Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Denitrator

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lut 2013 08:37 
Zakupiłem denitrator AZOO. Zgodnie z instrukcją został on uruchomiony. Przepływ od samego początku jego działania (działa 3 dni) ustawiłem na 1ml/s (takie zalecenie producenta). Po dwóch dniach sprawdziłem poziom NO3 wody z denitryfikatora i jego stężenie było wyższe niż w wodzie z akwarium???!!! Czy to normalne. Myślałem, że NO3 będzie niższe. Jaki proces może zachodzić. Może trzeba zmniejszyć przepływ?

Autor Dark_27
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Lut 2013 12:05 
Sebi nie za szybko na efekty?

Rozwiązanie może tkwi w dodawaniu Denitrator-bakterii do Bio-Denitratora i filtrów.

Dodaje się je do Twin Effect Bio-Denitratora lub filtra w celu namnażania się dużych ilości bakterii denitryfikacyjnych, które rozkładają efektywnie NO3.

Zalecenia wg. producenta do użycia.
-Za pierwszym razem dodaj 10ml do Bio-Denitratora lub filtra.
-Dodawaj 10ml co 3 dni do momentu aż NO3 będzie zredukowane.
-Po 2-3 tygodniach można sprawdzić wartość azotanów. Jeżeli zauważysz nagły spadek, oznacza to, iż bakterie beztlenowe są odpowiednio namnożone.

Osobiście nie miałem do czynienia z filtrem denitryfikacyjnym do redukcji azotanów. Uważnie przeczytałem instrukcje i stąd jestem pewny, że proces ten obejmuje czas dłuższy niż jak piszesz, 3 dni działania u Ciebie i brak efektów.
PZDR

Autor marcineke36
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lis 2016 13:15 
Witam. Temat stary, ale nie zakładam nowego - czy filtr się sprawdza ? Nie idzie znaleźć żadnych opinii. Pozdrawiam

Autor Sebi
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lis 2016 13:40 
Mi się nie sprawdził. Może źle go użytkowałem.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Denitrator Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®