Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Bufor pH + twardość wody

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sier 2016 09:46 
Jakie polecacie preparaty do buforowania pH i utrzymania twardości wody. Sam obecnie używam Seachem Buffer Tanganika, ale nie jestem zadowolony, ponieważ ryby po podmianie ocierają się przez kilka dni, a później jest już ok. Myślę nad zmianą preparatu. Co byście polecili. Może JBL AquaDur Malawi/Tanganika. Preparat Seachem dobrze utrzymuje pH i twardości, ale ryby się drapią po nim. Może ktoś ma doświadczenie z tym preparatem i tylko u mnie jest tylko problem.

Autor bpiotrow
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Sier 2016 21:43 
Ja tez uzywam soli Seachem i u mnie nie ma tego problemu. Moze to wina konkretnej partii soli, albo czegos jeszcze co powoduje nadmierna wrazliwosc ryb.

Autor iro
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sier 2016 18:08 

Autor marcino8819
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Paź 2016 13:32 
iro, te dane w tabelach są w gramach?
Wszystko mieszasz razem? W jakiej wodzie RO?

Autor iro
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Paź 2016 23:18 
Przeliczył to na małe łyżeczki ale popatrz jakie on ma parametry wody.Mieszam osobno.Sodę dzień wcześniej ale nie zawsze.Sypie tylko albo aż to- sól gorzką,sodę,chlorek potasu i raz na dwa-trzy tyg.sól nie jodowana parę łyżeczek wszystko oczywiście przy podmianach 100L.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Bufor pH + twardość wody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®