Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

100x40x40cm Księżniczki?

Autor GreQu
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2016 10:31 - Edytowany przez: GreQu 
Witam.
Chciałbym się was dopytać, bo opinii jest mnóstwo na ten temat, i są one strasznie podzielone.
Czy akwarium o wymiarach 100x40x40 ( 160l ) będzie dobrym wyborem dla parki Księżniczek z Burundi? To jest takie maksimum dla akwarium, ponieważ dłuższego ani szerszego nie zmieszczę. Aktualnie mam w 112l Brevisy, a po wakacjach startuję z 450l BW, a chciałbym spróbować z Księżniczkami, ponieważ widziałem je nie raz i zrobiły na mnie wielkie wrażenie, lecz chciałbym by akwarium wystarczyło
dla Parki i dla potomstwa.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Mar 2016 10:46 
Minimalne akwarium dla księżniczek to 120 cm długie. I to jest ekstremalne minimum dla tych ryb.

W takim zbiorniku jak masz możesz mieć inne ryby tanganickie, ale nie księzniczki.


Marta

Autor GreQu
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Mar 2016 10:57 - Edytowany przez: GreQu 
To klapa, niestety nie upchnę większego akwarium, więc plany z akwa 100x40 idą w zapomnienie, ponieważ chciałem spróbować z Księżniczkami, i tylko z nimi. Dzięki za odpowiedź.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 7 Mar 2016 11:14 
A szkoda:) jest wiele bardzo ciekawych gatunków:)

Marta

Autor GreQu
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Mar 2016 11:18 - Edytowany przez: GreQu 
Niestety, mam już dwa akwaria w domu, 2x 112l - małe, bo małe, ale w drodze idzie 450l, a chciałem spróbować z Księżniczkami, bo naprawdę zauroczyły mnie. Może kiedyś....
Tak z ciekawości, przy takim litrażu, to i tak tylko muszlowce/szczelinowce?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Mar 2016 11:23 
Muszlowce tak- szczelinowce- nie, przynajmniej te w ogólnym zrozumieniu, czyli rodzaj Julidochromis i Chalinochromis zupełnie odpadają. Dla nich 150 cm długie.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 100x40x40cm Księżniczki? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®