Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Pielęgniczka Ramizera - tarło ;)

Autor Grehu
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sier 2011 17:50 
Witam,
mam wielką prośbę o doradzenie jak prawidłowo przenieść ikrę do innego akwarium? Ryby aktualnie składają ją na korzeniu. Zastanawiam się czy nie przenieść go całego do osobnego akwarium.

I od razu druga sprawa jakie najlepiej odkażalniki zastosować do ochrony ikry?

Zastanawiałem się też nad opcją pozostawienie ikry pod opieką rodziców, ale to jest ryzyko, ponieważ:
1. ryby są młode
2. zbiornik ma tylko 25l i jest tam jeszcze druga para i zbrojnik (przygotowuje im przenosiny do 96l)
3. kilka lat temu zostawiłem i 3 dnia ryby zjadły ikrę

Autor trofek
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Sier 2011 09:18 
Te pytania bardziej pasują do forum Apisto.Zbiornik 25l jest za mały na 2 pary ramirezek.Młode ryby muszą nabrać doświadczenia i przeważnie pierwsze tarła kończą się zjedzeniem ikry.Wpływ na to może mieć również wiele innych czynników jak pogarszające się parametry wody, stres wywołany nieodpowiednią obsadą itp.Nie stosuje się żadnych odkażalników do ochrony ikry, a w przypadku występowania problemów z pleśnieniem ikry stosuje się naturalne środki zawarte w liściach bukowych, dębowych oraz liściach ketapangu.Pamiętać jednak należy że liście takie wydzielają również humusy barwiące wodę na bursztynowy kolor, a M.ramirezi to ryby typowe dla biotopu CW

Autor Grehu
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Sier 2011 09:39 
Dziękuje za informacje. Rozumiem, że preparaty zawierające te substancje są dostępne w sprzedaży?

Prawdę mówiąc pielęgniczki lekko mnie wczoraj zaskoczyły, bo nie spodziewałem się, że zdecydują się na tarło. Teraz muszę szybko kupić nowy zbiornik "tarliskowy" i przenieść ikrę. A dla dorosłych założyć ten 96l.

Pozdrawiam

Grzesiek

Autor trofek
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Sier 2011 10:31 
Rozumiem, że preparaty zawierające te substancje są dostępne w sprzedaży?

Pewnie tak, ale najlepiej jest włożyć do zbiornika kilka liści ketapangu, to najprostszy sposób.Wyciągi z liści ketapangu również widziałem, ale nigdy nie stosowałem takich preparatów.

Autor Grehu
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Sier 2011 12:19 
A liście buka lub dębu też mogą być? Wydaje mi się, ze widziałem w któryś sklepie liście migdałecznika morskiego. W poniedziałek spytam w sklepach.

Dzięki :)

Autor trofek
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Sier 2011 13:39 
Tak jak pisałem wyżej liście z tych drzew też mają podobne działanie ale o wiele słabsze, migdałecznik morski jest najlepszy.

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Pielęgniczka Ramizera - tarło ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®