Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Babelki?????

Autor Martino82
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Kwi 2010 09:19 
witam
mam pytanie odnosnie napowietrzania mianowicie czy musza byc właczone te głosne bąbelki z turbiny czy wysarczy dobry i silny ruch powierzchni wody . zauwazyłem rowniez ze moje rybcie jak sa właczone te bąbelki to nie pływaja po calym akwarium lecz tylko mniej wiecej do polowy do wysokości skał czy ma to jakis wpływ ??
pozdrawiam

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Kwi 2010 15:35 
cześć
ja to rozwiązałem w ten sposob, że założyłem na koniec tej rurki "venturiego" jeśli sie nie mylę zaworek taki jak do pompki napowietrzającej tylko, że ma ona wsobie uszczelkę i dopowietrzam wodę tylko raz na jakiś czas, a bezprzerwy mam falowanie powierzchni nadaną przez wyloty z kubła

Autor Martino82
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Kwi 2010 15:42 
chyba poprostu zrezygnuje z bąbelków i wylot skierujetak bardziej na powierzchnie zeby jeszcze zwiekszyc falowanie wody , w kazdym badz razie musze cos wymyslic :)

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Kwi 2010 15:51 
poprostu ustaw wyjście z kubła w stronę powierzchni, a głowicą tylko dopowietrzaj co jakiś czas może puść raz dziennie na godzinkę

Autor nuroslaw
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Kwi 2010 16:49 
bąbelki bardzo skutecznie napowietrzają wodę, ale normalnie nie sa konieczne. tak więc spokojnie możesz je wyłączyć i oprzeć się na ruchu powierzchni wody.

Autor Martino82
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Kwi 2010 16:53 
super do tej ory caly czas chodziły wiec teraz tak wieczorem na godzinke włacze

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Kwi 2010 18:37 
zauwazyłem rowniez ze moje rybcie jak sa właczone te bąbelki to nie pływaja po calym akwarium lecz tylko mniej wiecej do polowy do wysokości skał czy ma to jakis wpływ ?

Ciekawe. Pierwsze co mi przyszlo do glowy, to to, ze ryby "boja sie" babli wylatujacych z napowietrzacza. Po chwili zastanowienia odrzucilem te mysl - to raczej niemozliwe, poza tym babelki i tak roplywaja sie po calej objetosci wody. Tak wiec przyczyna jest pewnie inna.

Czy ryby ktorym brakuje tlenu nie plywaja blizej powierzchni? Moze o to chodzi?

BTW - babelki maja tez jeszcze jedno niebagatelne znaczenie. Rozbijaja powloke kurzu/tluszczu, ktora sie tworzy na powierzchni. U mnie w akwarium jesli zmniejsze moc napowietrzania, na powierzchni po jakims czasie tworzy sie owa powloka. Zwiekszenie babli do maxa rozbija te powloke calkowicie w okolo godzine. Powloka na powierzchni pewnie skutecznie blokuje dostep tlenu do wody, tak wiec babelki nie tylko napowietrzaja wode "od wewnatrz", ale tez ulatwiaja dyfuzje tlenu od powierzchni.

Autor Martino82
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Kwi 2010 19:10 
nie sadze zeby im brakowało tlenu poniewaz nie pływaja blisko powierzchni , wiec sam juz nie wiem :) kurzu tez nigdy nie miałem na powierzchni:)

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Kwi 2010 19:37 
Ta powloka pojawila mi sie ze dwa razy jak nie mialem babelkow. Byc moze jest to efekt stosowania konkretnych rodajow pokarmu (wydawala mi sie tlusta).

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Kwi 2010 23:11 
Ja nie lubię bąbelków więc je kryję za dekoracjami ale napowietrzanie jest IMHO konieczne i zapobiega często wielu problemom a jednocześnie stanowi pewną granicę bezpieczeństwa jakże konieczną na wypadek np. awarii termostatów. nuroslaw też ma rację zakładając, że obsada i karmienie są umiarkowane ale czy warto ryzykować?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Babelki????? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®