Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do 200x50x50 (500l)

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Mar 2017 12:19 
Witam wszystkich :)
Poważnie myśleć o akwarium 200x50x50, tzn decyzja już została podjęta, jedynie nie wiem kiedy dokładnie je kupię:)
W tej chwili robię to co każdy lubi najbardziej - wymyślam obsadę;) i miałem już nawet kilka pewniaków - wariantów obsady. Drapieżniki z Malawi. Niestety są to ryby w okolicach 20cm i prawdę mówiąc nie chcę mieć w akwarium 2m tylko kilku ryb :/ Tak więc zacząłem myśleć o Tanganice, bowiem jest tu dużo drapieżnych ryb w akceptowalnym rozmiarze (max 15cm). Dlaczego małe drapieżniki? Otóż dlatego o czym pisałem wyżej, chciałbym mieć więcej ryb niż kilka i co ważniejsze chciałbym urządzić takie akwarium w sposób który wizualnie je powiększy. Trzymanie ryby 20cm w akwa o długości 200cm jest wizualnie zbliżone do trzymania 10 cm w 100 cm i 5cm w 50cm (itp).
Wstępnie myślałem o A. clavus, ale to już dla mnie Górny limit ;) nie chciałbym żeby ryby wyglądały jak sardynki w puszce, dlatego napisałem tutaj na forum :) jestem swieżakiem jeśli chodzi o Tanganike. Czy moglibyście podsunąć mi jakieś ciekawe drapieżne gatunki trochę mniejsze od A. clavus?
Na tej podstawie będę chciał dobrać resztę gatunków.
Myślałem również o Lepidiolamprologus nkambea ale też jest dość duży i mało jest jego opisów w sieci.
Przez myśl przeszedł mi jeszcze A. fasciatus lecz niestety o nim wiem najmniej.

Z góry dziękuję:)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Mar 2017 13:03 
cześć,

A czy planktonożercy i xenotilapie wchodza w grę?

Marta

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Mar 2017 13:13 
Na pierwszy plan drapieżniki:/ zdaje sobie sprawę z tego że drapieżniki są duże ale widzę też że na ogół Tanganika jest bardziej zróżnicowana pod tym względem od Malawi. Ostatecznie (jeśli nic innego nie wymyślę) postawię na A. calvus bądź Lepidiolamprologus nkambea. Wtedy postaram się dobrać resztę fauny możliwie nie dużą, tak żeby żadna ryba nie stała się przekąską.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Mar 2017 13:36 
Pomyśl w takim razie nad niecką Lamprologus callipterus. Tutaj na forum opisywaliśmy ją wielokrotnie. Masz wtedy wielogatunkowy zbiornik z mniejszymi drapieżnikami, a dominuje w tym wszystkim duży 15 cm samiec/samce L. callipterus. Bardzo ciekawe, ruchliwe połączenie gatunków.

Marta

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Mar 2017 14:39 
To jest to czego szukam;) jedynie ubarwienie gatunku nie należy do najbardziej oryginalnych; p
Są jeszcze jakieś które będę w stanie kupić, podobne do powyższego ale bardziej atrakcyjne wizualnie, ciekawiej ubarwione?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 23 Mar 2017 14:53 - Edytowany przez: admin 
Masz N. sexfasciatus, forme Gold i Blue, ale oczywiscie nie do niecki. Niecka to specyficzny twór. Genialny do obserwacji.

Marta

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Mar 2017 12:43 
Masz może doświadczenia z Lamprologus fasciatus?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 27 Mar 2017 17:06 
Wielokrotnie mieliśmy go w nieckach L. callipterus:)

Marta

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Mar 2017 17:08 
Moglabys coś o nim powiedzieć? Jakie pokarmy przyjmuje, jak się zachowuje wobec innych gatunków ryb? Trudno znaleźć taki opis w sieci

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 27 Mar 2017 17:21 
Poczytaj moje opisy niecki w Tanganika MAGAZYN 8 - "Lamprologus callipterus (Boulenger, 1906). Niezwykly dymorfizm płciowy, niecki i pasożytnictwo rozrodcze, dr Marta Mierzeńska"

N. fasciatus jest drapieżnikiem. Zjada np. krewetki, kryla, pokarmy sztuczne

Poczytaj takze:

http://www.seriouslyfish.com/species/neolamprologu s-fasciatus/

Marta

Autor PWRxerxes
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Mar 2017 18:40 
Dzięki:) praktycznie jestem już zdecydowany jakie będą ryby, chciałbym tylko dopytac o jedną rzecz. Który z tych dwóch jest bardziej drapieżny? Lepidiolamprologus nkambea czy Neolamprologus fasciatus?

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 28 Mar 2017 09:25 
Oczywiście, ze Nkambae jest bardziej drapieżny, to duża ryba, rybożerca, fasciatus żywi sie głównie krewetkami.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do 200x50x50 (500l) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®