Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Średnica oczek w filtrze wewnętrznym

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Mar 2015 00:48 - Edytowany przez: nechor 
Zgodnie z tym co pisaliście, zmieniłem gąbkę "drobnooczkową" na PPI 20 w moim atmanie 203. Woda jest teraz lekko mleczna. W dzien widać to dosc slabo, wieczorkiem jednak jest to juz dosc denerwujące. Czy sądzicie, że to efekt przejściowy i musi minąc jeszcze kilka dni (kilka juz minelo), czy tez przesadzilem ze zbyt duża średnicą oczek?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Mar 2015 07:19 
Mleczna woda nie jest wynikiem oczek w gąbce. Używam tej gradacji i nie mam takich problemów. Czy aby nie masz zakwitu pierwotniaków?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Mar 2015 11:06 
Ja również mam taką samą gąbkę o tej gradacji i woda czyściutka

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Mar 2015 13:06 
Nie, to prawie na pewno nie zakwit. Lekko ja "zmąciłem" podczas ostatniego czyszczenia. Część została natychmiast przechwycona przez Atmana. Ale zostało lekkie zmętnienie, które utrzymuje się juz kilka dni (być może jest coraz słabiej widoczne). Pamiętajmy o tym, że obecnie nie mam podłączonego kubełka (to na pewno ma znaczenie).

Dodatkowo Atman przy tak grubych oczkach całkiem mocno "dmucha", co pewnie nie pomaga sprawie.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Mar 2015 20:40 
To pierwotniaki, najszybciej pozbędziesz się ich jak wyciśniesz do akwarium dojrzałą gąbkę.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Średnica oczek w filtrze wewnętrznym Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®