Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Neolamprologus pulcher Isanga

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Gru 2014 18:10 
Czy w moim zalozeniu zakupu jednej pary ryb jest jakis błąd? Docelowo ma byc i tak tylko para, w Olsztynie moge miec problem z zakupem, wiec i z ew. oddaniem nadmiaru zakupionych sztuk.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Gru 2014 20:16 
Raczej nie ma błędu. Para stworzy kolonię bez problemu:)

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Gru 2014 22:58 - Edytowany przez: nechor 
Da sie okreslic plec w mlodym wieku? Widzialem zdjecia w Waszej galerii - ja nie potrafie powiedziec czy to samiec czy samica.

Acha, jeszcze jedno - literka "x" oznacza, ze macie je na stanie?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Gru 2014 07:42 
X to takie, które mamy, ale my nie mamy młodych ryb tylko WF:)

Marta

Autor marek
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Gru 2014 08:10 
To znowu coś z własnego doświadczenia, ale tym razem z mojej pierwszej przygody z Tanganiką czyli z przed ponad dwudziestu lat. Miałem N. Brichardi i Daffodil. W zachowaniu bardzo podobne. Bardzo agresywne terytorialne i bardzo plenne. W bardzo krótkim czasie zapełnią zbiornik dowolnych rozmiarów i mimo, że w rodzinie dojdzie do wewnętrznej agresji.
I tu to o co pytasz, ogromne problemy z wydaniem nadwyżek. W moim mieście, ale też i sąsiednich w prawie każdym sklepie zoologicznym pływały moje księżniczki. Nikt tego nie chciał już kupować. Bardzo odetchnąłem kiedy natura sama rozwiązała problem.

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Gru 2014 16:25 
X to takie, które mamy, ale my nie mamy młodych ryb tylko WF:)

Hmm... WF oznacza ryby z odlowu, tak? Widzialem w galerii N. Pulcher i wygladaly na mlode - nie mialy jeszcze prawie rozwinietych polksiezycowatych pletw na przyklad. Cos przekrecam?

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Gru 2014 16:26 
Bardzo agresywne terytorialne i bardzo plenne.

Tak, co nieco juz o nich wiem. Z drugiej strony doslownie wszystkie pielegnice jakie mialem rozmnazaly sie w zabojczym tempie. Nie do przeskoczenia.

Autor marek
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Gru 2014 20:26 
Tak, co nieco juz o nich wiem. Z drugiej strony doslownie wszystkie pielegnice jakie mialem rozmnazaly sie w zabojczym tempie. Nie do przeskoczenia.

Jeśli chodzi o Tanganikę to tylko Caudopunktatusy dorównywały im terytorializmem i agresją bo potomstwa nie dość, że miały mało to jeszcze nie potrafiły odchować. Mam na myśli agresję w stosunku również do innych gatunków i piszę o rybach, które miałem lub mam w swoim akwarium. Teraz mam kilka gatunków i tylko J. transkriptus z początkowych 6 sztuk po około 5 latach osiągnęły liczebność grubo ponad sto a może i ponad dwieście sztuk, ale mimo to w żadnym stpopniu nie ograniczają terytorium innym gatunkom.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Neolamprologus pulcher Isanga Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®