Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Projektu Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Forum Projektu Tanganika /

list do PT

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor sue
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Gru 2007 17:13 
Na adres PT przyszedł list pt.: "Propozycja współpracy z Projektem" następującej treści:

Dzień dobry!! jestem studentem V-tego roku biologii - zajmuje się ichtiolgią (badam wpływ zbiornika zaporowego na małą rzeke nizinną) a także jestem akwarystą:). Zainteresowała mnie Państwa inicjatywa - Projekt Tanganika. Chętnie podjąłbym współprace z Państwem - bardzo mi na tym zależy. Wydaje mi sie że moja wiedza będzie przydatna w działalności Projektu. Oczekuje na pozytywną odpowiedż za co z góry dziękuje.

Z poważaniem Jarosław. K. Dąbrowski

Trzeba pomyśleć nad odpowiedzią...
Pozdrawiam
Magda

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Gru 2007 20:31 
Proponuje serdecznie zaprosić Jarka na forum Tropheusa w celu podzielenia się wiadomościami.

Chętnie podjąłbym współprace z Państwem - bardzo mi na tym zależy.

Trzeba chyba spytać jak miała by wyglądać taka współpraca. Jak chciał by z nami współpracować?


Powinniśmy poszerzać nasze grono. A ichtiolog w szeregach PT to wartościowy nabytek ;) Tylko czy kręci go Tanganika?

Chyba musimy go poznać??? To takie przemyślenia na gorąca ;) I zapraszam do SPOKOJNEJ dyskusji. Jak to widzą pozostali?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Gru 2007 20:47 
Fajnie ze PT zostaje powoli zauwazany przez ludzi :-).

Szkoda tylko ze nie okreslil jakie ma doświadczenia z akwarystyka, szczegolnie pod katem ryb tanganickich (fragment ze wstepu o PT : "...dzielenie się swoim doświadczeniem oraz obserwacjami z szeroką rzeszą akwarystycznego świata..

To ze jest ichtiologiem to tylko jest na plus, ale czy bedzie mial cos do powiedzenia na temat ryb z Tanganiki, z czasem doradzaniu w tej kwestii, nie wiem.
Moim zdaniem powinnien okreslic o jaka wspolprace mu chodzi i na jakich zasadach.
Ta sytuacja potwierdza wczesniejsze sugestie czlonkow PT o w miare szybkim ulozeniu i stworzeniu namiastki "statusu PT" okreslajacego min. przyjmowanie nowych sympatykow PT, a dalszej kolejnosci czlonkow PT.

Oczywiscie to jest moja propozycja, nie musi byc do konca sluszna.

Leszek

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Gru 2007 20:53 
WITAM
Tak jak pisałem poprzednio:
Nie bądźmy hermetyczni, otwórzmy się, czas wszystko zweryfikuje ;-)
Jestem za przyjęciem.
Tak na marginesie to zastanawiam się żeby przy okazji, wstąpienie do PT zaproponować też BERNARDOWI. Co Wy na to???
Nie wiem czy mogę oceniać, ale ostatnie jego posty - całkiem "pozytywne".
pzdr
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Gru 2007 20:54 
Witam!

Może być cenny nabytek... Poniżej propozycja odpowiedzi - co o tym sądzicie?

Szanowny Panie Jarosławie!

Dziękujemy za zainteresowanie Projektem Tanganika. Jest nam niezmiernie miło przeczytać Pana list. Zagadnienia ichtiologii nie są dla nas zapewne tak znane jak dla Pana, niemniej chcielibyśmy zapytać o kilka istotnych nurtujących nas kwestii:
Jak długo zajmuje sie Pan akwarystyką, szczególnie rybami z jeziora Tanganika i jakie rybki Pan hoduje?
Czy jest Pan czynnym uczestnikiem forum? Jak tak to jakiego?
Wspomina Pan o "podjęciu współpracy". Co ma Pan na myśli?

Projekt Tanganika to nieformalna grupa pasjonatów, którzy dzielą się swoją pasją opisując zachowania ryb na forach, a także pisząc artykuły opisujące spostrzeżenia hodowców. Czy zechciałby Pan opisać swoje doświadczenia z jednego z gatunków które Pan hodował lub hoduje? W formie artykułu - powiedzmy ok 7000 znaków [2 strony w MS Word]

Pozdrawiam i oczekuje z niecierpliwością na informacje od Pana

Marek Winiarski

Uczestnik Projektu Tanganika

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Gru 2007 20:59 
Artur, prośba nie mieszajmy wątków bo się pogubimy - OK?

Artur - statut - proszęęęęęęęę ;) A później ja nie mam nic przeciwko. Jak poczekamy z przyjęciem 2 - 3 tygodnie to się nic nie stanie


Marek

P.S. Spotkałem go na żywo - bardzo pozytywny odbiór. To tyle w tym wątku.

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Gru 2007 21:19 
Hej,

ichtiolog da rade niewazne czy trzyma cos z Tangi czy nie ;)

Jestem za.

Pozdrawiam.

Autor sue
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Gru 2007 11:32 
Witam!

To może zredagujmy wspólnie jakąś odpowiedź.

Moim zdaniem najpierw powinniśmy uzyskać więcej informacji na temat jego akwarystycznych zainteresowań i możliwości/zakresu współpracy, a potem zdecydować o ewentualnym przyjęciu w nasze szeregi.

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Gru 2007 11:44 
Witam,
Madziu, a czytalas propozycje odpowiedzi Marka 3 posty wyzej? Moze na niej sie oprzemy i po ewentualnych poprawkach odpowiemy P. Jarkowi.
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Gru 2007 11:58 
Propozycję oczywiście można przreredagować i wysłać. Moim zdaniem nie powinniśmy czekać zbyt długo z odpowiedzią bo będzie nieelegancko.

Wasze propozycje zmian?


Marek

Autor sue
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Gru 2007 12:13 
Krzyśku czytałam propozycję Marka, ale uważam, że wymaga przeredagowania.

Zagadnienia ichtiologii nie są dla nas zapewne tak znane jak dla Pana - do usuniecia
Czy zechciałby Pan opisać swoje doświadczenia z jednego z gatunków które Pan hodował lub hoduje? W formie artykułu - powiedzmy ok 7000 znaków [2 strony w MS Word] - czy to konieczne? może niech on najpierw napisze jak chciałby się włączyć do naszych działań, a dopiero później przejdźmy do wymagań?

Moim zdaniem nie powinniśmy czekać zbyt długo z odpowiedzią bo będzie nieelegancko.
Zgadzam się w 100%. Trzeba odpowiedzieć dzisiaj.

Magda

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Gru 2007 12:23 - Edytowany przez: worton 
Hej,

ja to bym chcial zeby wpadl na forum i w dziale o pogadszkach przedstawil sie na ten przyklad.

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Gru 2007 12:47 
Zgadzam się z Magdą ;) Nie musi od razu pisać . Najpierw niech się określi.

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Gru 2007 20:38 
Jedziemy dalej z tym koksem bo czas ucieka...

Wersja 2 uaktualniona:

Szanowny Panie Jarosławie!

Dziękujemy za zainteresowanie Projektem Tanganika. Jest nam niezmiernie miło przeczytać Pana list. Wspomina Pan, że "Chętnie podjąłbym współprace z Państwem ....", jak mamy to rozumieć? Co ma Pan na myśli?

Chcielibyśmy również zapytać jak długo zajmuje sie Pan akwarystyką i jakie rybki Pan hoduje?
Korzystając z okazji zapraszamy do czynnego uczestnictwa w forum [www.forum.tropheus.com.pl].

Projekt Tanganika to nieformalna grupa pasjonatów, którzy dzielą się swoją pasją opisując zachowania ryb na forach, a także pisząc artykuły opisujące spostrzeżenia hodowców.

Pozdrawiamy i oczekujemy z niecierpliwością na informacje od Pana

Uczestnicy projektu Tanganika.


Wydaje mi się, że jedna persona powinna się podpisać. Nie ma znaczenia kto - mogę być ja. Chodzi mi o to by list nie był odpowiedzią od anonima.

Marek

Autor winiar
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Gru 2007 20:40 
I jeszcze jeno - jutro max do południa trzeba dać odpowiedź.

Marek

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Gru 2007 20:47 
Dla mnie brzmi w porządku.

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#17 - Posted: 17 Gru 2007 21:02 
Wporzo ;-)
pzdr
Artur

Autor sue
Użytkownik
#18 - Posted: 17 Gru 2007 21:09 
Marku dziękuję za przeredagowanie odpowiedzi. Moim zdaniem możemy wysłać odpowiedź już dzisiaj.

Wysyłam Ci adres Pana Jarka mailem.

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Gru 2007 21:25 - Edytowany przez: winiar 
Odpowiedz poszła.
Kopie na adres ..@projekttanganika wysłałem do Magdy, Krzyśka i Daniela. Przepraszam, że do innych nie wysłałem. Nie wiedziałem czy mają założone skrzynki pocztowe.
Nie wiem czy są założone konta dla Artura, Leszka i Marcina - Jak nie ma to prośba o ich założenie, wówczas będziemy mogli się kontaktować via skrzynka PT

Marek

Autor sue
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Gru 2007 21:31 
Skrzynkę PT mają założoną tylko Ci co chcieli...
Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z Przemkiem.

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#21 - Posted: 17 Gru 2007 21:51 
OK.

Panowie do dzieła. To niewiele zachodu

Wg mnie - wszyscy uczestnicy PT powinni mieć skrzynki pocztowe ....@projekttanganika.pl

Poniżej pomocny wątek:
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=11&topic=1498&page=0#msg26417


Marek

Autor winiar
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Gru 2007 23:53 
Pan Jarek odpisał:

"Szanowny Panie Marku!!!
Akwarystyką zajmuję się od kilku lat. Hoduje obecnie brzanki i gubiki gdyż dużo czasu pochłania mi praca na uczelni. Moją współprace z Państwem chciałbym oprzeć na pisaniu artykułów dotyczących ekologii ryb a także bezkręgowców (które są pokarmem ryb) w habitatach zarówno rzecznych jak i jeziorowych.

Z poważaniem. Jarosław Dąbrowski"

Tja.... Trochę przeraziła mnie opinia o brzankach i gupikach. Ale informacja o ekologii ryb i bezkręgowców to ciekawa sprawa. Szkoda tylko, że nic na temat tanganiki...

Moja propozycja:
-> Podpytać kolegę o doświadczenia z rybami z tanganiki,
-> Powinien zacząć udzielać sie na forum,
-> Może jakiś artykuł by kolega napisał na temat hm... nie wiem.
Niemniej mam wątpliwości - to mają być doświadczenia hodowców, choć z drugiej strony...

Co o tym sądzicie?

Marek

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 18 Gru 2007 09:50 
Kolega Jarek ma pewnie dostęp do prac naukowych i mógł by nam pewnie wiele opowiedzieć jak sprawy się maja w Tanganice.

Powinniśmy go o to spytać ;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#24 - Posted: 18 Gru 2007 15:29 
Moją współprace z Państwem chciałbym oprzeć na pisaniu artykułów dotyczących ekologii ryb a także bezkręgowców (które są pokarmem ryb) w habitatach zarówno rzecznych jak i jeziorowych

z jednej strony młody ichtiolog to cenny nabytek, świeże spojrzenie, zapał i przede wszystkim dostęp do bazy naukowej

natomiast powyższy cytat napawa mnie obawami .......

gdy ja byłem młodym ichtiologiem to dokładnie wiedziałem co chcę robić i co mogę zrobić. Dla takiego chłopaka z zapleczem (jeśli ma zaplecze a o tym nie wiemy ) bez problemu jest napisanie artykułu o np. wpływu składników pokarmowych na wzrost, żywotnośc i kondycję Tropheusa, albo Lamprologus ocellatus.

nie zapominajmy też o tak zwanym słomianym zapale popularnym w tym wieku - cennym kontaktem będzie dopiero wtedy jeśli dalej po studiach będzie ichtiologiem lub będzie hodował ryby, w innym przypadku raczej nie

Autor winiar
Użytkownik
#25 - Posted: 18 Gru 2007 20:52 
gdy ja byłem młodym ichtiologiem to dokładnie wiedziałem co chcę robić i co mogę zrobić.
A może kolega chce tylko napisać kila artykułów bo potrzebne mu są jego publikacje?


Propozycja odpowiedzi:

Witam!

Panie Jarku wspomina pan, że chciałby Pan pisać artykuły na temat ekologi ryb. Mamy w takim razie propozycję by zechciał Pan napisać artykuł na temat: Wpływ składników pokarmowych na wzrost, żywotność i kondycję Lamprologus ocellatus.

Czy miał Pan jakieś doświadczenia z rybami z jeziora tanganika?
Tak jak w poprzednim e-mailu zapraszam na forum.

Pozdrawiam[/i]

Marek

Autor sue
Użytkownik
#26 - Posted: 18 Gru 2007 22:05 - Edytowany przez: sue 
W kwestii proponowanej odpowiedzi:

Jak "gościu" ma napisać o Lamprologus ocellatus skoro hoduje gupiki i brzanki? Co z niego za akwarysta skoro pisze gupiki przez "b"?

jezioro Tanganika - jezioro - małą literą, Tanganika - wielką literą

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#27 - Posted: 18 Gru 2007 22:26 
Jak "gościu" ma napisać o Lamprologus ocellatus skoro hoduje gupiki i brzanki? Co z niego za akwarysta skoro pisze gupiki przez "b"?
Może to nowy, niedawno odkryty gatunek gubik??

Tak na poważnie - to pewnie lipa... Skoro chce brać udział w PT to powinien wiedzieć dość sporo o rybach z jeziora Tanganika. Niech się wykaże, niech napisze artykuł. Nikt nie mówił, że będzie łatwo...

jezioro Tanganika - jezioro - małą literą, Tanganika - wielką literą
Przepraszam, poprawię się.

Marek

Autor sue
Użytkownik
#28 - Posted: 18 Gru 2007 22:49 
A może niech on sam zaproponuje temat artykułu, oczywiście musi być związany z Tanganiką. Trudno wybierać za niego i podawać konkretny gatunek ryby. Wcale go nie znamy, nie wiemy co go interesuje, w czym jest dobry. Jeżeli artykuł będzie ok umieścimy go na stonie PT, jeżeli nie to trudno.

Przepraszam, poprawię się.
nie bierz tego do siebie, to była poprawka, a nie nagana :)

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#29 - Posted: 18 Gru 2007 23:10 
A może niech on sam zaproponuje temat artykułu
Ok - niech tak będzie.

Witam!

Panie Jarku wspomina pan, że chciałby Pan pisać artykuły na temat ekologi ryb. Jaka jest pana propozycja artykułu? Nadmienię, że artykuł musi być związany z Tanganiką i z chęcią go przeczytamy.

Tak jak w poprzednim e-mailu zapraszam na forum.

Pozdrawiam




nie bierz tego do siebie, to była poprawka,
Spoko - tak to właśnie potraktowałem ;-))

Pozdrawiam

Marek

Autor winiar
Użytkownik
#30 - Posted: 19 Gru 2007 20:55 
Poszło w takiej formie

"Witam!

Przepraszam, że odpowiadam dopiero dziś.

Wspomina Pan, że chciałby Pan pisać artykuły na temat ekologi ryb. Jaka jest
pana propozycja artykułu? Nadmienię, że artykuł musi być związany z Tanganiką. Z
chęcią go przeczytamy.

Tak jak w poprzednim e-mailu zapraszam na forum.

Pozdrawiam

Marek Winiarski <winiar>
"

Marek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Projektu Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Forum Projektu Tanganika / list do PT Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®