Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wiktoria w mojej Tanganice! :-)

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Lis 2015 18:53 
Powiem krotko: sinice pokonane.
Co zmieniłem w stosunku do poprzedniego akwa.

1. Wyeliminowałem filtr kubełkowy na rzecz wewnętrznego. (Kubełek to był JBL 1500, wewnętrzny zamiast niego, to Atman AT-203 2000l /h)
2. wyloty filtrów są po przeciwległych stronach akwarium (wcześniej kubełek i wewnętrzny były po tej samej).
3. Od lutego nie zmieniam wody - dolewam tylko to, co wyparuje.
4. Nie ruszam aranżacji - piasek, skaly, itd - kompletnie nic nie przesuwam.
5. Mam posadzone troszkę roślin.

Jeszcze na początku roku bylem załamany, co opisywałem w temacie http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=5833 . Myślałem, ze koszmar rozpoczyna się na nowo. Postanowiłem jednak przeczekać. Nie dolewać wody, żeby sinice zdechły z głodu (rośliny być może też się lekko do tego przyczyniły). Faktycznie, po jakimś czasie zielone futro zaczęło marnieć i... znikło.

Napisałem tu tony postów na temat sinic. Google to ładnie zindeksował, może ktoś się natknie na tego posta i skorzysta :-)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Lis 2015 07:11 
Super:)

jednak dolewanie wody to nie podmiany! Tylko nieco rozcieńczasz poziom N03, a nie usuwasz go. A to ogromna różnica.

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Sty 2017 20:29 
Pisze tylko, żeby potwierdzić zwycięstwo na długą metę. Ewidentnie pomaga jedna rzecz:

Pozostawienie spraw samym sobie.

Nie ruszać podłoża, nie przestawiać dekoracji, nie wymieniać wody. Wszystko samo sie zjada i stabilizuje:-) Im więcej sinic, tym szybciej zjadają to co jest do zjedzenia :P Mam teraz tak jak zawsze chciałem: raz na kilka miesięcy czyszczę lekko filtr, raz na parę tygodni przecieram szybkę :-)

Autor wojtekr
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Sty 2017 15:26 
jeżeli przyczyną sinic jest zbyt wysokie PO4 w stosunku do NO3, to nie robiąc podmianek znacznie zwiększyłeś NO3 i tym zlikwidowałeś sinice.
Pytanie tylko, czy poziom NO3 nie jest teraz zbyt wysoki dla ryb? Mierzyłeś może?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wiktoria w mojej Tanganice! :-) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®