Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ciekawe tanganickie aranżacje Forum Tropheus Tanganika / Ciekawe tanganickie aranżacje /

skały dolomitu

Autor dawid36
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Gru 2014 14:01 
Witam wszystkich na forum jestem całkiem nowy jak i moja przygoda z Tanganiką do tej pory miałem Malawi chciałbym zapytać o skały dolomitowe gdzies przeczytałem ze dolomit to najlepszy materiał do Tanganiki czy są jakieś rodzaje tych skał których należy unikać czy każdy będzie odpowiedni dla trochusów moje akwarium to 150*50*40 filtracja to sump 120 l przepływ to 2500 l h ph 8 kh15 gh 24 no3 0 po4 0 wkład biologiczny to keramzyt 20 l obsada 20 Dubois i 15 Bema wystroi to łupek wapienny podłoże to piasek kwarcowy prosiłbym o poradę w doborze wystroju jakie skały itp

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Gru 2014 20:23 
Dolomit to bardzo dobry materiał. Mozesz jednak użyć innych rodzajów skał, a porcję żwiru dolomitowego wrzucić do sumpa. Chyba każdy dolomit jest odpowiedni.

N03 masz zero przy obsadzie, czy dopiero ją planujesz? W takim zbiorniku moze być jeden wariant trofeusów.

35 dorosłych ryb to zbyt dużó na ten zbiornik.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Gru 2014 20:53 
Obsadę już mam mają okolo 6cm zbiornik wraz z wodą mam po istniejącym Malawi gdzie nie miałem problemów z chorobą czy śmieciami obecne skały jakie mam to wapien a raczej lupek wapienny i nie mam możliwości ułożenia ich by nie było kryjówek dlatego chciałem je zmienić na dolomit

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Gru 2014 07:44 
Wpuściłeś ryby do wody po malawi? Po jakim czasie?

Ciasno będzie tym rybom....


Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Gru 2014 19:58 
Wyłowiłem pyszczaki podmieniłem 30% wody dodałem dwie łyżki soli nie jodowanej i wpuściłem Duboisy po dwóch tygodniach dopuściłem bemby i tak już minęło pięć tygodni dziś dołożyłem dolomit gość od którego kupowałem powiedział ze one i tak sie wyeliminują i zostaną te co przetrwają teraz już wiem jaki błąd popełniłem za dużo namieszałem ale dzięki Bogu wszystkie żyją

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 16 Gru 2014 07:06 
Ten "gość" od którego kupowałeś ryby ma chyba słabe pojecie o nich. Samo mówienie " ze one i tak sie wyeliminują i zostaną te co przetrwają " jest dla mnie absurdem. Rybom trzeba zapewnić takie warunki, aby nie musiało dochodzić do takich sytuacji.

Wielkość zbiornika i rodzaj obsady to klucz do sukcesu.


A jeszcze sprawdź dokładnie N03 bo "zero" to raczej problemy.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Gru 2014 20:20 
Witam ponownie no3 nadal zero we czwartek jake po nowe testy te sie przeterminowały zle sie przygotowałem i moje ryby zaczynają cierpieć zauważyłem po usunięciu kryjówek ze pare rybek dziwnie sie zachowuje kołyszą się na boki poruszają się slalomowo do tego mają długie przerywane odchody nie są nadęte karmię je trzy razy dziennie pokarmami spirulina 36% 3algae tropical i Malawi tropical pokarmy są namaczane niewiem czy podawać jakies leki czy cos innego temp to 25-26 Czy to czas zapłacić za błędy bardzo proszę o pomoc brak mi doświadczenia w hodowli trochusów

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 16 Gru 2014 20:44 
No widzisz to ta woda po malawi być może daje teraz znać. Oj sprzedawca sprzedał Ci ryby i .....zrobił tylko to....ech....

Do tego podstawa to zmierzenie parametrów wody. NH3, N02 i N03. Musisz mieć wszystkie testy, aby ocenić co dzieje sie w zbiorniku.


Pokarm.....poczytaj podwieszony wątek o żywieniu trofeusów. Na razie to raczej nie karmisz swoich ryb zbyt odpowiednio.

Podmień 15% wody, nie karm ryb.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Gru 2014 06:28 
Woda podmieniona ryby głodują czy podać. Sul czy cos takiego jutro zakupie potrzebne testy jak długo nie karmić i czy dzis tez podmienić wodę

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 17 Gru 2014 07:16 
Zmierz parametry wody i wtedy będziemy wiedzieli co i jak.



Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Gru 2014 20:41 
Witam ponownie. Zakupiłem dziś nowe testy i zrobiłem pomiary parametrów wody. I tak No2 wynosi 0,025 No3 wynosi 0 Nh3 również 0. Natomiast Ph wynosi 7,5 a Gh wynosi 19 Kh wynosi 13. Co Pani o tym sądzi?

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 17 Gru 2014 21:38 
Jakimi testami robiłes pomiary?

Jaką masz filtrację? jakie media używasz?

Jak częso robisz podmiany wody? oprócz wczorajszej?

Masz rośliny w zbiorniku?

Nakręć film.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Gru 2014 21:58 
Testy to kropelkowe zoolek jedyne dostępne w żywcu filtracja to sump o poj 120l napęd pompa 2500lh falownik 5000lh media wata serry gabka około 0,5 m2 keramzyt ogrodowy 20 litr wode podmieniam raz w tygodniu około 80l rośliny to dwa małe anubiasy z filmikiem może być ciezko

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 18 Gru 2014 07:19 
Jak dla mnie te pomiary to jedna wielka zagadka. N03 prawie dla mnie nie możliwe.

Film możesz nakręcić telefonem. Nikt nie będzie Ci doradzał co zrobić jak nie widzi ryb. Musisz zrobić filmik.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Gru 2014 21:08 
Witam wysłałem filmik na adres biurokrakow@trophrus podany w kontaktach jedyne co udało mi się zrobić czy podać rybą pokarm?

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 19 Gru 2014 07:22 - Edytowany przez: admin 
Nic nie dotarło.....

Film wklej na youtube, tak aby wszyscy mogli to zobaczyć.

Nie karm ryb.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Gru 2014 16:39 - Edytowany przez: dawid36 
…WP 20141218 0091 oto adres filmiku na YouTube niedałem rady skopiować linku cos mi się pomięszało

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 19 Gru 2014 18:21 - Edytowany przez: admin 
https://www.youtube.com/watch?v=Bg6juEM8060

Szkoda, że nie zrobiłes całego akwarium.

Szkoda także, że grzebałeś w akwarium i dokładałes skały jak ryby nie są w super kondycji.

Kup Bactotabs i podawaj po 3 tabletki rano i wieczorem. Nie dawaj nic innego do jedzenia.


Jakie masz oświetlenie?

Zrób film całego zbiornika.

Ja zmierzyłabym N03 innymi testami. Idź do aklepu akwarystycznego i poproś o pomiar testami Sera, JBL lub Tetra.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Gru 2014 21:13 
Oświetlenie to 1x t5 54waty marinestar. No3 sprawdziłem testem jbl i wyszło 40. Film jesli się mi uda to wrzucę jutro. Co mam robić?

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 20 Gru 2014 07:32 
Jak widać N03 masz wysokie. Robiłeś podmianę i po niej masz taki wynik. Albo filtracja nie domaga, albo jest zbyt mała, niewydajna. Musisz to sam sprawdzić. Sump nie jest "perpetum mobile" i wymaga kontroli.

Obniż N03 i zrób to co mówiłam.

Świetlówka ta ma chyba zbyt niebieskie widmo dla trofeusów.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Gru 2014 09:40 
Witam. Wczoraj wieczorem zrobiłem częściową podmianę wody. Dzisiaj zrobiłem testy No2 wynosi poniżej 0,025 a No3 wynosi 20 Nh3 wynosi 0. Sprawdziłem parametry wody z kranu i wynosi 10. Jakie widmo świetlówki jest najlepsze dla tropheusow. Mój sump jest w trakcie przebudowy ponieważ montuję do niego system ciaglej podmiany wody ktora będzie przechodziła przez filtry z narurowcow i tam można będzie coś zastosować żeby skorygować No3 z wody krajowej. Tylko co zastosować? Bactotabs w Żywcu jest nieosiągalne. Dzisiaj pojadę do Bielska -Białej żeby to zakupić.

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 20 Gru 2014 16:47 
Wszelkie informacje o widmie światła znajdziesz na tym forum. Pisaliśmy o tym wielokrotnie:)

To bardzo ważne, gdyż zachowania ryb związane są z ich ubarwieniem. Doczytaj. Zmienione ubarwienie ryb może wiązać się z płochliwością ryb, nadmierną agresją itp. Pisałam o tym także w Tanganika MAGAZYN.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#23 - Posted: 21 Gru 2014 19:57 
https://www.youtube.com/watch?v=NLAKKs5y6_4 witam przesyłam film zbiornika co do oświetlenia to zastanawiam się nad oświetleniem ledowym podobno dobrze jest tolerowane nie wiem jak wpływa na ubarwienie oraz agresje ,stres a niemogę się nigdzie tego doszukać jak do tej pory nigdy w swoich akwariach nie stosowałem tego światła morze jest coś konkretnego co ktoś mógłby mi polecić

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 22 Gru 2014 07:37 
Jak widać kilka ryb masz wyraźnie chorych. Co robisz?

Oświetlenie - nie ma znaczenia jaki typ oświetlenia zastosujesz, (Led, Power Led, świetlówki itp.)ważne aby barwa światła była jak najbardziej zbliżona do słonecznej około 650 tys. Kelwinów.

Pisaliśmy o tym na forum wielokrotnie, a w Tanganika MAGAZYN są o tym artykuły. Zacznij czytać.

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=com_co ntent&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=112


http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=com_co ntent&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=101

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#25 - Posted: 22 Gru 2014 08:54 
Podaje bactotabs jak pani zaleciła co można jeszcze podać żeby wspomóc leczenie te bardziej chore może wyłowić i zastosować jakieś inne leczenie nigdy nie miałem do czynienia z tą chorobą w Malawi podobno podaje sie jakieś leki a nachciałbym zaszkodzić innym rybom proszę o pomoc

Autor dawid36
Użytkownik
#26 - Posted: 22 Gru 2014 11:28 
Właśnie przeczytałem że bloat najlepiej leczy się metronidazolem i bactopur Direct lecz podawane są bardzo różne dawki. Nie wiem jakie dawki tych leków mógłbym zastosować. Jak leczyć moje trofcie żeby pomóc a nie zaszkodzić? Czy wyłączyć filtrację biologiczną podczas leczenia? Dziękuję za pomoc.

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 22 Gru 2014 16:28 
Rybom zaszkodziłeś robiąć nieprzemyślane ruchy, złe parametry wody, łączenie biologii, niewłaściwe karmienie. Czy da im się pomóc -tego nie wiem? To zależy jakie zmiany zaszły w organizmie ryby. Objawy zewnętrzne pojawiają się często wtedy, gdy układ pokarmowy i nerki są już zniszczone.

Każde leczenie w tym wypadku jest leczeniem "w ciemno", bo objawy puchnięcia ryb mogą być spowodowane wieloma czynnikami. To co Ty nazywasz BLOAT - to zespół chorób układu pokarmowego, a tutaj wiele czynników się nakłada.

Najwłaściwsze byłoby oddanie ryb na badania, aby wiedzieć, co im jest.

Bactoforte S podaje się w dawce 1-1,5 tabletki na każde 50 litrów wody, Protocaps M (czyli zakwaszony metronidazol) w dawce 1 kapsułka na 50 litów wody.

Protocaps M podaje się także w pokarmie. Leczenie musi trwać minimum 11 dni.

O leczeniu także pisaliśmy wielokrotnie na forum.

Jak wyłączysz filtrację biologiczną to co Ci zostanie? masz tylko sump z tego co piszesz. Utrzymanie parametrów cyklu azotowego to podstawa przy leczeniu!.

Marta

Autor dawid36
Użytkownik
#28 - Posted: 6 Sty 2015 10:41 
Witam ponownie wczoraj zakończyło się leczenie ryb podałem pełną dawkę obu leków po 7 dniach podmieniłem na dwa razy w odstępach paru godzinnych 40% wody i uzupełniłem leki w połowie dawki i tak przez kolejne 6 dni dzis podmienię podobnie jak ostatnio 50% wody do jedzenia podawałem tylko bactotabs w zalecanej przez panią dawce 5najbardziej chorych nie udało sie uratować reszta trzyma sie bardzo dobrze są ruchliwe zleciłem wykonanie nowego oświetlenia led dobranego pod obsadę w pełni automatycznego w sampie wykonalem ciągłom podmianę wody około 20l na dobę uruchomienie dzis zostało najważniejsze karmienie i tu niemam zielonego pojecia co podawać jest tak wiele napisane ze nie umie wybrac proszę o pomoc i propozycje co wybrac ponieważ wszyscy zachwalają wszystko zastanawiam sie nad pokarmami o.s.i lub naturefood tylko niewiem jakie zestawy

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 6 Sty 2015 14:55 
Polecam dawny temat http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2647

Ja używam obecnie:

Naturefood Cichlid Plant
Naturefood Supreme Doktor
płatki spirulinowe O.S.I i płatki spirulinowe ON
shrimp mix
Sushi Nori
Naturefood Supreme Marin
wafersy dla zbrojników ON

Marta

Ciekawe tanganickie aranżacje Forum Tropheus Tanganika / Ciekawe tanganickie aranżacje / skały dolomitu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®