Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

przeprowadzka wody i filtrów

Autor bemben
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Lis 2009 12:44 
Witam,

Mam gorącą prośbę o radę.

Dane:)
1.Dojrzały zbiornik 200l z dwoma kubłami, Eheimem 2026 i jednym mniejszym.
2.Nowy zbiornik to 375l z nowym podłożem i kamieniami + niedojrzały Eheim Prefessionel 2028.

W związku z przeprowadzką zmieniam akwarium 200l na 375l. Transport wody będę robił w 4 rzutach 4x40l (cała operacja to około 3h). Po pierwszym transporcie wody podłączę dojrzały kubeł eheim professionel 2026 do akwarium 375l. 200l będzie filtrowane cały czas aż do czasu zabrania całej wody. Na końcu trzeci filtr podłączę do 375l. Przenoszenie wody mogę przeprowadzić za tydzień. Jutro kupuję 375l.

Pytanie:
1 wariant. Czy warto od razu zalać wodą 375l i filtrować ją przez tydzień nie dojrzałym filtrem i później połączyć ją z dojrzałą wodą?

2 wariant. Czy łączyć dojrzałą wodę z wodą z kranu?

Prośba o Wasze opinie.

Krzysiek

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Lis 2009 12:58 
W takim wypadku najlepiej zrobić tak:
1. Zalej do szkła (375L) kranówki w ilości 150L, podłącz 2028 (wsadź grzałkę, urządź baniak i ogrzewaj wodę do 25-26C)
2. Po tygodniu uzupełnij "żywą wodą" ile się da, podłącz dojrzałe filtry i wpuść ryby

To będzie akcja jak normalna podmiana.
Powodzenia

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 20 Lis 2009 13:12 
Dokładnie tak samo bym zrobiła.

Marta

Autor bemben
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Lis 2009 13:15 
super, wielkie dzięki :) za pomoc

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Lis 2009 14:41 - Edytowany przez: timus 
A ja zrobił bym na odwrót. Przeniósł starą wodę filtry przeniósł w przedostatnim kursie tak by jak najkrócej były wyłączone. Już dziś wypłukał w nich wkłady. Do starej wody wpuścił ryby i dolał wtedy 50% brakującej wody a do pełna po kilku dniach. Chodzi o jak najłagodniejszą zmianę parametrów.

Ja sam tak właśnie zrobiłem i ryby absolutnie nie odczuły zmiany (bynajmniej ja nic nie niepokojącego niezauważyłem)

Marcin T <')))><

Autor nuroslaw
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Lis 2009 15:36 
wersja Sandera łagodniejsza dla ryb. Woda w akwarium zdąży się spokojnie odgazować, "przegryźć" z podłożem, przy okazji sprawdzimy czy wszystko działa ok.
Po prostu w przypadku W, mniej kłopotów. Strąd wydaje się mi bezpieczniejszą metodą.

Autor bemben
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Lis 2009 23:06 
Jeszcze raz dziękuję, teraz wydaje mi się cała operacja znacznie prostsza :)

Wodę przewiozę 2 bańkami po 20 l każda - 4 kursy samochodem,

pozdrawiam

Krzysiek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / przeprowadzka wody i filtrów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®