Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor jebus_maximus
Użytkownik
#31 - Posted: 27 Wrz 2013 17:18 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#32 - Posted: 27 Wrz 2013 17:20 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#33 - Posted: 27 Wrz 2013 17:21 
Ostatnie dwa zdjecia przedstawiaja moje akwa.

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Wrz 2013 17:25 
Co do testow to zavij mnie Marto ale w mojej miejscowosci nie znalazlem zoologicznego z testami kropelkowymi, jesli juz byly to tylko paskowe. Zamowilem juz testy z internetu myslalem ze dojda dzisiaj ale chyba musze czekac do poniedzialku. Dobra wiadomosc jest taka i dalbym sobie za to obciac reke, ze na moich testach paskowych no2 wogole sie nie zabarwia wiec chyba jest w okolicy zera :)

Autor wiesiek78
Użytkownik
#35 - Posted: 29 Wrz 2013 12:51 
Paskowe testy są często fałszywe lub małoczułe. Po drugie nie przepraszaj za wszystko co piszesz bo każde forum czy to czy inne jest po to by pomagać i udzielać rad a niejednokrotnie też mam wrażenie że wypowiedzi tutaj niektórych są lekko mówiąc małouprzejme. Nie wszyscy muszą wiedzieć wszystko o wszystkim.
Wracając do akwa - Kup dobre testy i jeśli woda jest zła to wyprowadź to na prostą, wtedy zajmij się dopiero obsadą, nie rób zbytniego miszmaszu, pozostań przy max 3 gatunkach najlepiej zajmujących różne strefy z biorniku. Twoje akwarium jest też zbyt jasne -jasny piach potegują białe wapienie - ryby nie czują sie dobrze w takim wystroju.

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#36 - Posted: 29 Wrz 2013 13:32 
Witaj Wiesku! Ja własnie dlatego przepraszałem bo miałem wrażenie ze jestem zupełnie "nieprzygotowany do lekcji" a powinienem wszystko wiedziec! mialem problem z zakupem testow kropelkowych i zmuszony bylem zakupic z neta, powinny dojsc w poniedzialek. Co do obsady to nie chce robic rewolucji, mysle tylko o 10-12 paracyprichromis brieni, nawet juz mialem je zamowione, ale ze wzgledu na zaistnialą sytuacje musialem sie wstrzymac z zakupem. Dzieki za wsparcie. Pozdrawiam

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#37 - Posted: 29 Wrz 2013 15:44 
Dzisiaj zauwazylem ze jeden z alto (drugiego nie widzialem od kilku dni jest atakowany przez inne ryby duzo mniejsze. Najpierw jakby skubany potem machają przy nim ogonem. Probuje przed nimi uciec ale jak wpada w fale robione przez filtr rzuca nim po calym akwarium. Wydaje sie jakby nie mial swojego miejsca w akwarium i zostal zdominowany przez pozostale osobniki. Dodam ze wczesniej rzadzil w akwarium

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 29 Wrz 2013 16:59 
Ryba jest bardzo osłąbiona złymi parametrami wody. Czy robiłeś dzisiaj podmianę?

Dominujące osobniki zwykle są najsłabsze w takich warunkach.

Poszukaj drugiego osobnika, bo jak padł to znowu będą kłopoty z parametrami wody.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Wrz 2013 17:49 
Tak robie podmiany codziennie rano, odnioslem wrazenie ze ryba jakby chciala sie ozywic tylko pozostale nie daja jej spokoju caly czas jest ganiana. Drugiego gold head zauwazylem miedzy skałami jak wychylil sie na chwile zeby przegonic calvusy ale ciezko ocenic jego stan

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 29 Wrz 2013 18:05 
Tak jak Ci mówiłam, ten zbiornik jest zbyt mały na tyle alto:) Wg mnie jedna para to max.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#41 - Posted: 29 Wrz 2013 19:17 
Wszystko rozumiem marto ale te rybki maja od 4 do 6 cm nie jestem wstanie okreslic plci. Poza tym chyba za wczesnie zeby laczyly sie w pary

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 29 Wrz 2013 20:24 
Ryby mniejsze, nie będące z rodzicami często znacznie wczesniej podchodzą do tarła i ustalaja hierarchię niż ryby różnowiekowe, czyli rodzice/dzieci. Jak widać sam opisujesz, ze jedne dominują nad drugimi. Innych zachowań nie opisujesz, więc nie wiem. Jak widać dwa gatunki wyraźnie dla mnie nie sprawdzają sie w tym zbiorniku. Wg mnie będziesz musiał zrezygnować albo z calvusów albo compressicepsów. W duzym zbiorniku koegzystencja obu jest możliwa, ale nie w takim.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#43 - Posted: 29 Wrz 2013 20:51 
Do tej pory ryby żyły raczej w zgodzie, każda miał swoje miejce, teren w akwarium i nie wchodziły sobie w drogę. A dwa najwieksze gold heady pilnowaly spokoju w akwa. obecnie calvusy tolerują dwa mniejsze gold heady nawet razem plywaja i razem zaczepiają tę słabszą wiekszą dwójkę. Nie proszonymi goscmi w akwarium wydają się ryby które wydawało się wczesniej ze trzymają porzadek w zbiorniku. Z informacji znalezionych w necie wynikalo ze alto osiaga dojrzalosc plciowa po okolo 2 latach, myslalem ze do tego czasu bedzie spokoj.

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#44 - Posted: 29 Wrz 2013 21:03 
Marto jedna z rybek lezala juz bokiem na piasku myslalem ze jest martwa i chcialem ją odlowicale wtedy delikatnie sie poruszyla ale wydaje sie ze ledwo zipie.
Moze w takim stanie bezpieczniej bedzie przelozyc ja do kojca lub mniejszego akwa

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 29 Wrz 2013 21:18 
Osiaganie dojrzalosci płciowej związane jest nie tylko z wiekiem, ale czesto układem sił w zbiorniku. Obserwuje sie to łatwo u np. Cyprichromis, gdy mamy w akwarium dorosłe i młode to do tarła podchodzą tylko dorosłe osobniki. Gdy odłowimy młode do oddzielnego zbiornika to 4-5 cm samice bez problemu inkubują. Podobnie jest u innych gatunków. Nie zapomnij, ze wzrost osobników zalezy od wielu czynników.

Nie odławiaj do oddzielnego zbiornika, tylko do kotnika w tym samym akwarium. Zmian może tylko pogłębić stres i szybciej wykończyć rybę.

Mierzyłeś paskami dzisiaj N02 i N03? Moze podmień jeszcze z 5-10 % wody teraz. Wcześniej zmierz parametry.



Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#46 - Posted: 29 Wrz 2013 21:24 
Tak wlasnie zmierzylem wydaje sie ze no2 jest zerowe no3 10. Juz zabieram sie za podmiane wody.

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#47 - Posted: 30 Wrz 2013 16:05 
Właśnie zrobiłem testy:
No2<0,3
No3 25
Nh3/nh4+ 0,25
Wszystkie testy firmy Tetra
Rybka nie stety nie przeżyła nocy, tak sie zastanawiam czy do jej śmierci bardziej od zlych parametrow wody nie przyczyniły sie pozostałe alto.

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 30 Wrz 2013 16:26 
Jak widzisz masz fatalne paramtery wody. Masz amoniak, a to bardzo źle. Czy karmisz ryby?

Napisz co zrobiłeś z filtrami jak je czyściłeś? Gdzie mieszkasz?

Marat

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#49 - Posted: 30 Wrz 2013 16:37 
Ryb nie karmię od momentu jak powiedziałaś, że nie mam tego robić. Filtry wymyłem w wodzie z akwarium, ceramike, zoolit i gąbki wypłukałem w wodzie z akwarium. Wszystkie nowe kamienie i muszle wygotowalem, wyplukalem w nadmanganianie potasu a potem pod bierzącą wodą.
Mieszkam 60 km od trojmiasta w małej wiosce :)

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 30 Wrz 2013 16:41 
No to narobiłeś:( Teraz zbiornik ma tzw. restart, czyli wszystko od nowa. Tragicznie.

Masz inny chodzący zbiornik o dobrych parametrach wody?

Masz tam filtr nie wypłukany?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#51 - Posted: 30 Wrz 2013 17:09 
Nie stety wszystko co mam to to jedno akwarium
Nie wiedzialem ze czyszczenie akwarium doprowadzi do powstania amoniaku

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 30 Wrz 2013 17:43 
Masz znajomego akwarystę w okolicy, który może Ci dać biologi ze swojego zbiornika? Lub dać stabilny filtr? Chodzi o akwarium Tanganika lub Malawi?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#53 - Posted: 30 Wrz 2013 18:15 
Mam znajomą która ma malawi ale nie jestem pewien co do jej akwarium. Moglbym wziasc i zbadac wode. O jaką biologię chodzi? Wystarcz dolac np wiadro wody? Z tego co wiem ona posiada tylko filtr zewnetrzny

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 30 Wrz 2013 18:32 
Nie nie chodzi o wodę, chodzi o bakterie z filtra. Najlepiej, aby Ci dała filtr załozony, który dasz do zbiornika. Oczywiscie i nie jej jedyny. Jak cos można wydusic z gąbek biologie i wlać do zbiornika. Ale to trzeba zrobic dzisiaj. Biologia czyli bakterie z filtra maja mieć kolor brązowego błotka. Nie wlewaj wody.

Jak nie to kup preparat AZOO 11in1 SUPER BIO-BACTERIA w akwarystyczny24.pl

Ale szybko

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#55 - Posted: 30 Wrz 2013 19:00 
No ona nie pozwoli mi grzebac w swoim filtrze, jest troche przerazona :) jalki duży pojemnik mam zamowic na akwarystycznym? Czy nadal postepowac zgodnie z poprzednimi instrukcjami? Nie karmic, podmieniac i solic?

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 30 Wrz 2013 20:05 
Nie wiem jaki duży. Przeczytaj opis na akwarystycznym:)

Podmiany małe bo nie możesz zbytnio odświeżać wody. Teraz kłócą sie dwa interesy. Jak nie podmieniasz wody to szybciej dojrzewałby zbiornik, ale ryby by tego nie wytrzymały, więc musisz robić małe podmiany wody. Sól caly czas uzupełniasz.

Gdybyś mieszkał bliżej to dałabym Ci moją biologię. Poszukaj może jednak kogoś w okolicy?

Oj narozrabiałeś i to strasznie. Mam nadzieje, że ryby to zniosą, ale skutki mogą byc opłakane.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#57 - Posted: 30 Wrz 2013 21:00 
nie wiedzialem ze to wszystko jest takie delikatne! Gdybys widziala akwaria moich znajomych gdzie woda wyglada jak herbata to dopiero zlapalabys sie za glowe, i wszystko im jakos zyje :) fakt to nie tanganika. Myslalem ze jak bedzie czysto w akwarium to będzie wszystko dobrze, nie myslalem ze bakterie tak latwo mozna usunąć.
Robiąc dzisiaj testy myślałem, że wyszły nienajgorzej. Myslałem, ze zawszes są jakiś sladowe ilosci złych czynników. Gdybym teraz mogł zaczać od nowa przygodę z tangą zrobilbym dużo rzeczy zupełnie inaczej.
Zakochałem się w tych rybciach i chociaż wielu wątpiło czy się nie wypalę ja wciągnąłem się jeszcze bardziej. Naprawdę dużo czytałem tylko chyba zacząłem od niewłaściwych tematów...
Bakterie zamowione czekam na kuriera

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 1 Paź 2013 08:14 
Herbatka u innych może wynikać z innego biotopu i celowego barwienia wody garbnikami:)

Teraz zrobisz "magisterium" z cyklu azotowego. Mam nadzieję,że będziesz wiedział na przyszłość, że w zbiorniku nie czyści się wszystkiego:)

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#59 - Posted: 2 Paź 2013 20:09 
Tak ja wszystkiego uczę się na błędach

Dzis przyszedł AZOO 11in1 SUPER BIO-BACTERIA at AZOO 11 zrobiłem małą podmiankę wody i dodałem tego specyfiku.
Kupiłem również azoo aquaguard bo wczesniej nie dodawałem żadnych uzdatniaczy. Czy nadal postepowac według wskazówek? I czy moje ryby wytrzymają tyle bez karmienia?
Marcin

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 3 Paź 2013 07:03 
Tak nadal. Mierz codziennie wszsytkie parametry wody. Pzred podmianą. Pisz na forum. Bez tego nie mam pojęcia co dzieje sie w Twoim zbiorniku.

Marta

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®