Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Witam problem z C. gibberosa Mpimbwe

Autor mariusz30
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Lis 2017 17:35 
Witam jestem nowy na forum, mam baniaczek 450l a w nim C. gibberosa Mpimbwe 12 szt pokolenie F1 Ryby mają 1 rok, u mnie są od marca. Problem jest taki że są bardzo płochliwe i słabo wybarwione, chcą się pozabijać w jaskiniach. Podaję podstawowe parametry wody Ph 8 Gh 18 No3 10 Temperatura wody 26-27 stopni. Oświetlenie 10godz dziennie, karmione raz dziennie Filtracja Aquael unimax 700 biologiczny, mechaniczny Aquael turbo 2000. Może ktoś mi podpowie w czym problem?
Pozdrawiam
Mariusz

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Lis 2017 17:46 
Witaj,

za mały zbiornik, za dużo ryb. Zbyt wysoka temperatura.

Jakie masz światło?

Marta

Autor mariusz30
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Lis 2017 19:27 
Witam wiem że za dużo rybek docelowo chciałem zostawić sześć, lub kupić większy baniaczek. Jeżeli chodzi o oświetlenie to było w zestawie Aquaela Glossy Retrofit Sunny 3x18w (lumen 3x1820) plus 1x Actinic. Automat załącza 1x Sunny o 12, o 14 dodatkowo załącza Actinic o 16 załącza dodatkowy 1x sunny, o 18 wyłączany jest 1xSunny o 21,30 wyłączany jest 1x sunny i o 22 wyłączany jest 1x Actnic. Wiem że to jest pokręcone i zapewne złe ustawienie, ale tak mi kiedyś ktoś doradził. Proszę o podpowiedz jak to zmienić. Temperaturę do ilu mam obniżyć? Zazwyczaj jest 26 stopni, mieszkam w blokach i mam mały problem z zbijaniem temperatury.
Pozdrawiam
Mariusz

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Lis 2017 09:48 
Ale już teraz pływają w zbyt dużej grupie i w zbyt małym zbiorniku.

Płochliwosc wynika z nadmiaru światła. To ryby głebinowe i nie lubią swiatła. Dobrze czuja sie w półmroku i białym świetle.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Witam problem z C. gibberosa Mpimbwe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®