Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

filtr do akwarium 600l jaki?

Autor bsmart
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Paź 2015 23:20 
Proszę o podpowiedź jaki filtr muszę nabyć do pojemności 600l bo zastanawiam się co za optymalną ceną jest najlepsze np unimax 700 vs eheim 2075 lub mocniejszy 2080 bo nie wiem czy 2075 da radę lub ewentualnie znany mi JBL ale nie wiem czy nie są zbyt słabe
Z góry dzięki za podpowiedzi.

PS
w akwarium tylko wapienie i tropheusy bez roślin.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Paź 2015 07:43 
W każdym akwarium musisz mieć co najmniej dwa filtry. Dwa kubełki i wewnętrzny lub inny rodzaj kombinacji filtrów.

Przy tym jakie proponujesz filtry, dwa kubły i wewnętrzny są konieczne.


Marta

Autor wislok
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Paź 2015 20:22 
Albo pomyśl nad sumpem, o ile akwarium jest dopiero w fazie projektu. Później ciężko jest gotowe szkło dostosować do tego ustrojstwa. To rozwiązanie jest nieco tańsze niż dwa kubły, lecz daje mnóstwo możliwości i korzyści. Sam zakładam dużo mniejsze szkło i choć sump przy takim szkiełku to może i przesada ale z racji na plusy takiej filtracji do kubłów już chyba nie wrócę. Zbyt często trafiały mi się problemy z uszczelkami.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / filtr do akwarium 600l jaki? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®