Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

120x40x50cm; muszlowce, cyprysie i krabiki muszlowe.

Autor wislok
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Paź 2015 11:00 
Mam okazję nieco powiększyć zbiornik z racji tego że przeprowadziłem się i mam nieco więcej miejsca a maksimum jakie upchnę to wyżej wymieniony"standard". W założeniu są przedewszystkim n. multifasciatus i exlamprologus ornatopinnis cameron bay(ryby z poprzedniego mniejszego szkła).
Chciałbym jeszcze do nich dorzucić kilka krabików muszlowych i stadko 8 cyprychromis. Czy takie połączenie niesie jakieś ryzyko. Przyznam że rozważałem odrzucenie parki jakichś szczelinowców lub np. 5 t. vittatus ale to chyba już zbyt wiele by rybki prawidłowo funkcjonowały.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Paź 2015 16:04 
Do tego zbiornika nie możesz włożyc cyprichromisów!! Minimalny zbiornik musi mieć 150 cm długości.


Nie łączyłabym multików z ornatipinnnis. Jak dla mnie to połączenie nie jest ok. Multiki bardzo kopią, tego nie lubią ornatipinnis. A nie licz na to, że terytoria nie będą zachodzić na siebie. Jak masz ornatipinnis to dodaj T. vittatus i krabiki.

Marta

Autor wislok
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Paź 2015 19:15 
Faktycznie coś pokręciłem z minimalnymi wymiarami szkła dla cyprysi, pamięć zawodna bywa niestety. Dziękuje za tą uwagę.
Co do połączenia multików i ornatopinnis to jak narazie one jakoś u mnie w 126l razem funkcjonują, z tym że to multiki są bardziej poszkodowane. Zostały przez samca ornatopinnis zepchnięte w kąt akwarium i tam sobie rządzą w okopach o wymiarach 20x20cm. Liczyłem że w większym akwarium uda im się utrzymać we władaniu większy kawałek dna.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Paź 2015 20:39 
Jakoś to chyba nie jest najlepsze wyjście? Czy nie lepiej stworzyć połączenie bardziej przyjazne?

Marta

Autor wislok
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Paź 2015 05:30 
Nie będę na siłę łączył tych ryb. Poprostu łudziłem się że skoro w nieco mniejszym zbiorniku rybki jakoś razem wspóżyły, to przy powiększeniu powierzchni dna będzie im jeszcze lepiej.

Boję się że dalej "błądze" ale lepiej spytać niż żałować. Zbiornik jest stosunkowo wysoki więc chciałbym ożywić toń, czy paracyprychromis przy odpowiedniej aranżacji akwarium mogły by tu dołączyć, tzn do ornatipinnis i vittatusów?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Paź 2015 07:04 
Tak paracyprichromisy tak:) Dodaj grupę 6-8 sztuk, ale przygotuj wysokie/wysoki kamień lub tło kamieniste, aby tworzyło ścianę.

Marta

Autor wislok
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Paź 2015 17:14 
Taki element dekoracji oczywiście znajdzie swoje miejsce. A więc po rozlicznych "wydziwianiach" i godzinach spędzonych na wyszukiwaniu opisów rybek w końcu mam zaplanowaną obsadę: 6-8 paracyprychromis, 4-5 t. vittatus, 1+2 exlamprologus ornatipinnis i kilka krabików. :) Dziękuje za rady i mam nadzieję jak najszybciej zakończyć przeprowadzkę oraz w następnej kolejności spotkać się z Państwem przy okazji odbioru zwierząt.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 2 Paź 2015 19:59 
Zapraszamy:)

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 120x40x50cm; muszlowce, cyprysie i krabiki muszlowe. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®