Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Wylęgarnia nietoperzy

Autor sander
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Kwi 2011 15:47 - Edytowany przez: sander 
Właśnie przebywam na przerwie świątecznej u moich rodziców. W moim rodzinnym domu są ryby i gołębie ale już niedługo pojawią się ssaki - nietoperze. Ojciec jest miłośnikiem tych latających wamirków i zbudował mi dość pokaźnych rozmiarów domek, który chcę Wam pokazać gdyż jest to pewien ewenement, przynajmniej ja nigdzie indziej takiej konstrukcji nie widziałem.





Wejście dla zwiedzających, trwają już końcowe prace wykończeniowe, uzyto tylko naturalnych materiałów i skał.



Wnętrze i centralna komora kopca, salon dla nietoperzy, na ścianie widoczny kamienny krzyż.



Nisze na specjalne relingi dla wiszących głową w dół. Doprowadzenie instalacji elektrycznej dla komfortu mieszkańców.



Widoczny wlot dla nietoperzy.



Mój ojciec w korytarzu wejściowym.



Widoki z kopca na pozostałe budowle taty.





Wesołych Świąt

edit: Masa ziemi na tej kamiennej konstrukcji wynosi ponad 800 ton. Ściany wykonane są z granitów a ich grubość dochodzi metra.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Kwi 2011 18:18 
Jak to super czytać, że na świecie nadal są "Wariaci". Dla mnie rewelacja:))

Budowla jest szokująca. Rozmiar, pomysł:) Jakie gatunki będą tam mieszkały?

Marta

Autor andzin44
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Kwi 2011 20:37 
Jestem Kuba pod wielkim wrażeniem .
Pięknie to wszystko wygląda - mam nadzieję , że kiedyś mi ten kopiec z kolonią nietoperzy pokażesz :-)
Czy te budowle Twojego taty są gdzieś pod Brodnicą ?

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Kwi 2011 20:38 
Ja niestety nie znam się na nietoperzach ale chyba decyzja co do gatunków zapadnie w zależności od tego jakie żyją na działce.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Kwi 2011 20:40 
andzin44 nie ma sprawy. Działka jest w Dębowie 12km od Brodnicy.

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Kwi 2011 20:13 
Korzystając z okazji chcę jeszcze pokazać gołębnik i jak woła się gołębie.

http://www.youtube.com/watch?v=w-cI5ijRFWs

Zwierzęta te są niesłychanie bystre i mają jeszcze taką zaletę, że zawsze znajdują drogę do domu.

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Kwi 2011 20:21 
Używając slangu - kozak kopiec :) A już troszkę bardziej przyziemnie - naprawdę super sprawa, każda pasja jest ciekawa, jednak w tym przypadku Twój ojciec mnie po prostu zagiął i to oczywiście pozytywnie. Życzę sukcesów w prowadzeniu owej wylęgarni. To naprawdę ciekawa opcja :)

Michał

Autor Rafa
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Kwi 2011 21:47 
Zastanawiałam się czasem po kim masz " nieziemskie " pomysły .... hehe już wiem . Jaki Ojciec taki Syn.

To chyba jedyny taki kopiec w Europie ??

Piszesz .... sala dla odwiedzających - ja chętnie bym zobaczyła nietoperze w kopcu - jest taka obcja???

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Kwi 2011 00:20 
Rafa wiesz, że jak byś chciała to bym Ci nawet wysłał parkę nietoperzy bo kto jak kto ale Ty byś się nimi zajęła idealnie. Naturalnie nie ma sprawy, na razie jest prawie skończony "lokal", jak chcesz widzieć to z mieszkańcami to dam Ci znać kiedy się pojawią.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 26 Kwi 2011 06:14 
Kuba

Napisałeś, ze Tata wprowadzi te gatunki, które mieszkają na tym terenie. Czy zamierza je przenosić czy raczej swobodnie zasiedlić budowlę? Bardzo mnie to intryguje:)

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Kwi 2011 07:51 
Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Bomba. Żeby się tam jakiś "wampierz" nie wprowadził ;) Istna katakumba - i ten krzyż! :)

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Kwi 2011 09:04 
zamierza je przenosić czy raczej swobodnie zasiedlić budowlę?

Pewnie dowiemy się tego za jakiś czas. Nie mam pojęcia jak się to robi?

Autor maniek240676
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Kwi 2011 10:50 
niesamowite, rozumiem że kopiec bedzie również wykorzystywany do innych celów? np. piwniczka do przechowywania wina;-)

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 20 Lip 2011 09:17 
Kuba

Jak nietoperze- zasiedliły już wylęgarnię?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Lip 2011 11:58 
Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, gdyż jak tylko mam chwilę to uganiam się za jeziorowymi okoniami lub rzecznymi kleniami :-). Niedługo wybieram się nad morze więc w głowie mam tylko Łebskie sandacze. Muszę intensywnie wykorzystać czas gdyż niedługo "dobre" się skończy ;-). W tym roku mazurskie jeziora kwitną bardzo późno więc na razie omija mnie nurkowanie, które muszę jakoś odbić, pewnie we wrześniu.

Jak tylko zawitam w Brodnicy zrobię zdjęcia i opiszę co i jak...

Autor andzin44
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Lip 2011 10:04 
Jak tylko zawitam w Brodnicy zrobię zdjęcia i opiszę co i jak...

Ja również jestem bardzo ciekawy - mam nadzieję , że szybko zawitasz i zdasz nam relację a może nawet zabierzesz mnie z sobą ;-)

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 24 Lip 2011 22:00 
Kuba

Czekam niecierpliwie na relację. Naprawdę jestem bardzo ciekawa jak to funkcjonuje:)
Marat

Autor franco103
Użytkownik
#18 - Posted: 29 Lip 2011 22:50 
Pełen szacunek. Takich ludzi potrzeba jak najwięcej! Czy to będzie można odwiedzać?

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Wylęgarnia nietoperzy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®