Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Startujemy z naszym małżeńskim hobby- Tanganika obsada pytania

Autor AnKaG
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Kwi 2015 13:17 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, wspólnie z mężem założyliśmy akwarium (stoi zalane wodą i czeka na lokatorów) zastanawiamy się (czyt. próbujemy dojść do kompromisu) nad obsadą. Stawiamy na księżniczki i potrzebujemy fachowej porady co do ich odmiany i ilości w zbiorniku, czy można ewentualnie dołączyć jeszcze inne ryby z tego samego biotopu (chodzi mi o małe ryby) Parametry akwarium 100x50x50, filtr zewnętrzny claron 01 (happet).

Pozdrawiam Ania

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 13 Kwi 2015 18:46 
Zalanie wodą akwarium nie jest wystarczające. Podaj jakie masz parametry cyklu azotowego? To najważniejsze informacje.

Ksieżniczki, to bardzo ciekawe ryby - obawiam się, że Wasz zbiornik jest zbyt krótki na nie. Te ryby tworzą kolonie wielopokoleniowe. Z jednej pary w krótkim czasie powstanie wielka rodzina. Czy macie tego świadomość?

Marta

Autor AnKaG
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Kwi 2015 20:29 
Dziękuję za odpowiedź,
Do wody wlaliśmy "sera bio nitrivec" tak polecono nam w sklepie zoologicznym, test zrobimy za parę dni.

Zmartwiłam się tym, że akwarium może byc za krótkie, czytaliśmy o księżniczkach i wydawało nam się, że nie będzie im źle w 250 litrach. Mąż myślał o kilku młodych osobnikach, o ile dobrałyby się w pary przeprowadzi wówczas redukcję (po prostu odda do sklepu). Mamy świadomość że w niedługim czasie ilość ryb może znacznie się powiększyć. Zależy nam na stworzeniu ładnego, cieszącego oko a zarazem interesującego domowego akwarium. Jeżeli nie księżniczki to co by Pani zaproponowała na zbiornik o takich wymiarach oczywiście tylko z Tanganiki?

Ania

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Kwi 2015 07:15 - Edytowany przez: admin 
Nitrivec to pożywka dla bakterii nitryfikacyjnych, a nie bakterie.

Z księżniczkami zrobicie jak uważacie, sami się przekonacie kiedyś. To nie są małe ryby, jakie widzicie w sklepie, niektóre dorastają do 10-12 cm. U nas 150 cm długości akwarium nie wydaje się być duże dla nich.

Warto pooglądać ryby w ich ostatecznym rozmiarze na żywo, wtedy pojęcie o nich się zmienia.

Trudno o interesującą obsadę do zbiornika tej wielkości. ale np. Microdontochromsi tenuidentata w sporej grupie. Może to być zbiornik dla Telmatochromis vittatus i grupy innych muszlowców.

Tanganika jest cudowna o ile spełniamy wymagania ryb.

Marta

Autor AnKaG
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Kwi 2015 09:18 
Dziękuję za wskazówki, na pewno dokładnie przemyślimy kwestię dot. obsady już zmieniło się moje całe wyobrażenie w tym temacie. Niestety księżniczki muszą odejść na dalszy plan może kiedyś... muszlowce jakoś do mnie nie przemawiają. Doczytam, poprzeglądam może coś innego "wpadnie w oko" niewymagającego większego zbiornika a zarazem interesującego.

Puki co musimy ustabilizować parametry wody, jestem w tym temacie zupełnie zielona i zwrócę na to uwagę.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam Ania

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Startujemy z naszym małżeńskim hobby- Tanganika obsada pytania Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®