Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

wzrosły możliwości...:)

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor zibi69
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Lis 2009 09:57 
Na horyzoncie zaświtała możliwość postawienia docelowego=b. dużego zbiornika. Myślę o takim powyżej 2,5 metra długości. Szukam informacji o możliwościach kupna takiego szkła (choć ceny powalają) lub budowy DIY (beton/sklejka). Na forum "wylądowałem" z frontkami... a teraz chciałbym dać im prawdziwy dom tak jak sobie :) Może ktoś z Szanownego Grona ma takie doświadczenia?

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Lis 2009 10:00 
Napisz jakie dokładnie chcesz wymiary wtedy można napisać coś więcej. Cena samego szkła nie powinna być specjalnie powalająca.

Autor zibi69
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Lis 2009 10:05 
Chciałbym postawić takie 300x60x60 (lub zbliżone). Kwestia ceny (szkło) lub ograniczeń architektonicznych w przypadku DIY (beton/sklejka).

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Lis 2009 10:07 
Szkło nie powinno przekroczyć 1500-1900 pln

Autor zibi69
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Lis 2009 10:09 
taaa... najniższa cena w DISCUS-sie (Radzymińska) 10.000 a rozmowa dot. zbiornika 300x70x70 szybka klejona żywicami z dwóch 12mm.

Ja buduje mały domek a nie willę w Konstancinie :( Przy takiej cenie to ja dziękuję... frontki zostaną w starej 500...:(

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Lis 2009 10:15 
Napisz do mnie na mail

Autor zibi69
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Lis 2009 10:19 
Jakoś mało rozgarnięty jestem chyba ...:( Gdzie mogę znaleźć Twój adres?

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Lis 2009 10:28 
:-) Pod moim nick-iem kliknij użytkownik i zobaczysz na górze adres

Autor zibi69
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Lis 2009 10:43 
... ależ ze mnie ... klikałem w nicka...
Mail poszedł... :)

Autor jaro0106
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Lis 2009 11:34 
ja ostatnio robiłem chciałem 340 cm ale ze względu na długość tafli szkła nie byli wstanie wykonać większego jak 320 cm, natomiast bardzo wielki problem był z wniesieniem i transportem

Autor zibi69
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Lis 2009 11:41 
i jaki w końcu zrobiłeś???
u mnie wniesienie to żaden kłopot - parter, na równi z trawnikiem niemalże :) a okno ma 270 szerokości.
Mnie powstrzymują koszty zakupu/montażu i ewentualne rozwiązania techniczne (awarie/koszty/skuteczność).
Zastanawia mnie również eksploatacja - jak spore mogą być koszty?

Autor jaro0106
Użytkownik
#12 - Posted: 3 Lis 2009 11:44 
walne ci fotke jaki efekt na razie akwa startuje 2 tydzien zalane ale bez rybek

Autor jaro0106
Użytkownik
#13 - Posted: 3 Lis 2009 11:54 
zbiornik nie napełniony do końca filtry podłączone prowizorycznie własnie uruchamiam komin przelewowy URL

Autor zibi69
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Lis 2009 11:57 
No piękne... a jak filtrujesz?

Autor jaro0106
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Lis 2009 12:03 
na razie filt robizo 304 o wydajności 2000l/h ale musiałem zainstalować wylot wody po przeciwnej stronie zbiornika bo był zbyt mały ruch wody zdemontowałem deszczownie co dało pewne wfekty może nie bede musiał kupować falownika

Autor zibi69
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Lis 2009 12:21 
W mojej 500 (200cm) są 2x FLUVAL 403 wloty są po przeciwnych stronach a dodatkowo i tak założyłem jedną pompę PH802.

Osobiście uważam, że jeden ROBIZO to za mało. Mimo wydajności nie utrzyma parametrów wody (biologii) poważnie myślałbym o czymś jeszcze!

Autor jaro0106
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Lis 2009 12:28 
mam zamiar zrobić jeszcze filtr zraszany w kominie i pod kominem

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 3 Lis 2009 13:00 
Najprościej i najtaniej w takich akwariach wychodzi panel

Autor nuroslaw
Użytkownik
#19 - Posted: 3 Lis 2009 14:17 - Edytowany przez: nuroslaw 
rozważ możliwość wykonania betonowego zbiornika z przednią tylko szybą.

Uszczelnenie - malowanie żywicami.
Ogrzewanie - jesli proj. wodne, rozważ dodatkowy węzeł ciepła na akwarium- oczywiście sterowanie termostatem.

Przy 60 cm wys. płyta bet. gr. ok 3 cm powinna być wystarczajaca (po 1,5 cm otuliny na siatkę stalową) zbrojona, ale to oczywiste. Zbrojenie nie musi być to stal- włokna są wystarczajace.

Filtry: klasyka tj. panel,sump ( a raczej przelewowy), kubełki itp.

Oświetlenie - niezależnie od typu zbiornika.
i wio, dopóki jeszcze kręcą beton na budowie :)

Autor zibi69
Użytkownik
#20 - Posted: 3 Lis 2009 14:24 
Nuroslaw myślałem o betonie... ale:
1. brak mi doświadczenia/wiedzy porównawczej :(
2. nie wiem jak to zrobić samodzielnie a o wykonawcy nie słyszałem:(
3. jak zamontować szczelnie szybę?
4. jak wzmocnić resztę boków (może zbrojone ścianki z silci) ?
5. dużo pytań, mało odpowiedzi a 2 tony wody mogą wylądować na podłodze a ja za progiem!!!

Autor marti
Użytkownik
#21 - Posted: 3 Lis 2009 14:41 - Edytowany przez: marti 
zibi69 skontaktuj się z Przemkiem "tasma", on może będzie w stanie zaopatrzeć Cię w odpowiednie tafle szkła.
Napisz do niego, poda Ci ceny szkła.
Jakiś czas temu było to za m2 tafli 12 mm - cena netto około 135zł.
Nie wiem jak jest aktualnie, zapytaj go.
Do klejenia akwarium możesz zaprosić "TheWald'a" , on zrobi Ci to najlepiej jak można i to u Ciebie w domu (też jest z W-wy), więc bez ryzyka uszkodzenia w transporcie i przy wnoszeniu.
Adres i telefon TheWalda znajdziesz na jego stonie w neie.
Całość powinna zamknąć się w koszcie około 2.500zł

Marcin

Autor zibi69
Użytkownik
#22 - Posted: 3 Lis 2009 14:46 
Dostałem namiary na człowieka ze Słupska, który zrobił kilka zbiorników ponad 300 cm... za rozsądne pieniądze... choć nadal szukam tańszej opcji:)
Dziękuję wszystkim za pomoc !!!

Autor marti
Użytkownik
#23 - Posted: 3 Lis 2009 14:48 - Edytowany przez: marti 
zibi69 człowiek ze Słupska na pewno jest dobry, ale The Wald jest u Ciebie na miejscu i jest uważany za najlepszego fachowca w klejeniu zbiorników , szczególnie dużych.

Zobacz sobie jego stronę :

http://thewald.webpark.pl/akwaria.htm

http://thewald.webpark.pl/

Autor nuroslaw
Użytkownik
#24 - Posted: 3 Lis 2009 14:51 
ad. 1 pogadaj z projektantem swojego domu,
ad. 2 firm budowlanych jest trochę, poszukaj jakiś betoniarni, np. co robią studnie, a jest ich trochę, pogadaj z technologiem czy robią coś takiego na zamówienie
ad. 3 klejona na silikon :) w ramie, woda i tak ją dociśnie
ad. 4 ścianki tak samo jak dno, oczywiście zbojenie musi się przeplatać, następnie sklejone razem i skręcone ( w betonie możesz zatopić co chcesz, śruby, nakrętki - tylko dobrze spasować, resztę klejem wyrównasz.

Jeśli brak doświadczenia, to nalezy się jednak zdecydować na gotowy wyrób. W sklejce czujesz się lepiej ? to zrób ze sklejki.

Autor zibi69
Użytkownik
#25 - Posted: 3 Lis 2009 15:02 
No i jestem po "słowie" z thewald :):):)
Jedziemy zobaczyć miejsce pod akwa i ocenić możliwości.

Autor jaro0106
Użytkownik
#26 - Posted: 3 Lis 2009 15:32 
podaj wymiary jakie cię interesują to zapytam u zoologa gdzie zamawiałem moją kałuże

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 3 Lis 2009 18:27 
zibi69 - a nie masz możliwości postawienia bardziej kwadratu? Na przykład 200x150x50 ?

Robert

Autor zibi69
Użytkownik
#28 - Posted: 4 Lis 2009 07:23 
A czemu w kwadrat? Nawet nie rozważałem takiego rozwiązania.
Ten zbiornik miałby służyć moim frontkom za domek.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 4 Lis 2009 07:31 - Edytowany przez: admin 
Mamy kwadratowy, duży zbiornik i widzimy, że ryby zachowują się w nim zupełnie inaczej niż w długim i wąskim:))

Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#30 - Posted: 4 Lis 2009 07:57 
Czy 321x65x65 można uznać za długi i wąski?
Wydaje mi się, że nie ale ja się "nie znam" - za krótko tu jestem :(
Żeby podjąć decyzję o "kwadracie" musiałbym to "przemyśleć" koncepcyjnie :) Miejsce pod akwa (salon) ma wymiary i "planowane umeblowanie" (jedyne zadowalające moją małżownikę) niesprzyjające takiemu rozwiązaniu. Dodatkowo argumenty o zmianie koncepcji dot. wymiarów zbiornika wymagałaby "męczących" negocjacji z małżowinką - łatwo nie będzie:( Czy dysponujecie jakimiś fotkami Waszego zbiornika? Czy rzeczywiście duże frontki (największa ma 28cm) wolałyby "kwadrat" ?

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / wzrosły możliwości...:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®