Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Dzień dobry wszystkim i pytanie na początek :)

Autor Trofcik
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Gru 2015 23:31 
Kłaniam się nisko i z góry dziękuję za odpowiedź.
O tuż sprawa jest dosyć śmieszna a może poważna , po długich oczekiwaniach wreszcie udało mi się zakupić niewielkie stado dzikich Lunangwa south ( uśmiech na mojej twarzy ) w ilości 12 szt. I wpuściłem je do mojego zbiornika w którym wcześniej miałem Ikole problem polega na tym że dorosłe Ikole już odłowiłem i są w drugim zbiorniku natomiast pozostały maluchy takie od 2 do 5 cm które w znakomity sposób chowają się w licznych skalnych czeluściach i nijak nie mogę ich wyłapać czy ktoś ma na to jakiś sposób a może najnormalniej w świecie zostawić je z Lunangwą niech przy nich rosną .
Zbiornik standardowy w miarę Trofciowy czyli 150x40x50.
Dodam że dorosłe dzikusy Lunangwy nie wykazują większego zainteresowania maluchami ale maluchy interesują się dzikusami :).
Nie chce teraz grzebać w zbiorniku żeby nie stresować ryb i tak już przejechały ze mną 800 km, więc chciałbym żeby teraz odpoczęły i prawidłowo się zaaklimatyzowały.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 21 Gru 2015 09:49 
A czytałeś na forum o konsekwencjach "Mieszania Biologii". Wpisz w opcje szukaj "mieszanie biologii". Nie zrobiłeś kwarantanny i wpuściłeś ryby do młodych osobników ze starej obsady.

To jest Twój problem teraz!

Marta

Autor Trofcik
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Gru 2015 22:19 
Wyczerpująca odpowiedź dziękuję .

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 22 Gru 2015 08:02 
Oj Trofcik, Trofcik...

Jak widąć nie czytasz i nie rozumiesz. Pomieszałeś różne ryby, o różnych szczepach mikroorganizmów. Możesz stracić wszystkie ryby!!

Poczytaj i sam zobaczysz, co jest Twoim największym problemem teraz. Nie zainteresowanie lub brak zainteresowania ryb sobą. Musisz jak najszybciej odłowić małe ryby, ale nie wiem czy nie jest już zbyt późno.

Jak poczytasz na forum, to nie zrozumiesz problemu, który masz przed sobą.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Dzień dobry wszystkim i pytanie na początek :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®