Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Konkurs tanganicki na forum:) Forum Tropheus Tanganika / Konkurs tanganicki na forum:) /

Po co te nerwy?

Autor bernard
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Cze 2010 19:07 
Witam wszystkich

Chciałbym odnieść się do wypowiedzi Roberta w temacie "podsumowanie konkursu". Otóż padło tam kilka złośliwych uwag pod adresem Klubu Miłośników Tanganiki, którego jestem członkiem. Uwag tych nie można pozostawić bez komentarza, ponieważ są niesprawiedliwe.

Przepraszam, że zakładam nowy temat w tej sprawie, ale główny wątek został zamknięty, a nie chciałbym sprawy pozostawiać tak jak jest.

Otóż twierdzenie, że KMT chciał cokolwiek namieszać w konkursie jest wielkim nieporozumieniem. Choć nie jestem we władzach KMT wiem, że konkurs TT w ogóle nie był przedmiotem jakichkolwiek rozmów. Nie wiem, dlaczego miałby być? Pomysł konkursu fajny, niektóre prace ciekawe. Zwracam uwagę, że dwie najwyżej ocenione prace zostały napisane przez członków KMT, więc dlaczego mielibyśmy zbiorowo "wspierać" jednego?

Osobiście bardzo mi się podobała praca Salmo, ale ostatecznie nie zagłosowałem. To, że kilkoro spośród członków KMT, po dłuższym okresie braku aktywności na tym forum - zagłosowało na jedną z prac nie jest chyba niczym nadzwyczajnym. Z całą pewnością nie było w tym żadnej inspiracji ze strony KMT, lecz były to indywidualne decyzje głosujących.

"Aby nie być gołosłownym" wskazałeś Robercie na 5 osób, które wg Ciebie są członkami KMT. Otóż chciałbym sprostować - spośród wymienionych jedynie 3 osoby to cżłonkowie KMT.

Nie jest moim celem wywoływanie jakiejkolwiek kłótni. Nie jestem cżłonkiem władz KMT, więc wypowiadam się w imieniu własnym. Myślę, że dość już nieprzyjemnych słów zostało napisanych/powiedzianych.

Chciałem tylko wyjaśnić to nieporozumienie.

Aby nie potęgować emocji nie odniosę się do wypowiedzi socjologa - politologa.

Pozdrawiam
Bernard

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Cze 2010 20:54 
Ktos sie w koncu napracowal i napisal te eseje - w tym osoby z tajemniczego "KMT" :-). Regulamin byl w miare jasny i przejrzysty - glosowac mogl kazdy poza autorami - na kogo chce. Podchodzac do sprawy czysto matematycznie, w wynikach nie bylo nic az tak zaskakujacego. Trudno powiedziec co lepsze: ktos "tutejszy" kto nie zaglosowal, czy tez ktos bardziej udzielajacy sie gdzie indziej a tutaj tylko glosujacy w konkursie. Poza tym: co jesli zwycieskie opowiadanie naprawde bylo najlepsze zdaniem oceniajacych? Czy sa wtedy pokrzywdzeni ocena? I czy pokrzywdzeni ocena sa tez "nietutejsi", ktorzy nie glosowali. Gdzies miedzy trybikami trzeszczy jakas stara wyimaginowana kosc niezgody.

Piekny konkurs, nie sadzilem ze bedzie tyle prac. Jedyny pomysl jaki mi przychodzi, to zrobienie kiedys czegos podobnego i zamieszczenie ogloszenia o konkursie takze w klubie KMT za zgoda Gospodarzy, jesli jest to wymagane. Niezaleznie od powodow stroszenia pletw miedzy dominantami forow, najprawdopodobniej ogromna wiekszosc ludzi kompletnie nic z tej klotni nie rozumie. A poniewaz nikt nie bedzie na tyle szalony, zeby "drugi oboz" nazywac ignorantami w rybiej dziedzinie (bo tak po prostu nie jest), warto by uscisnac reke bardziej przyjacielsko, a nie tylko bandazowac rany po powazniejszych starciach (patrz ostatnia afera zwiazana z kupnem ryb).

Odnosnie komercyjnosci forum jako "zarzutu" - uwazam to forum za wybitnie swietny pomysl na reklame, w dodatku wykonanie tego pomyslu wypadlo naprawde znakomicie. Nijak sie to sie jednak ma powstalego napiecia, ktore wypadaloby zlikwidowac z czystp ludzkich przyczyn.

Autor Szarooka
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Cze 2010 23:12 - Edytowany przez: Szarooka 
Witam.

Chciała bym napisać kilka słów uzasadniając swój wybór - moimi faworytami były dwa opowiadania - "Z przymrużeniem oka" oraz "Eretmodus pływak". Zupełnie nie zwróciłam uwagi na autorów - głównym wyznacznikiem oddania głosu na to, a nie inne opowiadanie był fakt, że wspomniany samiec Eretmodus'a C. Kiku pływa u mnie. I dla mnie to też było zaskakujące, że eretmodus zachowuje się w taki sposób.

Co do zarzutu, iż jest to moja pierwsza wypowiedź - nie jednokrotnie chciałam zabrać głos w dyskusji, jednakże powstrzymują mnie "naukowe" wypowiedzi i krytyka. Moim zdaniem lepszą metodą jest wskazanie dobrej drogi, niż stałe piętnowanie błędów. Bo chyba na tym przede wszystkim powinna polegać dyskusja - i wg mnie więcej się wskóra wskazując odpowiednie postępowanie, niż krytykowanie popełnionych już błędów. Popełnić błąd jest rzeczą ludzką, sztuką jest wskazać drogę do jego naprawienia w sposób przyjazny dla popełniającego błędy...

Pozdrawiam wszystkich

Jeszcze jedno spostrzeżenie - nie powinno mieć znaczenia, kto na jakim forum więcej się udziela - najważniejsze jest to, że wszystkich nas łączy jedno - zamiłowanie do ryb z tanganiki - miejmy to, proszę na uwadze.

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Cze 2010 08:37 
bernard : Otóż twierdzenie, że KMT chciał cokolwiek namieszać w konkursie jest wielkim nieporozumieniem.


Klub Miłośników Tanganiki Strona Główna » OCENA FORUM » Sugestie i uwagi » Nagonka ?
seba691 Wysłany: Wczoraj 20:56

... konkurs przypuszczam był próbą ratowania forum TT, tylko że KMT przycisnęło ich trochę do ściany biorąc udział w konkursie.
...
Oj mała pomyłka miało być że członkowie KMT brali udział w głosowaniu na L1zakZiz.

Autor andzin44
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Cze 2010 09:24 - Edytowany przez: andzin44 
marti przytoczyłeś słowa i podejście do sprawy tylko jednego użytkownika .
Dla przykładu jestem członkiem KMT i głosowałem na opowiadanie salmo70 ponieważ jego opowiadanie wydało mi się najbardziej interesujące , wciągające i pobudzaace moją wyobraźnię .
Ja osobiście nie chcę być uszczypliwy i nie chciałbym niczego upraszczać, ale w tej sytuacji odnoszę wrażenie , że w regulaminie kokursu powinno być napisane , że członkowie KMT są nieuprawnieni do głosowania .
Z pewnością też gospodarze tego forum wyciągną wnioski na przyszłość .
Pozdrawiam wszystkich tanganikomaniaków !

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Cze 2010 09:49 
CZeść, nie interesowałem się tym konkursem zbraku czasu.

Dostrzegam jednak pewną tendencję. Tendencję negatywną, która objawia się wzrostem agresji i eskalacja napięć pomiędzy użytkownikami tego forum.

Jako osoba poprostu kochająca tanganikę często zaglądam zarówno na to forum jak i na KMT. Jest duzo fajnych dyskusji i zdjęć. NIe wiem po co jest tez napinka.

RObercie i Marto - jesli ustalacie zasady że każdy może głosować - to każdy może. Niezależnie skąd jest itd. To że na KMT zebrało się kilka osób i oddali głosy na kolege - trudno. Nie możecie nic z tym zrobić. Jesli rzeczywiście wygrał nagrodę bo zebrał najwięcej głosów - powinien ją dostać. W przyszłości możecie inaczej sfromułować zasady.

Co do wzajemnej wrogości to zupełnie tego nie rozumiem. Wszyscy kochamy te ryby i są naszą pasją. Różnimy się w poglądach co do spraw technicznych ale każdy ma prawo do własnego zdania.

Jednym słowem - jesli ktoś nie potrafi radzić sobie z własnymi frustracjami i kompleksami to może niech idzie pobiegać lub fizycznie się zmęczyć w jakikolwiek sposób albo niech popracuje nad sobą a nie buduje swoje ego na forach internetowych...

Jest nas w Polsce pasjonatów Tanganiki tak mało a i tak się kłócimy...ŻENADA ! ! !

Autor bernard
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Cze 2010 17:22 - Edytowany przez: bernard 
Marcinie - przytoczyłeś pogląd jednego z klubowiczów. Nie zwróciłeś uwagi, ale post ten został napisany po poście Roberta podsumowującym konkurs. Nadal więc z pełną odpowiedzialnością podtrzymuję to co napisałem twierdzenie, że KMT chciał cokolwiek namieszać w konkursie jest wielkim nieporozumieniem.
Zupełnie nie rozumiem po co KMT jako Klub miałby w jakikolwiek sposób ingerować w rozstrzygnięcie konkursu. Członkowie KMT i użytkownicy forum KMT są akwarystami, wielu z nich to prawdziwi pasjonaci Tanganiki, którzy szukają w sieci wszelkich informacji dotyczących ich podopiecznych. Większość zapewne często odwiedza forum TT i również tu szuka wiedzy. Ja również odwiedzam to forum będąc jednym z administratorów drugiego. Jest równiez grupa ludzi aktywnych na onu forach. Nie widzę powodu, aby dzielić akwarystów na jakieś "obozy". To, że ktoś jest aktywny na forum KMT nie znaczy przecież, że jest wrogiem forum TT (i odwrotnie). Ten podział wg mnie jest sztuczny.

Jednym słowem - jesli ktoś nie potrafi radzić sobie z własnymi frustracjami i kompleksami to może niech idzie pobiegać lub fizycznie się zmęczyć w jakikolwiek sposób albo niech popracuje nad sobą a nie buduje swoje ego na forach internetowych...
Maćku - choć Twoje stwierdzenie co do zasady jest słuszne, nie sądzę, aby miało jakiekolwiek odniesienie do twórców forum TT i KMT.

Autor andzin44
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Cze 2010 18:58 
Ja chciałbym jeszcze dodać , że trochę nie rozumię podejścia do tego tematu gospodarzy tego forum .
Najpierw wywołują przysłowiową burzę a następnie milczą .
Co oznacza to milczenie ?
- Czy przyznanie się do błędu , czy może raczej utrzymywanie swoich racji?
Zaznaczam , że nie jestem zwolennikiem wywoływania jakiś kłótni czy sporów lecz merytoryczne , pokojowe dyskusje , które powinny skutkować wyjaśnieniem sobie kolejnych nieporozumień między TT a KMT
( skąd to się bierze ) . Przecież wspólna pasja powinna nas łączyć a nie dzielić .

P.S. Będę wdzięczny za jakikolwiek odzew ze strony admin tego forum nawet taki , który będzie ciężki do przełknięcia.

Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Cze 2010 19:59 
Bernardzie, przytoczenie przeze mnie Twojego cytatu powyżej było o tyle mało trafne, że akurat Ciebie najmniej można posądzać o sianie fermentu.

Natomiast nie bardzo rozumiem po co nadal niektórzy drążą ten temat.
Marta i Robert wg. mnie jasno się wyrazili, dlaczego odwołali konkurs i dalsze jątrzenie nie ma najmniejszego sensu.

Marcin

Autor marko
Użytkownik
#10 - Posted: 11 Cze 2010 00:03 
Witam,
ponieważ moja osoba również została wymieniona przez admina więc wtrącę swoje trzy grosze.
Na to forum zaglądam od czasu do czasu,zawsze robiłem to anonimowo bo wchodziłem tylko poczytać a do tego nie potrzebne jest logowanie.
W dniu kiedy znalazłem TEN konkurs przeczytałem z zainteresowaniem WSZYSTKIE prace i postanowiłem zagłosować.W tym celu właśnie zarejestrowałem się na to forum i oddałem głos.
W tym miejscu mam pytania do admina;
Co złego bądź dziwnego było w moim zachowaniu?
Czy jeśli ktoś jest użytkownikiem jednego forum to nie może odwiedzać innego forum?
Czy Forum TT i forum KMT to są jakieś dwa wrogie obozy?

Pozdrawiam Marek.

Autor artkras12379
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Cze 2010 14:57 
Witamy!

Z uwagi na fakt, iż w ostatnim okresie Klub Miłośników Tanganiki był uwikłany, z takich czy innych przyczyn, w nazwijmy to delikatnie małe „intrygi” chcielibyśmy zająć jako Klub oficjalne stanowisko.

Chcemy wszystkim oficjalnie zakomunikować, że nie jest celem naszego Klubu wywoływanie jakichkolwiek „nieporozumień, sprzeczek czy konfliktów”. Takie jest oficjalne stanowisko naszego Zarządu oraz mając nadzieję, wszystkich Klubowiczów. Absolutnie nie mamy na celu skłócania i tak niewielkiego na obecną chwilę środowiska tanganikańskiego. Napiszemy więcej, bylibyśmy radzi gdyby jakiekolwiek „spory”, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko akwarystów nie miały w przyszłości w ogóle miejsca.
Nawiązując do sytuacji i całego zamieszania z konkursem, jest nam niezmiernie przykro, że Klub został posądzony o taką intrygę, tym bardziej, że nie mamy z tym nic wspólnego. Zresztą, wyjaśnień zostało napisanych już wiele i można z nich naprawdę wyciągnąć wiele stosownych wniosków, co pozostawiamy do indywidualnej oceny czytających.

Życząc wszystkim Akwarystom samych sukcesów pozostajemy w poważaniu – zarząd KMT.

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 13 Cze 2010 22:09 
Ostatni raz zabieramy głos w tej sprawie.
Każda następna wypowiedź o tej tematyce w jakimkolwiek wątku zostanie skasowana.
Na naszym forum chcemy rozmawiać tylko o akwarystyce.


Ogólnikowe oświadczenie KMT, nie wiadomo czemu skierowane do osób trzecich a nie do adminów TT, już w pierwszym zdaniu próbuje pokazać, kto tak naprawdę jest ofiarą w tej sprawie. Należy rozumieć, że KMT.

Trzeba przeczytać posty na KMT o nas, naszej firmie i naszym forum, pisane od powstania tego klubu. Brak reakcji Zarządu KMT na powtarzające się dyskredytujące i niechętne posty, pokazuje wyraźnie jego stanowisko w sprawach tyczących Tropheus Tanganika.

Nie wystarczy pisać oświadczenia, takie jak powyższe albo wcześniejsze w sprawie roland305 - trzeba w sposób zdecydowany nie pozwalać na arogancję czy lekceważenie kogokolwiek. Na forum TT takich zasad staramy się przestrzegać.

Bardzo trudno będzie znaleźć na naszym forum na przestrzeni ostatnich dwóch lat teksty obrażające, ośmieszające, czy ubliżające komukolwiek z KMT.

To nie Tropheus odszedł od KMT i stworzył własne forum, tylko grupa osób odeszła od Tropheusa. To wolny kraj – każdy może założyć sobie co mu się żywnie podoba, ale to nie znaczy, że wolność pozwala na brak odpowiedzialności za dzieło, które się stworzyło i za słowa, które padają – obojętnie przez kogo artykułowane.

Marta i Robert Mierzeńscy

Konkurs tanganicki na forum:) Forum Tropheus Tanganika / Konkurs tanganicki na forum:) / Po co te nerwy? Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®