Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przejście z Malawi na Tanganikę

Autor radekbel
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Paź 2015 18:45 
Witam. Z góry przepraszam tych co mają obydwa biotopy . A wiec Chciałbym prosić o propozycję do mojego akwarium ( 150x50x50 ) interesują mnie trofeusy . Trochę już się zorientowałem że dobrym rozwiązaniem byłaby hodowla jednego gatunku . W związku z tym które z Trofci byście mi zaproponowali i jakie oświetlenie do nich żeby uzyskać dobry efekt wizualny. Wcześniej bazowałem przy Malawi świetlówkami Aqua glo ( hagena ) . Dodam iż na dnie będzie śnieżno biały piasek ,a na nim serpentynity . Z góry przepraszam za rozpoczęcie nowego tematu który gdzieś się może i wcześniej pojawiał , ale chciałbym mieć jakiś efekt wizualny ( żeby mnie żona z tym akwa. nie wyrzuciła ) -żart.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 6 Paź 2015 20:29 
Cześć,

generalnie nie ma znaczenia, który wariant wybierzesz do zbiornika. Zachowania i wymagania są takie same dla całego rodzaju Tropheus. Wybierz wariant, który Tobie sie podoba. Swietlówka o świtle najbardziej zbliżónym do dziennego, nie wybarwiająca. Śnieżno biały piasek? to jaki to jest?

Efekt wizualny osiągniesz tworząc jak najbardziej naturalny biotop. Wtedy ryby będą czuły sie dobrze, a to da odpowiedni efekt.

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Paź 2015 08:45 
A i jeszcze takie pytanko , może ktoś poradzi mi jak wyglądało by oświetlenie z belką oświetleniową ale krótszą niż długość akwarium . Przy akwarium 150 cm belka stała by na szybach po środku akwarium , boki lekko niedoświetlone . Taka moja kombinacja ... Czy lepiej wrócić do tej "niepraktycznej " pokrywy?

Autor radekbel
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Paź 2015 08:47 
....a ten piasek "śnieżno biały" jak zapewniał sprzedawca do piasek o nazwie DIAMONT od jednej z firm w Polsce ,na razie jest w worku, wierzę że w akwarium będzie się prezentował dobrze.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 7 Paź 2015 12:11 
Nie polecam piasku o takiej bieli. Obawiam sie także, czytajac opis tego produktu, że jest ostry.

W naturze nie ma tak białego podłoża, ryby nie będą sie czuły komfortowo.

Marta

Autor radekbel
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Paź 2015 13:29 
...piasek jest bardzo miałki , biorąc go w ręce przypomina trochę jak pył ( no może przesada) a jeśli chodzi o tą biel ,czy rybki mogą czuć się źle , i co najlepiej położyć na dno? proszę o radę.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 7 Paź 2015 15:35 
No właśnie, zapewne zbyt miałki.

Zwykły piasek do piaskownic. Zakupisz go w marketach budowlanych.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przejście z Malawi na Tanganikę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®