Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Bezkręgowce z Tanganiki Forum Tropheus Tanganika / Bezkręgowce z Tanganiki /

Platythelphusa immaculata - tarło

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor michal1313
Użytkownik
#91 - Posted: 16 Maj 2012 09:01 
ja zacząłem podawać do wody wapno. jako, że nie uzyskałem info. o testy na zawartość wapnia w wodzie słodkiej, a wszystkie dostępne popularnych marek dotyczą tylko wody słonej to obserwuję reakcje ryb i sprawdzam pozostałe parametry. może to będzie ten brakujący element, o którym pisała Marta. ponadto podaję co jakiś czas krabom - żywe ślimaki

zastanawiam się jeszcze nad suplementowaniem magnezu. jak dużą rolę odgrywa magnez w jeziorze/akwariach?

myślałem, że może Tobie się uda, szkoda zwierzaka. postanowiłem, że jeśli znowu mi popadają to już sobie daruję bo to się zamknięte koło tworzy.

Autor michal1313
Użytkownik
#92 - Posted: 28 Cze 2012 09:00 
hej Marto,

co sądzisz o suplementowaniu magnezu dla poprawy przyswajalności wapnia przez kraby. czy magnez może mieć tutaj także znaczący wpływ?

michał

Autor admin
Admin
#93 - Posted: 28 Cze 2012 10:31 
Michale,

Nie mam pojęcia jak to wygląda. Ja zrobiłam tak - jedną, ostatnią samicę przełowiłam niestety w trakcie wylinki do 120 litrowego akwarium. Nie wiedziałam, ze zaczęła się wyleniać (było to wtedy, gdy Tobie wysyłałam kraby). Wylinka przeszła ok, po miesiącu miała następną, także ok. Nadal jest sama, a wodę cały czas suplementuję minerałami Brightwell Cichlid Code i suplementem wapnia tej samej firmy. To taki test.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#94 - Posted: 28 Cze 2012 11:26 
Też robię tak samo tylko w ogólnym zbiorniku i cała czwórka jak na razie mają się bardzo dobrze. Ponadto używam Tetry

http://www.rybarium.pl/tetra-crusta-aquasafe.html

do podmienianej wody i teraz zastanawiam się na magnezem Brightwell.

Brightwell używam całej serii do Tanganiki. Zacząłem także karmić kraby żywymi ślimakami i mrożoną stynką. Magnez ma m.in. pomóc w utrzymaniu stężenia wapnia w wodzie morskiej nie wiem jak to będzie w słodkiej.

Autor michal1313
Użytkownik
#95 - Posted: 28 Cze 2012 13:51 
Marto jak często karmisz kraby - samicę. moje kraby nie przechodziły jak do tej pory wylinki, może brakuje u mnie jeszcze czegoś - jakiegoś bodźca lub za mało jedzą.

Autor admin
Admin
#96 - Posted: 28 Cze 2012 14:13 
Moja krabowa dostaje 2 razy dziennie pokarm.

Marta

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Bezkręgowce z Tanganiki Forum Tropheus Tanganika / Bezkręgowce z Tanganiki / Platythelphusa immaculata - tarło Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®