Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zeolit czy szkodliwy?

Autor dragox25xev
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Sier 2015 18:18 
Witam od poltora tygodnia posiadam zalane akwarium 500l ,w filtrze zewnetrznym mam wlozona ceramike , gabke i zeolit co do tego ostatniego mam pytanie czy nie bedzie on szkodzil ryba?Ryby jakie zamierzam kupic to frontki i lepidiolamprologusy.Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Sier 2015 09:37 
A dlaczego wg Ciebie zeolit ma szkodzić rybom?

Marta

Autor dragox25xev
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Sier 2015 16:44 
kolega mi ostatnio powiedzial ze gdy dolozyl zeolit to jego pyszcczaki byly nieco ospałe.Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 12 Sier 2015 06:29 
Dziwi mnie, że wkładasz zeolit do filtra, a dopiero potem pytasz czy nie szkodzi?

Poczytaj https://www.akwarystyczny24.pl/zeolit-mineralny-gr ys-amonowy-10l-wklad-do-filtra-akwarium-usuwajacy- trujacy-amoniaknh3-p-1317.html?osCsid=3c7691548451 9af6001837f8a68a06b3

Co wg Ciebie może szkodzić?

Zastosowanie

Mają znaczenie naukowe (jako wskaźnik warunków i charakteru przeobrażeń skał metamorficznych) i kolekcjonerskie.
Ze względu na specyficzne cechy strukturalne zeolity wykorzystywane są w charakterze sit molekularnych, umożliwiających osuszanie rozpuszczalników oraz rozdział różnych mieszanin i substancji.
Stosowane są jako substancja osuszająca, mają zastosowanie do oczyszczania gazów i ścieków – doskonale wychwytują jony ołowiu, cynku, miedzi, rtęci oraz promieniotwórcze izotopy strontu i cezu.
Mają zastosowanie w różnych działach przemysłu chemicznego – przy produkcji proszków do prania (jako składnik zmiękczający wodę), przy produkcji nawozów mineralnych.
Stosowane są również do zmiękczania wody wodociągowej.
W przemyśle spożywczym – dodatek do paszy dla zwierząt.
W petrochemii.
Stanowią doskonały surowiec do wyrobu cementu, lekkich kruszyw i papieru.
Używane jako wkład filtracyjny w filtrach akwariowych, ze względu na neutralizowanie szkodliwego amoniaku i fosforanów.


Jedyną wadą może być to, że lekko zmiękczają wodę.

Marta

Autor GustawTomaszewski
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Lis 2015 12:54 
Zeolit nie szkodzi rybom sam mam pyszczaki i nie zauważyłem ospania u nich jeżeli chodzi o to jakie chcesz wybrać to jest kilka rodzajów ja stosuje osobiście FRAKCJA 0-0,2 mm jest dobry najlepiej z firmy Subio
mają ciekawą kolekcje w okazyjnych cenach zapraszam do zapoznania się z ich ofertą



Jak na człowieka, który zalogował się 5 godzin temu szybko działasz :-)

Rozumiem, że nie czytałes regulaminu. Dlatego na razie skasowany jest tylko link.

Robert

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zeolit czy szkodliwy? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®