Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Tanganika 450l filtracja

Autor TANGAM
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Cze 2014 19:58 
Witam. Planuje założyć zbiornik 450l 150x50x60, w związku z tym mam pytania dotyczące filtrów. Posiadam filtr JBL 701e i jego chciałbym użyć jako mechaniczny dodatkowo planuje zakupić filtr JBL 1501 lub UNIMAX 500. I tutaj pytania. Taki układ ma mieć na celu zminimalizowanie ilości sprzętu wewnątrz zbiornika
1) czy takie zestawienie wystarczy aby utrzymać parametry i czystość w zbiorniku
2) jeśli tak to czy cały 701 wypełnić gąbką czy czymś innym
3)jak często otwierać ten filtr i czy nie będzie to miało wpływu na jego szczelność
3) który z tych dwóch JBL czy UNIMAX

Planowana obsada to 2 x 12 tropheus (prawdopodobnie bemba i Duboisi)

Autor TANGAM
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Cze 2014 20:49 
znalazłem jeszcze w tej grupie cenowej EHEIM CLASSIC 2217 może ten?

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 5 Cze 2014 09:06 
Jeżeli planujesz tylko kubełki to wg mnie drugi powinien mieć większą moc. Trofeusy to jednak bardzo brudzące ryby, a wymagają bardzo dobrych parametrów wody. Nie wiem czy w przyszłości nie będziesz jednak zwiększał filtracji o mechaniczny.

Nie zapominaj, ze filtr mechaniczny jest również znakomitym biologiem:)
Filtr otwierasz rzadko, jak widzisz, że przepływ wody znacząco się obniżył. Jako mechaniczny możesz założyć prefiltr i ten często płukać. Mniej problemów. Filtr możesz zasypać grysem lub żwirem dolomitowym. Będzie jednocześnie stabilizował parametry.

Ja zawsze proponuje Eheim. Poszukaj jednak większego

Plany zmieniłabym na jedno większe stado.

Marta

Autor TANGAM
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Cze 2014 19:34 
Pani Marto bardzo Dziękuje za informacje

Autor TANGAM
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Cze 2014 20:06 
W jakiej granulacji dać ten grys dolomitowy i w jakiej ilości?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Cze 2014 08:31 
Ilość musisz dopasować do pojemników, nie wiem, sprawdź sam.

Granulacja 1-2,5 cm. Grubszy żwir. Poszukaj w składzie kamieni.

Marta

Autor Gregory
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Cze 2014 20:52 
Witam

Chciałem w miarę możliwości skorzystać z wiedzy forumowiczów:). Posiadam akwarium 112l, założone 2 tygodnie temu. Parametry wody to :
pH 7,6
KH 15
GH 9

Cykl azotowy się jeszcze nie zakończył.
I tu moje pytanie. Ponieważ posiadam zbyt niskie pH i nie potrafię go podnieść.
Filtr zewnętrzny Tetra Ex700 jest wypełniony grysem koralowym (3 wkłady wypełnione grysem + jeden z gąbkami i ceramika) a wewnętrzny to juwel bioflow mini. Skały to serpentynit, piasek zwykły z obi a z roślin to
Vallisneria gigantea. Muszle oczywiście są winiczka i brown snail (25 szt ). Dodałem również bufor otrzymany od kumpla MICROBE-LIFT 8,5pH i woda dalej 7,6 i tyle samo w kranie mam. Czy możliwe jest, że na pH ma wpływ niezamknięty cykl azotowy?, czy mam się uzbroić w cierpliwość czy coś należy zmienić?
Z góry dziękuje za wszelkie rady. Pozdrawiam Grzegorz

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 11 Cze 2014 13:35 
Kh masz wysokie, więc pH powinno się po jakimś czasie ustabilizować na wyższym poziomie. Ale to zwykle trwa.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Tanganika 450l filtracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®