Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Akwarium Sandera

Strona  Strona 6 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next »  
Autor fishfan
Użytkownik
#151 - Posted: 2 Kwi 2011 17:55 - Edytowany przez: fishfan 
Co do "tanganickiej" skały (chociaż nie wiem czy ktokolwiek ma choć podobną w swoim akwarium) to wygląda one zwykle
Topielec
Piękny wymiar


Powodzenia:-))
niech porośnie glonami ,będzie bardziej naturalny

Autor sander
Użytkownik
#152 - Posted: 2 Kwi 2011 18:12 
Długo się zastanawiałem jaki wariant trofeusa wybrać tym razem, ostatecznie zdecydowałem się na Ilangi. Żeby było trudniej postawiłem na jak najmniejszy narybek, zobaczymy jak im będzie pasowała moja kranówka i jak się będą wybarwiać? Kilka osób na forum jest teraz na etapie zakładania akwarium z trofeusami więc może będzie wesoło przy okazji zdawania sprawozdań ;-). Rybek jest 40 i mają około miesiąca więc ich długość waha się od 2 do 3cm. Będą karmione 4 razy dziennie, 2x z ręki i 2x z karmnika, podmiana 2x w tygodniu po 50% objętości zbiornika. Pokarm będzie na razie stanowił oczlik i Hikari staple. Widzę, że płetwy grzbietowe u niektórych rybek mają wyraźnie czerwony kolor.

Autor fishfan
Użytkownik
#153 - Posted: 2 Kwi 2011 18:16 - Edytowany przez: fishfan 
Pokarm będzie na razie stanowił oczlik i
co sądzisz o naupili Ocean Nutrition.
.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#154 - Posted: 2 Kwi 2011 19:35 - Edytowany przez: py1szczak2 
ostatecznie zdecydowałem się na Ilangi.
Super - moja ulubiona odmiana - w takim zbiorniku będzie na co patrzeć - czekam na kolejne etapy z życia ryb i zbiornika.

Piotr

Autor admin
Admin
#155 - Posted: 3 Kwi 2011 06:57 
Kuba,

Kiedy kamienie trafią do zbiornika? Interesuje mnie ich ostateczna faktura i ułożenie.


Marta

Autor sander
Użytkownik
#156 - Posted: 3 Kwi 2011 12:00 
Jeszcze nie wiem kiedy, bo chociaż mam już sporo skały to ciągle szukam czegoś wyjątkowego.

Autor admin
Admin
#157 - Posted: 3 Kwi 2011 14:48 
Kuba

nie męcz nas, "oczy Tanganikomaniaków" skierowane są na Twój zbiornik:)

Marta

Autor sander
Użytkownik
#158 - Posted: 3 Kwi 2011 17:04 
Z tego samego powodu nie mogę pójść na łatwiznę i staram się podwójnie, jak będzie ładna pogoda to w tygodniu zrobię kilka zdjęć jak to widzę na sucho ;-)

Autor nechor
Użytkownik
#159 - Posted: 3 Kwi 2011 20:35 
Ciezkie zadania przed Toba - po takim wstepie kazdy szykuje sie na powalajaca na kolana estetyczna masakre dla oczu :-)

Autor Jarud
Użytkownik
#160 - Posted: 5 Kwi 2011 07:56 
Kuba, możesz poczekać jeszcze chwilę na te kamienie? Nie zamierzam odpuścić. Może tym razem się wstrzelimy?
POZDRO.
J.

Autor sander
Użytkownik
#161 - Posted: 5 Kwi 2011 13:12 - Edytowany przez: sander 
Jarud bardzo chętnie :-) liczyłem na Ciebie. Musimy zwyczajnie trochę pogadać, trochę pooglądać zdjęć i może coś naszkicować? Wiem, że potrafisz zrobić to lepiej niż ktokolwiek inny.

edit: wysłałem Ci mój nr kom. ale nie dzwoniłeś, może wyślij mi swój to ja zadzwonię, ok?

Autor sander
Użytkownik
#162 - Posted: 27 Kwi 2011 12:28 
Rybki dość ładnie rosną widzę, że woda im pasuje. Pomału muszę zabierać się za kończenie zbiornika bo jeśli wzrost nie zwolni to za miesiąc rybki będą miały za mało miejsca w 200L akwarium.


Autor admin
Admin
#163 - Posted: 27 Kwi 2011 15:36 
Kuba

Czym je karmisz?

Jak Twój eksperyment ze shrimp mix

Marta

Autor sander
Użytkownik
#164 - Posted: 27 Kwi 2011 22:01 
Małe Ilangi jedzą głównie oczliki i staple Hikari. Ryby, które kończą zapasy s.mix-a świetnie się wybarwiły, naprawdę jestem pod wrażeniem działania groszku jedyna wada tego pokarmu to łupinki grochu, które leżą na dnie i muszę je odkurzać :-(

Autor admin
Admin
#165 - Posted: 28 Kwi 2011 06:06 
Groszek, a właściwie jego łupiny to niestety zawsze pozostają. Ale widok pływających z kawałkami groszku w pyskach trofeusów jest super. Jeden drugiemu próbuje odebrać zdobycz:)

Marta

Autor sander
Użytkownik
#166 - Posted: 18 Maj 2011 14:09 
Rybki rosną szybko ale dziwi mnie, że nierównomiernie. Dają się zauważyć spore różnice między poszczególnymi osobnikami.



Walki samczyków.



Tu widać wyraźne różnice w wielkości. Zwykle ryby w takich warunkach rosną równo a Ilangi widać niekoniecznie :-) Zbiornik ma 200L więc wszystkie rybki mają dość ułatwiony dostęp do pokarmu.


Autor Topielec
Użytkownik
#167 - Posted: 18 Maj 2011 20:30 
Mnie by w sumie dziwiło, gdyby wszystkie były takie same :) Są przepiękne.

Autor sander
Użytkownik
#168 - Posted: 19 Maj 2011 09:25 
Miło słyszeć, że Ci się podobają. Zauważyłem, że wystarczy kiedy poziom NO3 podniesie się do 10ppm i już skóra ryb ciemnieje. Muszę jak najszybciej przenieść ryby do większego akwarium bo w tym zaraz zwolni wzrost a niektóre osobniki są już jak dorosłe samice Ps. saulosi (takie mam porównanie bo pływają akwarium obok). Ryby mają już 2,5 miesiąca więc szybki wzrost będzie trwał jeszcze tylko jakieś 3 miesiące potem zwolni i przez kolejne pół roku do osiągnięcia dojrzałości będą rosły dużo wolniej chyba, że Ilangi mają inaczej?

Autor admin
Admin
#169 - Posted: 19 Maj 2011 09:42 
Kuba

Różnice we wzroście są zapewne cechami osobniczymi, dodatkowo przecież nie pochodzą z jednego miotu. Rosną ładnie i są ładne. Takie nieco zróżnicowane stado wygląda naturalnie, a nie jak holenderska produkcja identycznych roślin:)

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#170 - Posted: 19 Maj 2011 10:03 
Swoje pioerwsze tropheusy kupilem w hurtowni
Kazalem złapac najwieksze osobniki
Moje zdziwienie bylo wielikie gdy sie okazalo ze w 9 zakupionych tr. duboisi byla tylko 1 samica:))
Zdaje sie ze samce troche szybciej rosna(oczywiscie moge sie mylic gdyz tylko raz mialem tropheusy od malego)
Jarek

Autor sander
Użytkownik
#171 - Posted: 19 Maj 2011 10:28 
Narybek jest praktycznie w tym samym wieku. Inne trofeusy, które klują się i rosną już tu na miejscu, nawet jeśli różnią się wiekiem o 2 tygodnie, po miesiącu zrównują się i mają identyczne rozmiary.

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#172 - Posted: 19 Maj 2011 13:25 
Piekne stadko! Z niecierpliwoscia czekam na zdjecia calego baniaka.
Piotr

Autor sander
Użytkownik
#173 - Posted: 22 Maj 2011 10:52 
Stado nabiera blasku dopiero na skutek utworzenia się kolonii. Lubię kiedy akwarium przypomina mrowisko. Tu moje duboisi oświetlone słońcem padającym bezpośrednio z okna dachowego (najmłodsze mioty):

http://www.youtube.com/watch?v=EJLNreEmCO4&feature =mfu_in_order&list=UL

Autor luki
Użytkownik
#174 - Posted: 7 Lip 2011 18:20 
Wygląda mi że na forum zapanował wakacyjny przestój...

Przy okazji chciałem odświeżyć ten wątek

sander

Pochwal się proszę jak ostatecznie wygląda Twój zbiornik no i jak wpasowała się w klimaty tanganickie instalacja Jarud'a.

Autor sander
Użytkownik
#175 - Posted: 7 Lip 2011 20:07 
Hyh... Jarud instalacji nie zrobił a ja nie mam czasu się zebrać aby zrobić samemu.

Autor admin
Admin
#176 - Posted: 7 Lip 2011 21:26 
Szkoda wielka, że nie masz akwarium gotowego. Niestety rozumiem, ze nei zawsze wszystko układa się tak jak chcemy:)

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#177 - Posted: 27 Lis 2011 21:02 
Kuba co tam słychać w twoich akwariach ?
już dawno na forach nić nie pisałeś, jak kolonia Dibua ?

Autor sander
Użytkownik
#178 - Posted: 30 Lis 2011 13:57 - Edytowany przez: sander 
U rybek wszystko jest OK., duboisi cały czas są harmonijne i nic nie wskazuje na zmianę sytuacji, młodzież jest w różnym wieku obecnie z lekką nadwyżką, dynamika nieco zmalała co związane jest z porą roku i fotoperiodem. Nowe akwarium cały czas stoi suche, ostatnio sporo czasu poświęcałem pasji w terenie i od tych wszystkich obserwacji mam mętlik w głowie jak ugryźć aranż. Ilangi ładnie porosły, największe samce oddałem (6-7szt.) oddałem, starszemu, miłemu Panu, który trzyma je w 900L zbiorniku w zakładzie samochodowym, ładnie tam pływają i cieszą oko.
Faktycznie, mocno opuściłem się w pisaniu ale to chyba wina tego, że nie pracuję teraz tak dużo przy komputerze :-).

edit: postaram się w weekend coś pstryknąć

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#179 - Posted: 30 Lis 2011 17:17 
Faktycznie, mocno opuściłem się w pisaniu ale to chyba wina tego, że nie pracuję teraz tak dużo przy komputerze :-).

Kuba wracaj na forum bo nudno troszkę bez twoich ciekawych zdjęć a nie wspomnę już o rybach

Autor macko
Użytkownik
#180 - Posted: 30 Lis 2011 18:09 
Sander jakie wymiary tego akwa co masz w nim Dibua

Strona  Strona 6 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Akwarium Sandera Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®