Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Akwa Maciocha-Projekt Lamprologini

Autor macioch
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sier 2014 20:42 
Witajcie


Moje akwa już zalane. Jest to akwa o pojemności 522l (200x58x45).Tło strukturalne wewnętrzne samoróbka kamienie część prawdziwych część to wykonane imitacje aby było lżej

Narazie wygląda to tak.




Jeżeli chodzi o filtracje narazie chodzi tylko mechanik Atman JKA-IP203 2000 l/h jutro kupuje Sera Siporax i zastosuje go do filtra JBL Cristal Profi 500 o przepływie 1200 l/h. Będe musiał też kupić nową większą drobną gąbkę.

Oświetlenie stanowią 3 żarówki ledowe na kinkiecikachzamontowanych w ścianie, ale będe musiał je zmienić na jakieś słabsze bo są zbyt jasne.

Co do obsady nie jestem pewien na pewno będzie to niecka N. callipterus z towarzyszącymi gatunkami, na pewno jedna niecka ale może i dwie.

Muszli niestety narazie tylko 5, ale niebawem dojdzie jeszcze ok 60-70.

Autor macioch
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Lis 2014 18:17 
Jako pewne sprawy bardzo mi się pokomplikowały przeciągający się remont w domu i kilka spraw natury osobistej pierwsze ryby zamieszkają w akwa dopiero z początkiem grudnia.Zależy mi na tym by były to ryby z jednej lokalizacji.Nie stać mnie na zakup wszystkich ryb z odłowu ale niektóre z pewnością zamuwie z odłowu lub przynajmniej pokolenie F1.

Gdzieś kiedyś czytałem o występujących w nieckach exLamrologus caudopunctatus.Nie było tam jednak odnośnika do żadnego naukowego artykułu więc prosze o potwierdzenie tych informacji.Jeśli to prawda to w jakieś lokalizacji występują niecki w których żyją caudopunctatusy oraz jakie gatunki oprócz nich towarzyszą wtedy callipterusom.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Lis 2014 18:51 

Autor macioch
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lis 2014 19:09 
Pani Marto, a pani słyszała kiedyś o caudo występujących w nieckach? I czy w akwa w którym była by niecka mogły by znaleźć sie caudo jako dodatek obok niecka pow. dna jest duża (200x58)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 28 Lis 2014 20:37 
Wszystko o moich nieckach napisałam w TM 8 - polecam:)

Nie "gdybam", bo nie znam takich połączeń. Zapraszam do Krakowa na oglądanie mojej niecki.


Marta

Autor macioch
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Lis 2014 21:53 
Artykuł przeczytałem kilkakrotnie mam ten numer

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 29 Lis 2014 07:36 
Hmmm tam była opisana dyskusja, którą podałam wcześniej i podany tytuł opracowania:)

Marta

Autor macioch
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Lis 2014 12:58 
a no to wyleciało mi z głowy, czytałem to jakiś czas temu ;)

Autor macioch
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Gru 2014 19:09 
mam pytanko czy oprócz vittatusów shell moge dodać pare zwykłych vittatusów?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 10 Gru 2014 19:19 
A czytałeś o tych rybach? to prawdopodobnie tylko formy środowiskowe tego samego gatunku.

TM 12 i TM 11

Marta

Autor macioch
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Gru 2014 19:26 
czytałem niestety nie w TM dlatego pytam.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Akwa Maciocha-Projekt Lamprologini Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®