Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Rozmnazanie Trofków

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Kwi 2016 11:47 
W moim akwarium mała jest przeżywalność narybku. Samice noszą młode po czym wypuszczają a pozostałe osobniki je zabijają pomimo wielu kryjówek. Niewiele ryb potrafi się uchronić. Czytałem, że opcji jest wiele. Tylko nie wiem która z nich jest najbardziej prawidłowa. Spotkałem się z opiniami, że mam za mało kryjówek, że samice należy odławiać do kotników zewnętrznych, że samice należy umieścić w kotniku wewnątrz akwarium ogólnego. Jak powinno się to robić poprawnie, żeby zwiększyć przeżywalność narybku bez uszczerbku dla samicy i stada.

Autor Sebi
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Kwi 2016 21:21 
Nikt mi nie podpowie????

Autor marcel
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Lis 2016 21:55 
Witam. Wyławianie samicy nie jest zbyt dobrym pomysłem ponieważ za bardzo zestresujesz samice i przed wcześnie może wypuścić młode. Lepiej ich nie stresować nie ingerować. Samice same podejmą decyzje gdzie i kiedy wypuścić maluchy. Tylko zapewnij odpowiednie kryjówki a na pewno się dochowasz narybku. Nie zakładam nowego postu wiec drodzy koledzy przedstawię swój problem. Mam troche inny problem a mianowicie ryby od jakiegoś czasu przestały sie rozmnażać. Posiadam akwarium 375l. Pływają w nim 24szt. Tropheusow bemba. Filtracja to hw 304 wypełniony lawą wulkaniczną w drugim i trzecim koszu ceramika a w czwartym gąbka. Do tego hw jest połączony z dwoma narurowcami w którym w jednym jest gąbka a w drugim lawa. Jako mechanik to atman 203 z dużą gąbką. Parametry mierzone dzis przed podmianą wody to ph 8.5 kh 8 gh 17 no2 0 no3 10. Oświetlenie to dwie jarzeniówki led barwy białej 6500k Proszę o wypowiedzi. Mile widziane jakies pomysły sugestie. Marcel


Nie będę zakładał nowego tematu

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Lis 2016 09:33 
A od kiedy nie rozmnażaja Ci sie ryby? Ile w sumie masz ryb w tym akwarium? same dorosłe 24 osobniki?

Każdy gatunek musi mieć przerwę w rozmnażaniu. To normalne.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Lis 2016 22:56 
Witam. Marto dzięki za odzew. W akwa pływają 14 dorosłych osobników a reszta to mieszanka w ilości 10szt. Jedne mają prawie rok inne pół roku. Po ostatnim incydencie z gąbką i w tym utracie kilkunastu ryb wszystko powróciło do normy. Ryby rozmnażały sie jak szalone ale od pół roku nic. Może faktycznie Marto masz racje. Musza odpocząć. W sumie minęło od ostatniego tarła pół roku. Nie wiem poczekamy zobaczymy co będzie dalej. Pilnuje parametrów mierze testami kropelkowymi firmy sera ,wodę podmieniam raz w tyg. 20%. W sumie nic sie nie dzieje takiego nie po kojącego. Marcel

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 16 Lis 2016 17:36 
A jesteś pewien, że te 14 dorosłych sztuk to samce i samice?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Lis 2016 14:11 
Witam tak jestem pewien. Te młode nie wzięły sie bóg wie skąd Marto tak wiec poczekamy zobaczymy co będzie dalej. Pozdr. Marcel

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 18 Lis 2016 14:48 
Ale napisałeś, że straciłęś kilka ryb, więc pytam po stracie!

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Lis 2016 23:48 
Droga Marto. 3 samce reszta samice. Co do młodzieży to nie wiem co z nich wyrośnie chodź nie ukrywam ze od małego co niektóre próbują ustalać pozycje strasząc sie i łapiąc sie za pyszczki
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Gru 2016 23:44 
Witam. Marto miałaś racje odnośnie przerwy w rozmnażaniu. Serce się raduje że moje rybcie znowu się trą. 3 samice już inkubują i czekam na kolejne które za pare dni pewnie też będą. Nie potrzebna była ta panika z mojej strony ale człowiek chce jak najlepiej dla swoich podopiecznych.Pozdrawiam
Marcel

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 29 Gru 2016 07:15 
Ryby jeżeli nie są chore, albo w krytycznie złych warunkach to same regulują rozmnażanie.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Rozmnazanie Trofków Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®