Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

oświetlenie

Autor DonAdriano
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Lis 2014 11:43 
Witam,

Czy jest jakaś optymalna zasada doboru oświetlenia dla Tagnganiki, np. 05W/1L? W przygotowaniu mam akwarium 160x60x60, bez roślin, obsada jeszcze nie ustalona. Ze względu na długość akwarium mam problem ze znalezieniem belki oświetleniowej o długości 160cm. Mam belkę 120cm 3x54W, czy to wystarczy, ma ktoś patent jak ją bezpiecznie przymocować do akwarium? Niestety nie mam możliwości przymocowania do ściany lub sufitu lampy wiszącej.

--
pozdrawiam
Adrian

Autor marek
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Lis 2014 11:31 
3x54W to światło do akwarium ze średnio światłolubnymi roślinami, a Ty się zastanawiasz czy wystarczy do Tanganiki bez roślin? To daje prawie 0,3 W/l.
Zdecydowanie zbyt mocne światło dla tego biotopu. Ja np. stosuję 0,1 W/l i do tego stłumione odbłyśnikami kierującymi strumień światła na pokrywę, który po odbiciu wpada dopiero do wody. Co do zamontowania oświetlenia bez gotowych uchwytów to jeśli masz chociaż jedną prawą rękę dasz sobie radę.
Pozdrawiam Marek.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / oświetlenie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®