Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheusy giną

Autor damian83
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lip 2017 19:47 
Witam wszystkich. Mam problem już od początku założenia tanganiki. Moje akwarium to 300l z filtrem zew. jak i wewn. obsada to 6 Neolaprologus leleupi
I tropheusy Dubois było 16. I te trofcie mi giną .ich zachowanie to trzepanie sie ,bujanie ale na skałach jakby siedzialy na nich z podwyższonym oddechem , nie które wytrzymalsze chyba .po jakimś czasie tzn dzień lub 3 leżą bielutkie. 2 ryby po długości ciała pas był koloru zoltawo zielonego- zgon. Dziś zauważyłem 1 doubois miał długi nitkowany odchod .wczoraj dodałem sól akwarystyczna wszystkie pomiary ok. Pomiary co tygodniowe bez uzupełniania soli i uzdatniacze wody przy podmiance20-30% czyli ph 8,5 no2 0,025. Przy dodaniu soli dnia wcześniejszego Dziś mierzylem ph 8. No2 0,025. No3 0. Gh50°n. Kh 6°n. Proszę o pomoc choctematy ponaglaja się

Autor damian83
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Lip 2017 19:53 - Edytowany przez: damian83 
Dodam wyłaczylem oświetlenie od 2 dni pokarm odstawiony 3 dni . Karmione to co od hodowcy sprowadzane że Stanów obrucz tego to spirulina z tropicala i pokarmem wysokobiałkowa i nie wiem czy tu problem nie stanowi.I podwyższona temperatura do 31°c wyeliminować rozwuj pierwotniaków i tym podobne.

Autor damian83
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Lip 2017 22:01 - Edytowany przez: damian83 
Dodam jeszcze iż od początku miałem szczep bakterii z filtra lecz już po tygodniu dodałem rybki a po każdym tygodniu podmienualem wode

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Lip 2017 06:30 
W ostatnim zdaniu odpowiedziałeś na swoje problemy.

Podaj wynik amoniaku NH3/Nh4

Jak dla mnie nie masz cyklu azotowego.

Marta

Autor damian83
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Lip 2017 14:04 - Edytowany przez: damian83 
Dziękuję
Ale przy dojrzałym akwarium nh3/4 powinna być blisko 0 a jeśli nie mam cyklu azotowego to też wyjdzie 0?
Rozumie że to dziś sprawdze i napiszę ile wynosi. Lecz receptę już mam na metronidazol i rozumiem że nie ma teraz konieczności zatruwania rybek?

Autor damian83
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Lip 2017 15:07 
P. Marto mam 2 akwa w którym nic się nie dzieje, może lepiej odlowic rybki w którym akwa się coś dzieje i wsadzić do lepszej wody. W drugim akwa nie sprawdzalem testów.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 14 Lip 2017 06:30 
I odpowiedzi o amoniaku nadal nie ma, a czas ucieka.....

Marta

Autor damian83
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Lip 2017 16:14 - Edytowany przez: damian83 
Ciężko miałem znaleźć test ale wynik jest 0 przy ph7,5 i temp.26/27
Więc powód dalej dla mnie nieznaczny. Wczoraj miały tylko trofki długie odchody

Autor damian83
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Lip 2017 21:34 - Edytowany przez: damian83 
Nikt nieodpowie na problemy moich pyszczakow ,wiem że mój błąd .podałem wszystkie testy ,dalej są znikome dla mnie. Jutro będą wszystkie testy wypisane nowe.
Do dziś nie jedzą trofki Dubois, a z nimi Neolaprologus leleupi mięsożerne są raczej zdrowe, jedzą ,nie zdychają

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 17 Lip 2017 06:13 
Problemy:


Pomieszanie ryb! roślinożercy/mięsożercy - czy kupiłeś ryby w jednym źródle?

Zbyt szybkie wpuszczenie ryb do niestabilnego zbiornika

Brak szczegółowego opisu akwarium, zachowań ryb, filtracji, żywienia i innych działań. Nie wiem gdzie kupiłeś ryby, nie ma filmu ze zbiornika ani zdjęć ryb.

To na co mam odpisywać? To Ty czekasz z działaniem.

Opisz wszystko wg tego:

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Bez pełnej informacji w ciemno nikt nic nie doradzi!!!
I skad masz GH 50!!

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheusy giną Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®