Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtracja zbiornik 1280l

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sier 2015 15:40 
Proszę o pomoc w sprawie filtracji do takiego zbiornika. Chcę zastosować filtr kubełkowy zewnętrzny i filtr wewnętrzny. Jakie filtry polecacie do takiego akwarium. Najlepiej żeby były energooszczędne bo już mam dwa akwaria i oczko wodne w ogrodzie i trochę już prądu zużywam. Interesują mnie drogie jak i tańsze propozycje, jednak jak najmniej awaryjne.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 19 Sier 2015 17:18 
Napisz jakie ryby planujesz?

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Sier 2015 18:52 
Planuję mięsożerną obsadę między innymi Frontosy. Co do ich ilosci oraz innych gatunków to też proszę o radę. Jeszcze nie wiem na tym etapie jaka będzie obsada. Na pewno Frontosy i...?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Sier 2015 20:32 
:) raczej powinieneś napisać, że planujesz cyfotilapie:)

Filtracja ma byś wydajna czy to będzie sump i coś dodatkowego czy kubełki i wewnętrzny, wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że filtracja to najważniejszy element zbiornika, na tym lepiej nie oszczędzać.

Niezawodnym pomysłem są filtry Eheim, jak dla mnie najlepsze są te bez bajerów. Pomysłem jest też spory sump. Co wyjdzie Ci taniej, musisz przekalkulować sam:) Ja kupiłabym dwa spore kubełki i głowicę wewnętrzną z gąbką.

Obsada to także kwestia upodobań:) mogą być cyfotilapie, bentochromisy oraz lepidiolamprologusy.

Mogą być cyfotilapie, synodonty, mastacembelusy i np. altolamprologusy.

Wybór jest spory:)

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Sier 2015 08:20 
Dziękuję za rady. Też przychylam się do Eheimów. Przy takim akwarium jaka powinna być wydajność pomp w filtrach zewnętrznych i wewnętrznych?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 20 Sier 2015 08:36 
Przepływ: 2-3 razy litraż

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Sier 2015 08:44 
Czy dwa filtry zewnętrzne Eheim 2075 i wewnętrzny 2252 Powerline XL będzie dobrym rozwiązaniem. Jeszcze mam pytanie odnośnie grzałek ile i jakiej mocy powinny być?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 20 Sier 2015 11:39 
Cyfotilapie powinny mieć 24-25 stopni. W jakim pomieszczeniu będzie zbiornik? Od tego zależy ilość i moc grzałek.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Sier 2015 12:25 
Będą stać w domu w pokoju. Temperatura otoczenia 24oC. Czy sugerowane filtry są ok dla takiego zbiornika?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 20 Sier 2015 16:26 
Z filtrami zewnętrznymi? to zależy ile ryb planujesz?

- wewnętrznego nie znam - ale ja wlałabym założyć gąbkę dużą, a nie zabudowany filtr.

To powinna wystarczyć 200 VAT jedna grzałka. Oczywiście, o ile w zimie temperatura jest taka jak napisałeś.


Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Sier 2015 16:31 
Sam jeszcze nie wiem ile ryb będę miał. A jaką ilość ryb mogę mieć tak, żeby proponowane filtry dały radę. Może jakaś propozycja co do ilości i gatunków:)

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 20 Sier 2015 16:47 
Widzisz - filtry nie mają "dawać rady" tylko być odpowiednie do akwarium i obsady. Obsadę musisz sam sobie wymyślić, propozycje podałam powyżej.

To Twój zbiornik i Ty musisz wiedzieć co chcesz w nim mieć.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Sier 2015 21:34 
Cześć Sebi, ja do akwarium 840l zamówiłem sumpa 150 50 50, 400l w którym będą gąbki i 80-100kg grysu/żwiru koralowego.
Obsada jaka będzie to 30szt tropheus kasanga i może Petrochromisy.

Marto co myślisz o Pisces farm z Izraela, która hoduje pielegnice z tanganiki.

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 21 Sier 2015 07:38 
Przeczytaj artykuł http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=5920 i będziesz wiedział co myślę o takich firmach i takich działaniach.

To jedyny komentarz w tej sprawie.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#15 - Posted: 21 Sier 2015 11:46 
Ja właśnie oglądając filmy na YouTube z pisces farm, widziałem jak młode są odbierane matką, z pyska za pomocą patyczka i wzucane do inkubatorow.
Boję się, że trofcie tzn. Samice będą miały problem z donoszeniem młodych w pysku.
Osoba sprowadzajaca te rybki z Izraela mówi, że nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Chyba lepiej trochę się wstrzymam i kupię u Państwa Ryby wf.
Tylko ja mam też wątpliwości odnośnie ryb Wf, Pan Marcin z Pajeczna koło Łodzi miał od Państwa Ilange Wf ja miałem od niego właśnie F1 ilange, sprzedając swoje trofcie dowiedziałem się od Pana który kupował, że Pana Marcina stado przestało się rozmnażać itd.
Sprzedając filtr inna osoba miała ikole wf, ponoć straciła kolory i nie była już taka piękna jak w dniu zakupu.
Nie wiem może to poprostu wina osób się nimi zajmujących.

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 21 Sier 2015 13:08 
Nie wiem może to poprostu wina osób się nimi zajmujących.

Hmmm - co w tym jest:)

Marta

Autor woltek
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Sier 2015 11:14 
Witam Sebi

Ja w 1400l mam filtrację;

Kubeł Tetra 2400
2x głowice aqua szut 750 ( duże gąbki)

Jak u mnie sprawdza się idealnie, mogę polecić :)

Autor Sebi
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sier 2015 21:39 
Dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałem, że Tetra robi takie duże filtry. A jak się ten filtr sprawuje. Kiedy miałem Tetrę 1200 i miałem z nią problemy. Gdy nadszedł czas czyszczenia to potem nie mogłem włożyć koszyków bo się powyginały przez pół roku użytkowania. Od wody albo od ciepła. Jeszcze mam pytanko odnosnie gąbek. Piszesz duże. A gdzie można kupić takie gąbki.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#19 - Posted: 23 Sier 2015 22:31 - Edytowany przez: LUKASZ SZIN 
A gdzie można kupić takie gąbki

Mówisz i masz , JA osobiście u niego zamawiam .

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2 4104182



PS.


marcino8819


A kto CI doradził taki duży Sump ?
JA mam zbiornik większy, a niż TY w planach i mam mniejszy i daje radę przy Petro .

Pozdrawiam,
Lukasz

Autor Sebi
Użytkownik
#20 - Posted: 24 Sier 2015 07:37 
A jakie PPI tych gąbek?

Autor woltek
Użytkownik
#21 - Posted: 24 Sier 2015 15:46 
PPI to gęstość gąbki ja używam 20 , z tego co pamiętam to Marta również.
Dobre gąbki ma wodatech sprzedają też na allegro.

Tetra 2400 sprawuje się super duża pojemność , dobry przepływ jeden minus to zużycie
prądu, ale przy tak dużych filtrach to norma.

Mam jeszcze z dużych filtrów Unimax700 i Eheim 2250 nie narzekam na żaden.

Autor marcino8819
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Sier 2015 16:11 
LUKASZ SIN

Doradził mi znajomy, koszt to 390 zł więc chyba warto, będzie w mim pracować pompka od CO. Chcę mieć bardzo wydajną filtrację przy rybach Wf które sporo kosztują.
A ty jaki masz sump?

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#23 - Posted: 25 Sier 2015 21:29 
A ty jaki masz sump?


130x70x50 + -

Lukasz

Autor Sebi
Użytkownik
#24 - Posted: 10 Wrz 2015 07:46 
Drodzy Państwo. Po głębszej analizie możliwości postawienia zbiornika zdecydowałem się na zbiornik 840l. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej filtracji do tego akwarium. Jaki filtr zewnętrzny i wewnętrzny proponujecie.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#25 - Posted: 10 Wrz 2015 17:00 
Sebi

Do tak dużego akwarium będzie musiała być bardzo wydajna filtracja.
Kubełki będą musiały być mega wydajne np echeim 2080 .
JA bym CI proponował złoża zraszana lub sumpa .

A o jakiej obsadzie myślisz ?

Pozdr, Lukasz

Autor Sebi
Użytkownik
#26 - Posted: 10 Wrz 2015 21:32 
Na pewno cyfotilapie.
Czy filtr zewnętrzny JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1901 oraz Aquael Filtr Wewnętrzny Turbo 2000 będzie dobry. Czy to za mało?

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#27 - Posted: 10 Wrz 2015 22:06 
Moim zdanie za mało ! JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1901 to jest za słaby filtr . Wewnętrzny może być .
Oprócz tych ryb coś jeszcze ?

Autor Sebi
Użytkownik
#28 - Posted: 11 Wrz 2015 07:58 
A może będzie lepszy układ: Eheim filtr zewnętrzny Professionel 3 600 (2075) 2sztuki+Aquael Filtr Wewnętrzny Turbo 2000. Przewiduję jeszcze Altolamprologusy.

Autor Sebi
Użytkownik
#29 - Posted: 11 Wrz 2015 09:33 
Jeszcze mam Pytanko odnośnie Firmy http://akwarium.szczecin.pl/
Myślę o zamówieniu akwarium i stelaża w tej firmie. Proszę o opinie w sprawie tej Firmy.
Drugą firmą, którą biorę pod uwagę jest Wromak. Tylko on produkuje tylko szafki do takich zbiorników. Trochę się boję postawić taki litraż na szafce z płyty. Może moje obawy są bezpodstawne. Co byście poradzili w tym temacie.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#30 - Posted: 11 Wrz 2015 17:52 
Mi Przemek robił akwarium, stelaż szafkę oraz sumpa jestem zadowolony .
Znajomemu też kleił zbiornik . Po za tym większość osób ze Szczecina u niego zamawia .

Jedno jest ale.... mianowicie termin oczekiwania od 3mc - 6mc .

Lukasz

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtracja zbiornik 1280l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®