Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Bursztynowe akwarium

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor kruczek
Użytkownik
#31 - Posted: 5 Lis 2009 14:48 - Edytowany przez: kruczek 
Czy nie ma prostrzych metod na podniesienie KH niż metoda Ballinga?Sodę i sól mam,ale gdzie ja tu dostanę chlorek wapnia i chlorek magnezu?Poza tym sposób przygotowania tych roztworów ich mieszanie i dozowanie jest dla mnie mało czytelny.Czy może mi ktoś powiedzieć "tak na chłopski rozum"jak mam zwiększyć twardość węglanową?Czy jeżeli dodam sody oczyszczonej,KH wzrośnie?

Autor kruczek
Użytkownik
#32 - Posted: 5 Lis 2009 15:27 
Choć myślę,że bardziej dotyczy to podniesienia PH.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#33 - Posted: 5 Lis 2009 15:58 - Edytowany przez: nuroslaw 
pomyśl o gotowych solach do akwarystyki

np.
Aquarium Systems Instant Cichlid

lub

JBL AquaDur Malawi/Tanganika -

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 5 Lis 2009 16:55 
Ja także użyłabym w Twoim wypadku gotowych soli. To najprostszy i sprawdzony sposób.

Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#35 - Posted: 5 Lis 2009 18:48 
Dziękuję Wam za poradę,właśnie zamówiłem JBL Aqua Dur na e-bay!

Autor sander
Użytkownik
#36 - Posted: 6 Lis 2009 08:11 
A ja bym na twoim miejscu nic nie sypał bo człowiek od, którego bierzesz ryby pewnie trzyma je w tej samej wodzie jaką Ty masz w kranie.

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 6 Lis 2009 08:32 
Kuba ma rację, zmiany parametrów dokonywałabym raczej po aklimatyzacji. Sprawdź w jakich parametrach zyja teraz ryby.

Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#38 - Posted: 6 Lis 2009 12:53 
Sprawdzę oczywiście,choć myślę że parametry będą się różniły.Dostawca jest z Northampton ,55 mil od Birmingham(tu mieszkam)Słyszałem,że jest tu jedno z najlepszych ujęć wody w Anglii(poważnie)PH prosto z kranu to 8-8.5.W smaku jest super,jak mineralna(choć to akurat ryb nie dotyczty)

Autor sander
Użytkownik
#39 - Posted: 6 Lis 2009 12:57 
Ja myślę, że twoja woda jest wystarczająco dobra. pH to podstawa, twardość też nie jest taka zła. Możesz sobie kupić jakiś bufor KH ale ja bym wyluzował. Soda nie zaszkodzi (łyżeczka na 100L).

Autor kruczek
Użytkownik
#40 - Posted: 6 Lis 2009 13:35 
Ok.dosypię teraz 4 łyżeczki(poj.akwarium400l)sody.A podczas podmian wody stosować JBL Aqua Dur,czy sodę, i czy do kranówki dodawać uzdatniacza?

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 6 Lis 2009 14:23 
Napisaliśmy Ci sprawdź najpierw wodę tam skąd bierzesz ryby, potem dopiero dostosowuj swoją.

Marta

Autor sylwiaandjaro
Użytkownik
#42 - Posted: 7 Lis 2009 23:09 
jarek jestesmy z toba

Autor sylwiaandjaro
Użytkownik
#43 - Posted: 8 Lis 2009 01:13 
niech ci sie snia masz wszystko ok. jeszcze tylko pare dni.kochaj je bo sa tego warte. sylwiaandjaro-hull-anglia

Autor sylwiaandjaro
Użytkownik
#44 - Posted: 8 Lis 2009 01:43 - Edytowany przez: sylwiaandjaro 
pamietaj-tropheus jest prosta ryba ,tylko trzy zasady.cieplo,pokarm,woda. spelniaj je a wszystko pojdzie zgodnie z natura jeziora. dla mnie nie ma dnia -zebym o nich nie myslal,tak jak ty.

Autor kruczek
Użytkownik
#45 - Posted: 11 Lis 2009 21:04 
Witajcie od wczoraj młodzież buszuje w akwarium(kupiłem 27 szt.duboisi maswa,niestety dziś pływa 25)Z mojego bursztynowego akwarium zostało wspomnienie.Przez noc małolaty okorowały wszystko co wpadło im na celownik.Pozdrawiam!

Autor sander
Użytkownik
#46 - Posted: 11 Lis 2009 22:44 
duboisi to niesamowite ryby, moje zaczynają się właśnie wybarwiać i widzę, że nie kupiłem kota w worku :-). Niestety w ciągu 6 miesięcy straciłem jedną sztukę, która rozbiła pęcherz i musiałem ją uśpić :-( Czekam jeszcze na 20 sztuk F1 wariantu z Cape Kabogo, które już dorastają :-)

A to dzikie Kabogo i rodzice moich dorastających maluchów :-)


fot. A. Ryżycki (właściciel)

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 12 Lis 2009 05:57 
Ciekawa jestem skąd to Cape Kabogo, jak nikt tego nie odławia:))


Marta

Autor sander
Użytkownik
#48 - Posted: 12 Lis 2009 09:28 
Trzeba Adama zapytać ;-)

Autor kruczek
Użytkownik
#49 - Posted: 12 Lis 2009 11:31 
Sander,tylko pozazdrościć(w pozytywnym znaczeniu tego słowa oczywiście)moje mają ok.6-8 tygodni i wyglądają jak małe dziki.Widziałem za to stado,z którego pochodzą...zatkało mnie!Jak moje będą takie same to będę happy!

Autor sander
Użytkownik
#50 - Posted: 12 Lis 2009 11:35 
Jak możesz to wklej nam zdjęcie tego stada, pocieszmy oczy wspólnie :-)

Autor kruczek
Użytkownik
#51 - Posted: 12 Lis 2009 12:00 
Postaram się to zrobić,ale nieco póżniej.Teraz muszę pędzić do pracy,by młodzież miała co jeść,he,he.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Autor kruczek
Użytkownik
#52 - Posted: 15 Lis 2009 18:31 - Edytowany przez: kruczek 
]

Autor kruczek
Użytkownik
#53 - Posted: 16 Lis 2009 00:38 
Witajcie,niestety mój dobry humor prysł tak samo szybko jak się pojawił.Od momentu wpuszczenia ryb (wtorek)do dzisiaj straciłem 4szt.Obawiam się jednak,że to nie koniec!Parametry spr.codziennie(na dziś PH-8,NO2-0,NO3-10-20mg/l,temp.26.5-27C)wczoraj podmieniłem 100l.wody,karmię raczej skąpo spiruliną super forte TROPICAL i spiruliną NUTRAFIN MAX (40%)oraz TETRA PRO VEGETABLE.Wszystkie pokarmy w płatkach.Ze stada 27 szt.zostało 23 i niestety kilka dziwnie się zachowuje.Jedna lub dwie siedzą na piasku i bujają się na boki,ich oczy są dziwnie wybałuszone.Wg.mnie-BLOAT!Następne trzy lub cztery stoją zawieszone w toni nieruchomo jak śmigłowiec.Reszta ugania się po całym akwarium szukając czegoś na ząb.Rybki mają 2.5-3cm,filtry chodzą non stop(wew.jumbo i zew.fluval 405,akwarium Juvel Rio-400l.)napowietrzenie pompa Rena 600l.+dwie kurtyny także pracuje dzień i noc.Ryby zachowują sie w stosunku do siebie charakterystycznie-ganiają się ,skubią ,strosza płetwy.Te potencjalnie chore też ruszają do pokarmu,choć dziwnie pływają,jakby się ślizgały.Powiem szczerze,że jestem w kropce,moim zdaniem parametry wody są ok.pokarm też.Podejrzewam,że kupiłem chore ryby pochodzące z różnych źródeł.Bardzo długo szukałem źródła z którego mogę kupic 30 szt.Z reguły oferowano mi max.8-11szt.Stąd moje podejrzenia,ale może się mylę?Napiszcie co o tym sądzicie,bo nie chcę stracić reszty stada.Pozdro!

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 16 Lis 2009 06:12 
Czy te ryby od początku miały wybałuszone oczy i były opuchnięte?

Kiedy podałeś pierwszy pokarm?

Nie podawaj pokarmu teraz!!!

Jakie leki masz dostępne antybloatowe?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#55 - Posted: 16 Lis 2009 07:27 
To nie wygląda mi na bloat. Raczej na ryby z różnych źródeł i ich reakcje na niespecyficzne dla siebie bakterie. Radzę odłowić chore ryby i podać im Bactopur direct Sera-y w dawce 2tab/50L wody. Zdrowym rybom możesz podać tabletki bactotabs tej samej firmy. Bactotabs-y podaje się się tylko raz dziennie rano kiedy ryby są najbardziej głodne (muszą szybko zjeść ten pokarm z lekiem). Dobrze by było u "zdrowych" ryb podpiąć UV-kę. Im szybciej zastosujesz leczenie tym mniej ryb stracisz. Jeśli masz możliwość podać clout chorym rybom to jeszcze lepiej.

Autor kruczek
Użytkownik
#56 - Posted: 16 Lis 2009 12:16 
Wybałuszone oczy mają tylko te,które się dziwnie zachowują.Wydaje mi się,ze było tak od początku.Pierwszy raz pokarm podałem 24h po wpuszczeniu ryb.Co do kwestii leków to tutaj jest prawdziwa "masakra".W zadnym sklepie nie spotkałem produktów firmy SERA.Pamietam je z okresu kiedy mieszkałem w Polsce i hodowałem ryby.Tutaj są popularne inne firmy np.INTERPET,API czy SEACHEM.Z leków antybloatowych nie mam nic,wczoraj podałem roztwór soli kuchennej(4łyżki-jedna na 100l.)Niestety nie mam tez możliwości odłowienia chorych ryb,ponieważ jak na razie posiadam tylko jedno akwarium.Jakie mogę zastosować substytuty leczenia w oparciu o firmy podane przeze mnie?I jeszcze jedno "trzecioligowe"pytanie-o co chodzi z tym podawaniem clout?

Autor kruczek
Użytkownik
#57 - Posted: 16 Lis 2009 12:40 
Czy ANTI INTERIAL BACTERIA firmy INTERPET mógłby byc substytutem BNo9. Anti Internal Bacteria 100ml

Internal systemic bacterial infections are a common cause of death in aquarium fish, previously only treatable with veterinary prescribed antibiotics. ANTI INTERNAL BACTERIA is a breakthrough non-prescription product which halts the progress of bacterial problems and prevents them spreading.

For use on ornamental freshwater fish only.

Harmless to filters and all species of fish and plants.

100ml treats 500 litres (110 gallons)

Autor sander
Użytkownik
#58 - Posted: 16 Lis 2009 14:18 
kruczek

"trzecioligowe"pytanie-o co chodzi z tym podawaniem clout?

Clout to lek dla ryb, chyba najbardziej popularny kompleksowy lek.

Autor sander
Użytkownik
#59 - Posted: 16 Lis 2009 14:29 
Szukaj leków, które zawierają substancje czynną nifurpirinol (nitrofurany). Czyli możesz podać także aquafuran, furanol lub jeśli nie ma to z apteki erytromycynę w ostateczności doxycyklinę (ew. inne z terta-doksycykliną).

Autor sander
Użytkownik
#60 - Posted: 16 Lis 2009 14:32 
No i ja bym na twoim miejscu usunął opuchnięte ryby z akwarium. Podkreślam, że gdybym był w takiej sytuacji jak Ty to ja bym tak zrobił. Nie ma 100% pewności, że nie wyleczysz też chorych ryb.

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Bursztynowe akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®