Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum /

Główny skrypt forum

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Kwi 2007 14:12 
Ave
Moja dygresja a właściwie zapytanie chciałbym skierować do osoby zajmującej się tech. aspektem działania forum, które od pewnego czasu jest dla mnie podst. źródłem inf. odnośnie moich pływających podopiecznych. Ale ad rem ... :)
Jak wiadomo czas płynie ... (wszystko płynie) :) Jezeli chodzi o mnie to zastanawiałem się ostatnio czy nie możnaby wprowadzic kilku zmian bądz też wymienic skryptu obsługującego forum na nowszy posiadający większą liczbę opcji (czytaj udogodnień)
- widoczna na dole lista aktualnie znajdujących się na forum userów
- możliwość wysyłania PM (wiadomości prywatnych)
- możliwość wysyłania do konkretnej osoby wiadomości email (niekoniecznie ukazując piszącemu adres email)
-itp

BYć może uznacie to za zbędne ale zastanowic i porozmawiać chyba o tym można (w sumie po to jest forum)

Autor worton
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Kwi 2007 17:41 
Dla mnie zbedne ;].

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Kwi 2007 18:33 
Hm... póki co ja nie widzę takiej potrzeby

marek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Kwi 2007 18:43 
Nagłej potrzeby może i nie ma ale jak by było to pewnie by się komuś przydało;-)

Łukasz

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 20 Kwi 2007 20:38 
Nie zamierzamy zmieniać forum -:))


Marta

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Kwi 2007 21:22 
hmm :)
Zmiana forum a zmiana skryptu to nie to samo :). Wiem coś o tym bo zajmowałem się kilkoma :).

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 20 Kwi 2007 22:58 
Mariusz_B:
Zapewne masz rację, że to nie to samo.

Proszę o przykłady, jakie korzyści przyniosą owe zmiany?
Czy widoczna liczba użytkowników coś zmienia w funkcjonowaniu forum?
Prywatne wiadomości? Przecież jest mail- -po co dublować?
Ostatniej opcji nie rozumiem. Ale jestem ignorantem i nie znam sie na tym.

Proszę mnie przekonać, że warto.
Robert

Autor worton
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Kwi 2007 09:44 
Nie warto Robercie chociazby dlatego, ze forum funkcjonuje bardzo dobrze bez tych bajerkow juz kilka lat :).

Klikajac na pole "uzytkownik" pod nazwa uzytkownika dostajemy informacje, ktore wystarcza by nawiazac kotnakt z interesujaca nas osoba poza forum i to jest ok moim zdaniem.

Pozdrawiam.

Autor tasma
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Kwi 2007 10:47 
Ja juz kiedys o tym wspominalem. Malo znany skrypt forum (szczerze mowiac nawet nie wiem jak sie nazywa) ma malo tzw. "known bugs". To oznacza ze o wiele trudniej sie wlamac, dzialac robotom spamujacym itp.
A ze jest archaiczny. Kwestia przyzwyczajenia.
PM fajna rzecz. Mozna jednak wyslac maila. Byleby uzytkownicy, podawali je w profilach. A jak nie podaja, moze po prostu nie zycza sobie zeby zajmowac ich czas.
Co do
- możliwość wysyłania do konkretnej osoby wiadomości email (niekoniecznie ukazując piszącemu adres email)
chyba poza wysylaniem spamu, nie przydaje sie w zadnym konkretnym celu.
To forum ma sluzyc dojrzalym akwarystom w wymianie pogladow. Nie zachowujmy sie jak trzynastolatki, ktorym potrzebne sa wodotryski, ladny, "wypasiony" wyglad. To zadanie moim zdaniem spelnia.

Gdyby admini chcieli zmienic skrypt, musieliby zaplacic komus za wymiane i przy zalozeniu ze bedzie to na przyklad phpbb, latanie go co kilka tygodni (znowu koszty). Nie wiem czy warto. Ta kase mozna wydac na dobre wino, i to nie jedno ...

BYć może uznacie to za zbędne ale zastanowic i porozmawiać chyba o tym można (w sumie po to jest forum)
Gdyby od dyskusji, nawet jalowych, czlowiek umieral, nie mielibysmy w tym kraju zadnego polityka. Byle robic to kulturalnie.

Przemek

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Kwi 2007 16:15 
Gdyby admini chcieli zmienic skrypt, musieliby zaplacic komus za wymiane i przy zalozeniu ze bedzie to na przyklad phpbb, latanie go co kilka tygodni

Obsolutnie niekoniecznie, znam sie na tym i to nie tylko teoretycznie robiłem to niejednokrotnie (w większości wypadków w ramach pomocy innym. Nowy nie znaczy problematyczny, robudowany to nie "bajerki".

Nie zachowujmy sie jak trzynastolatki, [/i

Jeli chodzi o to ciekaw jestem ilu z userów używa 6-7 letniej nokii potocznie zwanej cegłą. 20 letniego mercedesa tylko dlatego ze jeszcze sie nie zpesuł ??
Sądze ze większośc ma telefony z aparatem i dodatkową kartą pamięci.

[i]Gdyby od dyskusji, nawet jalowych, czlowiek umieral, nie mielibysmy w tym kraju zadnego polityka. Byle robic to kulturalnie.


W tym przypadku poziom kulturalności nie został chyba naruszony nawet mierząc go wg jezuickiej normy.

Ale OK; ja tylko zasygnalizowałem sprawę i ze swojej strony i w tym temacie kończę na powyższej wypowiedzi.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Kwi 2007 17:36 
Mariusz_B napisał:
W tym przypadku poziom kulturalności nie został chyba naruszony nawet mierząc go wg jezuickiej normy.

Oczywiście, że nie.
Temat jest raczej na dzień dzisiejszy wyczerpany. :-)
Zamykam.
Robert

Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum / Główny skrypt forum Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®