Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Meleagris a inne muszlowce

Autor melloncollic
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Lis 2015 18:28 
Witajcie!

Od jakiegoś czasu w jednym z moich zbiorników pływają L.meleagris. To już moja trzecia przygoda z tym gatunkiem - moim zdaniem najładniejszym z muszlowców. Za każdym razem próbowałem łączenia ich z innymi towarzyszami. Mimo tego co znajduję na forach i w książkach - czyli, że to dość terytorialny i agresywny gatunek - z mojego doświadczenia wynika, że meleagrisy nie są zbyt silne w konfrontacji z innymi muszlowcami. Łatwo dają się zdominować, nie są tak skore do otwartych potyczek, a bardziej stroszą pióra.

W moim przypadku zupełnie nie zadziałało łączenie ich z brevisami i alto shellami. Ale co ciekawe nieźle sprawdzało się połączenie ich z similisami - oba gatunki trzymały się wyznaczonych rewirów. We wszystkich jednak połączenie wpływało pozytywnie na zmniejszenie agresji samców meleagrisa względem samic.

Jakie Wy macie tu doświadczenia? Ktoś łączył może meleagrisy z signatusami albo ornatipinnis Kigoma lub jeszcze innymi muszlowcami?

Autor melloncollic
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Gru 2015 14:05 
Będę testował prawdopodobnie połączenie meleagris i signatus - ktoś może je stosował już? Czy może myślicie, że to zły pomysł?

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 5 Gru 2015 10:10 
Jak dla mnie nie ma sensu w łączeniu gatunków, które nie występują ze sobą w naturze i mają bardzo zbliżony poziom agresji.

To takie robienie czegoś na siłę, tylko po co?

Marta

Autor melloncollic
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Gru 2015 22:10 
W tym przypadku chodzi o efekt wizualny oraz kwestię chęci hodowania 2 ciekawych gatunków - niestety w 1 lokum ze względu na ograniczoną ilość miejsca.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 7 Gru 2015 09:37 
Jak dla mnie trzeba myśleć o rybach i ich samopoczuciu, a nie o kwestii wizualnej i chęci posiadania. Nietrafione połaczenia nie kończą sie tylko na tym, że Tobie się coś podoba lub nie, tylko na tym, że ryby mają ciągły stres. Takie jest moje podejście.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Meleagris a inne muszlowce Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®