Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jakie rośliny ...

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor marti
Użytkownik
#31 - Posted: 26 Gru 2008 20:16 - Edytowany przez: marti 
Jesli ktos nie zrozumial:)
Piszac o tych lotosach ja mialem na mysli to ze ryby prawidlowo odzywione nie ruszaja nawet lotosa


Jarku , to raczej Ty nie zrozumiałeś, wiec napiszę wprost.

Mnie chodziło o to, że lotos wygląda kiczowato w akwarium z tropheusami.

Natomiast Marcie jak sądzę chodziło o to, że lepsze dla zdrowia ryb są pokarmy naturalne.

Po prostu zapychasz swoje ryby suchym pokarmem o dużej kaloryczności i łatwej strwności i dlatego nie mają ochoty na pobieranie pokarmu zawierającego ciężkostarwną celulozę zawartą w żywych roślinach.
A jak zapewne wiesz celuloza jest wskazana dla wszystkich zwierząt roślinożernych dla poprawy perystaltyki jelit i podtrzymania odpowiedzniej flory bakeryjnej w przewodzie pokarmowym.
Sytuacja jaką wytwarzasz w zbiorniku przez karmienie tylko pokarmami suchymi w dużych ilościach jest podobna do diety fastfood'owej u ludzi.

Autor Beliar
Użytkownik
#32 - Posted: 26 Gru 2008 20:52 
Dlatego nalezy dobrze zbalastowac diete tropheusów
Nie napisalem ze karmie wylacznie pokarmami suchymi i sztucznymi
Podaje równiez szpinak, daphnie, kryla, shrimp mix.

marti
Czytaj uwaznie to co ja pisze :))
Sytuacja jaką wytwarzasz w zbiorniku przez karmienie tylko pokarmami suchymi w dużych ilościach jest podobna do diety fastfood'owej u ludzi
A moze ty pochwalisz sie jakimis obserwacjami odnosnie tropheusów i powiesz mi jak sie powinno je karmic?(mysle ze zeby sie wypowiadac trzeba miec jakies doswiadczenie;))
Pozdrawiam
Jarek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#33 - Posted: 26 Gru 2008 20:54 - Edytowany przez: rambowskixx 
Po prostu zapychasz swoje ryby suchym pokarmem o dużej kaloryczności i łatwej strwności i dlatego nie mają ochoty na pobieranie pokarmu zawierającego ciężkostarwną celulozę zawartą w żywych roślinach.

Czyli sugerujesz, że razem z Jarkiem źle odżywiamy nasze ryby???? bo rozumiem, że masz dokładną wiedzę na temat tego czym karmimy ryby w jakich ilościach itd itp. Myślę, że kolego trochę przeginasz i przestaje się to robić zabawne. Niektóre stada w naszej hodowli mają 7 lat. Przy tym mają piękne ubarwienie nigdy nie zapadały na żadne choroby oraz nadal się rozmnażają. Fakt nie mają już kilkunastu młodych w miocie ale nadal chętnie podchodzą do rozrodu. Pewnie zaraz padnie stwierdzenie, że wydłużamy nienaturalnie życie dla naszych ryb;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor marti
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Gru 2008 00:49 - Edytowany przez: marti 
Jarek, masz rację, źle sie wyraziłem kierując to co napisałem personalnie do Ciebie.
Miałem zamiar napisać że : zapychanie ryb suchym pokarmem o dużej kaloryczności i łatwej strwności i dlatego nie mają ochoty na pobieranie pokarmu zawierającego ciężkostarwną celulozę zawartą w żywych roślinach.
A nie, że Ty zapychasz.
To był niefortunny skrót. Przepraszam.

Autor aki
Użytkownik
#35 - Posted: 27 Gru 2008 13:32 
No nie przypuszczałem że temat się tak rozwinie :) Dla mnie wszystkie akwaria są piękne w których pływają Tropheusy. Co do karmienia to karmie moje pupile 3 razy dziennie pokarmami które poleciła mi Marta. Co do roślin to mam w akwa parę anubiasów, które nie są zjadane przez ryby tylko marnie rosną :( Parametry sprawdzam po każdej podmianie wody. Miło posłuchać waszych zdań :)

Autor iro
Użytkownik
#36 - Posted: 9 Paź 2016 15:21 
Koleżanki i koledzy mam pytanie.Odnieście się do mego pomysłu mam zamiar na razie zamiar zamiast pakować tło wewn.do akwa 200cm i tym samym zmniejszać szerokość obsadzić tylną szybę wysokimi 50cm jak urosna roślinami jednego gatunku jakiego?.Rosliny myślę posadzić gęsto w jednym długim koszyku szerokim na ok max 5cm i 5cm h wypełnionym keramzytem lub grubszym żwirem.Obsada to tropheusy kasanga.Oświetlenie świetlówki grolux aquastar zapalam tylko aquastar drugie światełko to +2x naświetlacz 10w biały zimny.
Parametry wody to GH-1O,KH-17,PH-8,6,NO3-20,NO2-0
Czy nie wpłynie to negatywnie na stado
Czy poprawi się klarowność wody czy nie
Czy tyle roślin nie narobi więcej szkód niż pożytku dot.parametrów wody.
Dzięki

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 10 Paź 2016 15:33 
Jeżeli już to Vallisneria np. V. gigantea lub V. spiralis, ale:

Rozrasta sie tworząc rozłogi i zarasta cały zbiornik.

Licz sie ze zmianami pH w cyklu dzień /noc.

Niektóre gatunki ryb będą zjadać rośliny.

Słabo rośnie przy nieodpowiednim oświetleniu.

Marta

Autor iro
Użytkownik
#38 - Posted: 10 Paź 2016 17:15 
Dzięki i to wystarczy daje sobie spokój.Zniósłbym obgryzanie ale wahania ph NIE.

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 11 Paź 2016 07:34 
wahania pH zależą od bufowania wody. Im wyższe Gh i Kh tym te spadki są mniejsze.

Marta

Autor iro
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Paź 2016 11:56 
Tak tak Marta wiem dzięki za przypomnienie.Każdy musi tak opracować sobie bufor,sypanie minerałów przy podmianach wody biorąc pod uwagę parametry kranówki jak i również pobieranie minerałów przez ryby by te wahania były jak najmniejsze.Zakończyłem temat roślin miało by to skutkować wahaniami gh,kh o 5-10 stopni a ph raz 7,8,6 itp Stanowcze NIE.pozdrawiam.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jakie rośliny ... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®