospad" i jak to jest zrobione w technicznym sensie?

POZDRO.
J.

Autor Topielec
Użytkownik
#94 - Posted: 14 Mar 2011 07:58 
Jak dla mnie to są bąbelki z kostki napowietrzającej lecące ku górze, od połowy przysłonięte roślinnością, więc na zdjęciu wygląda jak wodospad :)

Autor sander
Użytkownik
#95 - Posted: 14 Mar 2011 11:21 - Edytowany przez: sander 
Jarud

To jest podwodny wodospad. Ja już nie pamiętam, bo dyskutowałem o tym kilka lat temu, ktoś mi tłumaczył na jakiej zasadzie to działa, jeśli się nie mylę to piasek jest nośnikiem efektu. Jednak jest to 100% kicz :-). Tu masz lepszą jakość filmu w opit:

http://www.youtube.com/watch?v=GdomBs94wU4&feature =related

edit: sprawdziłem na 100% piasek to się nazywa "sand fountain"

pozdrawiam

Autor pkubek
Użytkownik
#96 - Posted: 14 Mar 2011 18:02 
sorry za moje wtrącenie ale zgadzam się z Sanderem, jest to kicz, może w skali znalazłoby się więcej bardziej oczywistych przkładów kiczu niemniej jednak wszelkie układanie wzorów, faktur i efektów leży w sprzeczności z ideą akwariów biotopowych/środowiskowych. To są twory sztuczne, design. A jeżeli design - to pytamy komu ma słóżyć? Kto ma być jego odbiorcą. W idei akwariów biotopowych/środowiskowych, zawarte jest zrównoważone myślenie o mieszkańcach akwarium i jego odbiorcach zewnętrznych, stąd poszukiwania, analiza zdjęć podwodnych - jeżeli zachwyca mnie krajobraz i życie wokół - idę tą drogą. Jeżeli nie - szukam dalej. Efekt jest więc czymś w rodzaju kompromisu między naszymi wyobrażeniami, percepcją, potrzebami zwierząc. W przypadku takich aranżacji jak z Twojego linku, potrzeby zwierząt są uwzględniane jednak nie ma mowy o percepcji a o wolnej kreacji. I to są zupełnie różne podejścia, podmiot jest też zupelnie różny. Nie oglądasz wycinka odwzorowanej natury tylko kreacje człowieka, gdzie rośliny, ryby są środkiem do uzyskania efektu estetycznego. "Pasują czerwone - dajmy czerwone, pasuje 5 sztuk - dajmy pięć" - w akwarium biotopowym/środowiskowym akwaryści zupełnie gdzie indziej koncentrują swoją uwagę, gdzie indziej poszukują, inaczej stawiają pytania.

Autor sander
Użytkownik
#97 - Posted: 14 Mar 2011 21:29 
pkubek

Jeśli chodzi o Jarud-a to On akurat dobrze o tym wszystkim wie :-)

Autor Jarud
Użytkownik
#98 - Posted: 14 Mar 2011 23:02 
No... może trochę tak. Ale dobrych uwag nigdy za wiele. Ponadto w tym co robiłem dotychczas byłem raczej kreatorem. To ja decydowałem niemalże w stu procentach co i gdzie chcę mieć. Można powiedzieć, że kreowałem cały światek.
Tutaj muszę się poddać dyscyplinie i obowiązującym zasadom. Oczywiście tak zrobię, ale ciągnie wilka do lasu....
Podeślę Wam parę fotek z mojej ścianki, która za parę dni będzie gotowa. Przygotuję i spróbuję wstawić zdjęcia.
Pozdro.
J.

Autor Jarud
Użytkownik
#99 - Posted: 17 Mar 2011 07:56 

Autor admin
Admin
#100 - Posted: 17 Mar 2011 08:18 
Robi wrażenie:)

Marta

Autor py1szczak2
Użytkownik
#101 - Posted: 17 Mar 2011 08:52 
Wow ,szczeka mi opadła - robi bardzo duże dobre wrażenie.
Sztuczna skała szok - chciałbym bardzo mieć taką w akwarium.
Pięknie to wygląda.
Pozdrawiam Piotr

Autor sander
Użytkownik
#102 - Posted: 17 Mar 2011 10:07 
Teraz już wszystko chyba jasne :-)

Autor Jarud
Użytkownik
#103 - Posted: 17 Mar 2011 22:06 
Za parę dni wstawię fotki gotowej ściany.
Kuba, co z wymiarami ? - bo moja szypuła już pracuje na rzecz Twojego baniaka.

Autor andzin44
Użytkownik
#104 - Posted: 18 Mar 2011 01:08 
Mają ludzie talent - naprawdę wygląda to bardzo naturalnie .
Jakiego materiału używałeś ( jeśli to nie tajemnica ) Jarud do tej pracy widocznej na foto ?
Ile czsu potrzeba na wykonanie takiej ścianki ?

Kuba czy tego typu tło planujesz umieścić w swoim nowym zbiorniku ?
Czy znalazłeś już ryby , które zagoszczą to akwarium ?
Ile szt . docelowo planujesz na ten litraż ?

Autor Jarud
Użytkownik
#105 - Posted: 18 Mar 2011 07:51 
Odpowiem za Kubę.
Kuba planuje akwarium którego jedna ściana będzie miała wymiary : 5m długości na 3 metry wysokości. W bocznej ścianie przewidujemy śluzę do wejścia dla płetwonurka.

;)

J.

PS. A tak prawdę mówiąc byłoby to interesujące przedsięwzięcie..... Gdzieś w jakiejś restauracji na przykład.....

Autor sander
Użytkownik
#106 - Posted: 18 Mar 2011 09:00 - Edytowany przez: sander 
Jarud

Ryby, które będą w moim akwarium to trofeusy, generalnie lubią one pływać więc aranżacja musi im na to pozwalać. Nie możemy pozwolić aby aranżacja zajęła całe akwarium. Zbiornik ma 200cm długości więc wymiar wewnętrzny będzie około 197cm, elementy stojące wewnątrz jeśli je planujesz nie powinny mieć podstawy szerszej niż 38cm tak aby nie były zbyt blisko szyb, długość oczywiście może być większa ale są już listwy więc nie więcej niż 57cm jeden element. W sumie to nic nie konsultowaliśmy więc sam nie mam pojęcia jak to się rysuje w twojej wyobraźni :-). Zrobisz jakiś szkic? z resztą jak chces, nie martwię się :-)

Autor Jarud
Użytkownik
#107 - Posted: 18 Mar 2011 22:35 
Ok
A więc ruszamy do boju.
Jak coś będę miał to się pojawię tutaj.
POZDRO
J.

Autor Jarud
Użytkownik
#108 - Posted: 25 Mar 2011 08:20 - Edytowany przez: Jarud 
Zgłaszam się ponownie.
Na razie wygląda to mało atrakcyjnie (oprócz załogi oczywiście !!!!).
Całość składa się z trzech sekcji. Początkowo były cztery ale po przemyśleniu i jeszcze raz uważnym przeczytaniu Waszych uwag postanowiłem z jednej zrezygnować aby zrobić więcej miejsca dla"stworzenia". Dalej wydaje mi się, że chyba jest tego kamienia trochę za dużo. Jednak myślę, że za pierwszym razem nie wszystko musi być na 100 %. Zacznijmy to jeść małą łyżeczką.

W każdym razie zrobiłem model w skali 1:1 z drutu - tak aby mieć pełną ocenę kompozycji. Trochę nie pasuje mi wymiar 57 między listwami ale sądzę, że można będzie włożyć skałki bokiem - pochylając. Chodzi o to, że ta pierwsza powinna być w całości. Starałem, się stworzyć najważniejszy punkt kompozycji w miejscu tzw. "złotego podziału" i dlatego ta pierwsza z lewej skałka powinna być dłuższa niz 57 cm.
Na razie niewiele ciekawego widać. Tylko szkielet z drutu. Jednak na następnych zdjęciach forma będzie już dobrze widoczna.

Ah! sam jestem podniecony - jak nam to wyjdzie....?

Jeszcze pytanie do Kuby:
Ile potrzebujesz miejsca w środku skały na urządzenia? Tak mniej wiecej ile, na ile, na ile -- cm?
Zaczęliśmy robić te dwie pierwsze, a z trzecią poczekamy, aż dostaniemy te wymiary.

POZDRO
J.


Autor Jarud
Użytkownik
#109 - Posted: 25 Mar 2011 08:23 - Edytowany przez: Jarud 

Autor andzin44
Użytkownik
#110 - Posted: 25 Mar 2011 08:43 
Zapowiada się baardzo ciekawie !
Czekam z niecierpliwością na dalsze relacje .

Autor sander
Użytkownik
#111 - Posted: 25 Mar 2011 09:31 - Edytowany przez: sander 
W skałach lub za nimi chcę zmieści głowice z gąbkami 3-4szt o wymiarach, które można podać jako prostopadłościany o podstawie 10x10cm i h-23cm. Ruch wody z tych pomp musi powodować krążenie wody wokół zbiornika. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać bo ta konstrukcja z drutu jest, powiedzmy tajemnicza :-).

edit: post możesz edytować klikając na napis edytuj, który jest w lewym-górnym pasku każdego post-a.

Autor smarcin3
Użytkownik
#112 - Posted: 25 Mar 2011 16:36 
sander a jak robiłeś szafke
stelaż ? a może płyta?
Jeśli możesz powiedz coś o niej.
Jest bardzo ładna.Jeśli stelaż opisz coś więcej
Też jestem na etapie szafki.

Autor sander
Użytkownik
#113 - Posted: 25 Mar 2011 20:49 
To jest szafka bez stelaża, ma dwie szuflady i dwie szafki. Blat i przegrody są z podwójnej płyty 20mm, front drzwiczek i szuflad pokrywa się z ramką zakrywająca styropian 20mm, boki mebla stanowią także maskowanie więc blat jest powiedzmy wpuszczany. Mam jeszcze relingi ale chyba ich nie przykręcę bo tak na gładko bardziej mi się podoba. Konstrukcja jest zbyt masywna ale jak zauważył Nechor starzeję się... ;-)

Autor Jarud
Użytkownik
#114 - Posted: 25 Mar 2011 23:29 
Może zrób tak jak ja i połącz stateczne doświadczenie ze spontanicznością młodości - daje niezłe efekty i chce się jeszcze człowiekowi coś robić jak widzi, że kogoś to interesuje..... :)

Na razie mogę powiedzieć, że robota była ciekawa. Użyłem specjalnego bardzo drobnego piasku. Dwie spośród trzech skałek są przygotowane do czyszczenia. Trzecią zrobimy w poniedziałek.
Pozdro
J.

Autor sander
Użytkownik
#115 - Posted: 26 Mar 2011 07:36 
Jarud to pokaż nam jak to wygląda bo przyznam, że ciekawość mnie rozpiera. Te druty trochę mnie wystraszyły :-)

Autor Jarud
Użytkownik
#116 - Posted: 27 Mar 2011 00:27 - Edytowany przez: Jarud 
Spoko! Kuba!
Na razie nic nie widać ale w poniedziałek zrobię pierwsze zdjęcia, gdzie już będziesz miał jakiś ogląd. Sam jestem ciekaw.
Druty - jak druty muszą być. Żeby nic nie popękało i było trwałe na wieki wieków amen - zawsze daję. Pokazałem je gdyż (przynajmniej dla mnie) jest to pierwszy szkic formy. Widać z grubsza proporcje i całość kompozycji. Ale rozumiem, że mogą wystraszyć.
Dla przykładu dam teraz zdjęcia moich skał. Najpierw "druty" (kurcze - podoba mi się to określenie) a potem gotowe skałki.
Oczywiście w ogrodzie duże gabaryty sztucznych skał, wymagają pełnej siatki, a więc lepiej widać rysującą się formę. W wypadku akwarium - rzecz jasna pełnej siatki nie ma, bo nie ma takiej potrzeby. Stąd zdjęcie wygląda nieatrakcyjnie. Ale potraktujmy to jako dokumentację przedsięwzięcia.

Pozdro - do poniedziałku.








Autor sander
Użytkownik
#117 - Posted: 27 Mar 2011 18:55 - Edytowany przez: sander 
Wczoraj oglądałem materiał na kamienne tła, piękne skały: impale (importy z Afryki), szwedy, jasne granity i granatowo czarne blue in the night ale nie o tym ma być. Jak zwykle grasując miedzy obeliskami zwracałem uwagę na ich powierzchniową fakturę i wśród całego bałaganu i podniecenia (kobiety mają to w sklepach z torebkami lub odzieżą) znalazłem wystający z ziemi skalisty garb tworzący taką rozległą niewysoką wyspę. Oczy mi się zaświeciły i wyrwałem chwasta widlakiem na powierzchnię ale niestety jak odczytałem wynik z wagi to wiedziałem od razu, że do akwarium się tego włożyć nie da :-(. Pomyślałem sobie, Jarud musimy się koniecznie kiedyś razem wybrać na oglądanie skał w jakimś największym składzie w Polsce wtedy te piękne formy dadzą się włożyć nie tylko do ogrodu :-)

edit: Twój Dragon rock bardziej mi się podoba niż oryginał
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc18ddebb01882 78.html

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#118 - Posted: 27 Mar 2011 21:20 
# Posted: 21 Sty 2011 21:23
Cytuj

tropheusek82

dlaczego tropheusy muszą miec jasne tło kiedyś gdziec czytałem Twoja wypowiedz ze najlepiej tło kamienie i podłoże miec w jednej tonacji.

Zgadza się i w przypadku trofeusów najlepiej jeśli jest to tonacja jasna (nie biała) idealna jest w kolorze dojrzałego banana, plażowego piasku czy słomy.

Najlepiej skóra tych ryb wybarwia się w aranżacji podobnych kolorów:



Sander czy możesz polecić jakiś piach który by był idealny dla Tropheusów ?

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#119 - Posted: 27 Mar 2011 23:41 
Idealny pewnie nie istnieje ale bardzo dobry jest morski piasek np. z Łeby, wydaje się jak by był zmieszany z kawą jest ciemniejszy niż popularne kwarcówki.

Autor Jarud
Użytkownik
#120 - Posted: 28 Mar 2011 22:21 
Witam ponownie.
Podaję link do galerii gdzie są wszystkie zdjęcia skałek. Na razie zrobiona jest "jedynka" i "dwójka".

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa079014d16afe 01.html

A oto mój komentarz:
Na razie napiszę tylko tyle, że jestem zadowolony tak na 60%.
Dlaczego? Napiszę później gdyż nie chcę nic sugerować. Proszę o ewentualne uwagi i Wasze opinie.

Kuba !
Dzisiaj robiliśmy "trójkę". Obejrzymy i zdjęcia zrobimy w środę. Te, które przedstawiam dzisiaj na zdjęciach (czyli jedynka i dwójka) - nie są jeszcze gotowe. Wymagają jeszcze oczyszczenia i "podrasowania". Jeszcze się trochę zmienią - raczej w kierunku "uspokojenia". Ale zgodnie z obietnicą już je pokazuję gdyż ciekaw jestem Twojego pierwszego wrażenia.
Rozważam możliwość powtórzenia realizacji. Zobaczymy.
Wyślij mi proszę Twój numer telefonu - na priva.
Pozdrowienia - J.

Strona  Strona 4 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Akwarium Sandera Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®