Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Moje pierwsze akwarium z Tropheusami 375L

Autor emigrand
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Maj 2013 22:02 - Edytowany przez: emigrand 
Witam serdecznie wszystkich użytkowników i czytelników tego forum :)

Chciałbym Wam przedstawic moj kawałek Tanganiki może nie do końca naturalny, ale przynajmniej mi podoba :)

W podstawowym założeniu zbiornik miał byc dla Neolamprologus Pulcher Kamakonde, które kupiłem od Pani Marty kilka lat temu niestety w ostatnich dniach, a dokładnie 2 dni po zalaniu nowego zbiornika padła samica mojej Księżniczki najprawdopodobniej pogryziona przez samca, a ponieważ nie ma możliwości zakupu nowej z odłowu u Pani Marty został tylko 1 samiec :/ Musze zdecydowac się na inne ryby.

Przykre że moje Slicznotki nie doczekały nowego pięknego domu bo z pewnością czułby się świetnie w takim litrzażu...

No ale wracając do tematu. Po wymienieniu mnóstwie maili z Panią Martą, która już z całą pewnością ma dosyc moich wiecznych pytań :) (w tym miejscu chciałbym podziękowac za wyrozumiałośc) zdecydowałem, że w zbiorniku będzie pływac stado 12szt, Tropheusów.

Co do odmiany to jeszcze nie do końca się zdecydowałem, zastanawiam się miedzy sp.Moliro, sp.Lufubu, a sp. Kasanga red Rainbow.

Najbardziej spodobały mi się sp.Ndole red, ale niestety nie ma ich już w ofercie tropheusa :/

Ponieważ będzie to moja pierwsza stycznośc z tym gatunkiem chciałbym się dobrze przygotowac do hodowli i będe wdzięczny za Wasze sugestie i uwagi (nawet te najbardziej krytyczne:).

Ale wracając do zbiornika ...
Wode wlałem 9.05.2013.
Parametry pierwszy raz mierzyłem wczoraj i mam takie wyniki

PH 7,9 -8,0
GH 19
KH 12
NO3 0-5
NH3 1
NO2 0,025

mierzone Zoolekiem kropelkowym.

Po tych pomiarach w dniu dzisiejszym włałem do wody 50ml EASY LIFE - EASYSTART, żeby jakoś wystartowac cykl azotowy.

Akwarium na chwilę obecną filtrowane jest przez UniMax 700 i w zamiarze dorzuce jeszcze TetraTec 700 (narazie cieknie) chyba że się nie uda to będzie jakas wydajna głowice do srodka...?

Oświetlenie to 2 jarzeniówki biała i niebieska (nie wiem jakie bo akwarium kupiłem używane i były już zamontowane w pokrywie.
Ja dorzuciłem pasek ledowy, w którym można zmieniac kolory będzie jako światło nocne.\

Grzałka 350Watt temperatura w akwarium 26 stopni.

Głównym elementem wystroju jak widac są czerwone piaskowce i to właśnie na nie tak długo czekałem
Podłoże to piasem kwarcowy akwarystyczny.

A wszystko wygląda tak:

Autor Szarooka
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Maj 2013 08:15 
Mam wrażenie, że te kamienie są zbyt ostre dla ryb. Tropheusy to dość dynamiczne ryby i mogą się o nie kaleczyć.
Pierwsze co mi przyszło na myśl, jak zobaczyłam fotkę to, że wystrój jest pod naskalniki....

Autor emigrand
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Maj 2013 10:19 - Edytowany przez: emigrand 
Szczerze powiedziawszy to wystrój właśnie pod naskalniki, szczelinowce i muszlowce był szykowany :/

Wymieniłem wiele maili z Panią Martą i nie zwróciła mi na to uwagi, Jest to piaskowiec dość miękka skała, ale rzeczywiście nie wiem czy Tropheusy się nie pokaleczą?

może jest na forum ktoś, kto trzyma tropheusy właśnie w połączeniu z piaskowcem i się wypowie na ten temat?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 16 Maj 2013 11:16 - Edytowany przez: admin 
Kamienie w tym wszystkim to drugoplanowa na razie sprawa. Nie umniejszam ich znaczenia, ale dopiero wczoraj zapadła decyzja o trofeusach. Wczesniej pomysłów było wiele. Staneło na trofeusach, bo warunkiem był odchów młodych. Moje propozycje były bardzo zróżnicowane. Do gustu nie przypadły Paracyprichromis, Asprotilpia i X. spilopterus, mimo że w takim układzie młode idealnie się odchowują. Nie będę pisać o innych propozycjach:)

Wg mnie ten rodzaj kamienia nie powienien być problematyczny. Być może trzeba będzie nieco zmienić aranżację, ale to zależy od ryb i w jaki sposób zasiedlą terytoria. Ten kamień jak napisał autor był wyczekiwany i on ma stanowić główny dekoracyjny punkt. Ja dałabym serpentynit gdybym zakładała zbiornik - najlepiej kilka większych skał.

Teraz najważniejsze jest to, aby zbiornik był dojrzały, a filtracja odpowiednia, bo na tym co teraz jest zbiornik nie pociągnie przy trofeusach.

Marta

Autor emigrand
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Maj 2013 13:36 
Pani Marto,

Gdyby nie udało się jednak dojść do porządku z Tetra to czy jakaś wydajna głowica z gąbką w sródku zbiornika wystarczy w połączeniu z UniMaxem 700 ?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 16 Maj 2013 13:48 
Ja zawsze optuję przy trofeusach za dwoma kubełkami i głowicą wewnętrzną lub jednym kubełkiem jak ten i dwoma głowicami z gąbkami.

Marta

Autor emigrand
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Maj 2013 14:32 
A czy 2 kubełki i do tego jeszcze głowica w środku nie spowodują efektu "pralki" w zbiorniku ??

UniMax 700 ma 2250l/h i 2 włoty i 2 wyłoty z filtra.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 16 Maj 2013 17:06 
Do Unimaxa 700 możesz dołożyć jedną głowicę z dużą gąbką.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Moje pierwsze akwarium z Tropheusami 375L Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®