Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

nowe doświadczenie

Autor tropheusek82
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Wrz 2010 20:50 
Witam
jestem nowy tutaj chciałem zapytac posiadam akwarium 160x60x60 .Teraz tak chciałbym posiadać tropheusy . moj baniak beda obsługiwac dwa filtry eheim 2228 z prefiltrami pozostałosci po malawi . Moje pyatanie od jakiej ilości ryb zacząć ? jakier dac oswietlenie ? i tu jest wiekszy problem spotkałem sie z opiniami mianowicie przyjeło sie ze malo swiatła lub tylko naturalne ? natomiast inni mowia ze te ryby lubia nasłonecznione miejsca .
Pod łoże jakie ciemne czy bardziej jasne ? czy ma być kolorystycznie podobne do kamieni ?nie chce zeby ryba było zle i zeby kolory je nie straszyły .Oczywiscie nie mam zamiaru ciągle grzebac w akwarium :))
prosze o jakąkolwiek pomoc

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Wrz 2010 22:20 
Moje pyatanie od jakiej ilości ryb zacząć ?

Od prawidłowej:)) - 15-25 dorosłych lub 30-35 młodzieży.

Oświetlenie może być intensywne, ale powinien być także cień w zbiorniku, podłoże powinno być szarawe. Światło barwą powinno przypominać słoneczne, bo takie najlepiej wybarwia ryby. Światło słoneczne jest najlepsze, nic go nie zastąpi:)

Trzeba pamiętać, że świetlówki wybarwiające mogą zmieniać ubarwienie ryb, a to ani ładnie nie wygląda, a na dokładkę może zmieniać sygnąły barwne u ryb.

Marta

Autor tropheusek82
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Wrz 2010 06:59 
dzień dobry
a jakich swietlówek Państwo uzywają.?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 8 Wrz 2010 07:16 
My nie mamy świetlowek, mamy ogromne okna i Oświetlenie w górne salach na wieczory.

Marta

Autor tropheusek82
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Wrz 2010 08:11 
ale w domowych zbiornikach ? i czy taka filtracja bedzie ok?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 8 Wrz 2010 08:39 
W domu mamy jeden duży 150 x 150 x50 cm - oświetlenie górne - energooszczędne. A w dzień duże okno:))

W krewetkarium mam zwykłą świetlówkę.

Raczej popytaj innych co mają:))

Filtracja powinna być ok.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Wrz 2010 08:58 
Jeśli światło ma przypominać słoneczne to jego temperatura winna wynosić 6500K czyli są to świetlówki o oznaczeniu 865 i 965. Ja osobiście wybieram świetlówki pod konkretne warianty w zależności jaki kolor chcę podkreślić.

Autor tropheusek82
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Wrz 2010 09:20 
ja chciałbym miec
Tropheus sp. Lufubu ,Tropheus sp. Ilangi ,Tropheus sp. Chipimbi,Tropheus sp. Chimba,Tropheus sp. Kasanga red raibnbow oczywiście jeden rodzaj
gdzie ja kupie 30-35 sztuk młodzieży lub 20 dorosłych :)

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 8 Wrz 2010 10:28 
gdzie ja kupie 30-35 sztuk młodzieży lub 20 dorosłych :)

Zobacz na jakim jesteś forum:))

Marta

Autor tropheusek82
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Wrz 2010 10:55 
hmmm mała aluzja ale zrozumiałem :)))

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 8 Wrz 2010 11:16 
Pytasz, wiec odpowiadam:)) To nie jest aluzja, wybór należy do Ciebie.

Marta

Autor tropheusek82
Użytkownik
#12 - Posted: 8 Wrz 2010 11:54 
wiem wiec być moze za jakis czas sie sgłosze tylko bede musiał zabrac trohe wody jakiej 400 litrów :)))

Autor tropheusek82
Użytkownik
#13 - Posted: 8 Wrz 2010 14:51 
a jak wyglada sprawa z rybami i ich podziałem jaki układ jest najlepszy przy np. dwudziestu rybach? jezeli ryby osiagna dojrzałosc płciową i dojdzie do tarła , samica zacznie noscic młode ,trzeba odłowic samce czy poprostu zostawic wszystko tak jak jest?

Autor tropheusek82
Użytkownik
#14 - Posted: 8 Wrz 2010 15:02 
jeszcze jedno pytanie natury technicznej które filtry sa lepsze profesionale z serii 2 czy 3

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 8 Wrz 2010 15:40 - Edytowany przez: admin 
tropheusek82

Tak naprawdę to poczytał byś nieco o nich:)) Na forum milion razy o tym pisaliśmy , podobnie jak i w Tanganika MAGAZYN. Dużo można się dowiedzieć o podstawowych zagadnieniach hodowli tych ryb i ich naturalnego występowania.


Układ płci 1;1, 1:2

Możesz nie odławiać samic noszących.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / nowe doświadczenie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®