Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do 300l

Autor aquafan
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lut 2017 19:42 - Edytowany przez: aquafan 
Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum i mam prośbę o dobór obsady do mojego akwarium. Posiadam zbiornik 300l (120x50x50) Akwarium nie jest za duże więc raczej planuję obsadę jednogatunkową aby uniknąć niepotrzebnych awantur i zgonów ryb. Nie za bardzo jest mi znany temat doboru ryb z Tanganiki, jedynie to co wyczytałem w internecie ,a tam jest naprawdę duża rozbieżność co do warunków trzymania tych samych ryb. Jednym wystarcza 100l a inni piszą 300l minimum. Bardzo podobają mi się ryby z grupy Neolamprologus a szczególnie tzw. księżniczki. Chciałbym trzymać jeden z gatunków (bo dwa gat chyba nie da rady) N. Heliantus, Gracilis, Daffodil lub Marunguensis. Doczytałem że te ryby po pewnym czasie tworzą jedną wielką rodzinę. Czy moje akwarium jest odpowiednie dla tych ryb i ile małych ryb kupić na początek? Czy razem z którymś w/w gatunkiem można jeszcze trzymać jakiś inny gatunek np. N. Leleupi? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Lut 2017 14:47 - Edytowany przez: admin 
Para ryb z grupy tzw. księżniczek to super pomysł. Nie wiem ile młodych masz kupić, bo....co zrobisz resztą ryb? Uważam, że księżniczki powinny byc same. Inne ryby będą cierpiały przy intensywnie rozmnażających się księżniczkach.

Marta

Autor aquafan
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Lut 2017 15:06 - Edytowany przez: aquafan 
Marto
Dziękuję za odpowiedź. Nadal nie wiem ile młodych księżniczek kupić. Z twojej odpowiedzi wnioskuję że po dobraniu się w akwarium dominować będzie tylko jedna para. Rozumiem że dwie różne gatunkowo pary księżniczek w tym akwa też odpadają, czy ze względu na dominację jednej pary ,czy na możliwość krzyżowania się?
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 12 Lut 2017 14:00 
Nie wiem, co będzie dominować przy większej ilości ryb, bo zwykle jedna para przejmuje dominację i spycha inne w kąt lub zabija. Każdy zbiornik jest inny i nie ma jednej recepty.

Na inne pytania odpowiedziłam powyżej:)

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do 300l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®