Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada dla księżniczek

Autor aerog
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Wrz 2014 22:44 
Witam serdecznie, posiadam od ponad roku akwarium około 150 l, raptem 8cm długie, w którym mam rodzinkę Neolamprologus pulcher. Szykuję się do postawienia nowego, większego akwarium około 400 l, 150 cm długie, 50 szerokie. I choć wiem, że księżniczki to piękne ryby i jest wielu zwolenników trzymania ich w jednogatunkowym akwarium, to chciałbym jednak spróbować stworzyć baniak, w którym będą miały towarzystwo. Mogę na początek nieco zmniejszyć obecne stado (młodzieży będzie około 20 w tej chwili, może nieco ponad) i chciałbym jednak porządnie zaskalnione nowe akwarium "wyposażyć" także w inny gatunek, oczywiście z tangi. I nie mam pojęcia w co "uderzyć" oraz czy rzeczywiście ryzykować. Pulcher plus co? Calvusy? Leleupi? Inne naskalniki/szczelinowce - jakie? Bo jeśli nie zrobię "mieszanej" tanganiki, to nie wiem, czy pozostane przy samych księżniczkach. Coraz częściej po łbie chodzi mi odpuszczenie sobie ich, jeśliby miały być wyłącznie one, a w tych 400 litrach urządzę Amazonkę (tak, wiem, to nie to forum). Proszę o rady! :)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 5 Wrz 2014 15:58 
W mojej opinii księżniczek nie należy łączyć z innymi gatunkami. No chyba, ze w zbiorniku kilkutysięcznym.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada dla księżniczek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®