Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Bezkręgowce z Tanganiki Forum Tropheus Tanganika / Bezkręgowce z Tanganiki /

Krab biały - gdzie kupić (Warszawa)

Autor kejcz
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Maj 2012 16:46 
Witajcie,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 240l zbiornika z Tropheusami (murago 8 szt. + Bemba 7 szt.).

Do akwarium chciałbym dołożyć jakieś inne ciekawe zwierzęta. Po wnikliwiej lekturze różnych forów i portali akwarystycznych wybór padł na Kraba białego i ślimaki świderki. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Gdzie w warszawie można kupić Kraba białego (tanganickiego) ?
2. Czy na zbiornik tej wielkości z wyżej wymienioną obsadą kupić jednego kraba czy parkę ?
3. Czy przy dobrze natlenionej wodzie krab nie wymaga wyspy (możliwości wyjścia z wody) ?

Z góry dzięki za porady.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 9 Maj 2012 20:01 - Edytowany przez: admin 
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 240l zbiornika z Tropheusami (murago 8 szt. + Bemba 7 szt.)

Czy jesteś pewien, że szczęśliwym dla ryb? Chyba zupełnie nic nie poczytałeś o tych rybach ich wymaganiach co do wielkości zbiornika i stada.

Marta

Autor kejcz
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Maj 2012 20:08 
Ryby są młode (maja po 2-3cm). Taką obsadę polecił sprzedawca w sklepie.
Mam ogólnoakwarystyczna wiedzę, natomiast tematów tanganickich się uczę, komuś zaufać trzeba.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Maj 2012 21:54 
Po pierwsze masz za mały zbiornik jak dla tropheusów , minimalny to 450l .
W tym zbiorniku jedynie co mógł bys trzymac to jakies muszlowce lub jakies nie wielkie rybki .
Juz nie dokupuj nic ,a o krabach zapomnij .

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 10 Maj 2012 06:11 - Edytowany przez: admin 
kejcz


Proponuję poczytaj wątki na tym forum o wielkości zbiorników dla trofeusów. Mam nadzieję, że sam dojdziesz do tego, że sprzedawca niewiele wiedział o tych rybach namawiając Cię na ten zbiornik i na taki układ wariantów i ilości ryb.

Szkoda, że znalazłeś czas po fakcie na pochwalenie się zbiornikiem i szukanie krabów tanganickich, a nie poczytanie przed założeniem zbiornika. Jak widać nie wszystkim można ufać.

Marta

Autor kejcz
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Maj 2012 10:28 
Czytałem i to sporo na temat doświadczeń różnych akwarystów.
Ok, przyjmuję krytykę z pokorą. Natomiast aby była konstruktywna liczę na jej rozwinięcie i podpowiedzi.

Ryby dzisiaj są młodziutkie, założenie było takie, że jeśli pojawią się bijatyki to obsada w tym zbiorniku zostanie uszczuplona o najagresywniejsze osobniki.

Co sądzicie o tym wariancie ?

P.S. Chciałbym wrócić do wątku krabowego i ponowić pytanie o ich dostępność w Warszawie.

Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 10 Maj 2012 10:56 - Edytowany przez: admin 
Beznadziejny pomysł z usuwaniem osobników agresywnych. Tak można w nieskończoność przy tym litrażu i obsadzie. Czyli jednak nic nie poczytałeś......

Masz dwa wyjścia:
1. pozbycie się jednego wariantu i dokupienie do drugiego tylu osobników aby stado miało minimum 15-18 sztuk. Zakup w tym samym miejscu, poczytaj o mieszaniu biologii. Po pół roku zmiana zbiornika na większy minimum 375 litrów.

2. Zmiana obsady na ryby pasujące do tego litrażu, a takich w Tanganice jest sporo.

I jeszcze jedno - to forum komercyjne - nie pytaj tutaj o zakupy ryb. Regulamin wyraźnie to określa.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Maj 2012 15:53 
a jaka to różnica z krakowa czy warszawy krab to krab - tylko groszowa sprawa za przesyłkę moje są wszystkie z krakowa, a inna sprawa że nigdzie indziej nie znalazłem. możesz szukać w przypadkowych sklepach może ktoś oddawał

usuwanie to beznadziejny pomysł ponieważ zawsze ich miejsce będzie zastępował kolejny dominat, który wyłoni się ze stada aż dojdziesz do zerowej obsady

jeśli zapewnisz odpowiedzi litraż to się pozbędziesz tego kłopotu i problem z głowy

Autor kejcz
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Maj 2012 16:24 
Dzięki za pomoc.

Poczekam spokojnie co będzie się działo w takim układzie, w razie dużych problemów oddam jedno stado do sklepu i pozostanę przy wariancie jednogatunkowym.

Na razie ryby są w dobrej kondycji i sprawiają wrażenie podobnie szczęśliwych jak ja ;)

W takim razie pytanie do adminów (właścicieli sklepu):
Marto czy macie w swojej ofercie Kraby białe jeśli tak to prośba o info jak wygląda dostawa pomiędzy miastami ? Czy korzystacie z usług kurierskich czy osobiście muszę się pofatygować do Grody Kraka ?

Pozdro.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 10 Maj 2012 16:40 
kejcz

Wszelkich informacji udzielamy mailowo, a nie na forum.

biurokrakow@tropheus.com.pl


Marta

Bezkręgowce z Tanganiki Forum Tropheus Tanganika / Bezkręgowce z Tanganiki / Krab biały - gdzie kupić (Warszawa) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®